| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jedináček

[<<Předchozích 260] Příspěvky 261270 z 870 [Dalších 600 >>]
Milada.
28.10.2007 11:04:45
Jo tak racionalne? :-) To, ze zrejme zanedbava prevenci je RACIONALNI ? :-) Padaááám :-)
28.10.2007 11:02:50
Fisperanda je fajn:-) Mě - ač nematce - je dost sympatická, vše bere povětšinou racionálně a v pohodě, což mi připomíná vlastní rodinu..a i ta její mírná ironie se mi dost líbí.
Pohodě zdar:-)
28.10.2007 10:56:52
Ráchel,

jedna z mých nejlepších kamarádek je jedináčkem, navíc starších rodičů a je vychována přísněji a ,,samostatněji" než mnozí z několika dětí. Pohodářka. Takže vše také nelze brát podle knížek..existuje mnoho jiných aspektů a vlivů.
Milada.
28.10.2007 10:40:42
Kamilo,

tohle: Je jasné že se třemi dětmi si tohle rodiny nemůžou dovolit. je opravdu moc pekna generalizace! :-(
Kamila-1 dítě
(IP adresa 194.228.223.2)
  • 
28.10.2007 10:21:10
Plně souhlasím s paní že je lepší dítěti zajistit život,kurzy apod.
Je jasné že se třemi dětmi si tohle rodiny nemůžou dovolit.Mluví mi úplně z duše.
Kamila
28.10.2007 10:05:56
Mecháčku,
jak výstižné.
Jsem z pěti dětí, o čemž také nechci mluvit:-)...
V mém okolí je několik jedináčků a kromě toho, co jsi zmiňoval, jsem si všimla velké fixace v dospělém věku, hlavně ze strany rodičů, ale i naopak.
Ti lidé už mají vlastní rodiny, často však žijí větší část života neustále "se svými rodiči", kteří si je až nezdravě nárokují. Umím si představit, že kdybych měla jen jedno dítě, tak bych se na něj také upnula. I z toho důvodu chci mít aspoň dvě. Řekla bych, že to dětěm vyloženě prospívá, když jsou minimálně dvě. Je totiž něco úplně jiného vídat se s kamarády a přepsávat u nich, než sdílet rodinné situace všeho druhu se sourozencem, ale to tobě nemusím psát.

Pěkný den,
Bára
makikuk
(IP adresa 86.33.205.50)
  • 
28.10.2007 9:39:46
Pri svem studiu sociologie jsem se specializovala na rodinu a zabyvala se i problematikou jedinacku. Neda se jednoznacne rict, jestli je lepsi mit ci nemit sourozence, vse ma sve vyhody i nevyhody a rozhodne neplati, ze by si jedinacek nesl do zivota nejaky handicap, vice zalezi na socialnich kontaktech rodiny - tzn. jestli je dite dostatecne ve spolecnosti svych vrstevniku, jestli ma rodina dostatek kontaktu s ostatnimi rodinami s detmi atd.

Za sebe mohu rict, ze muj manzel jako jedinacek vzdycky touzil po velke rodine a ja si take neumim predstavit, ze bych mela jen jedno dite (mam o 15 let starsi sestru a cele detstvi jsem tudiz byla sama). Nasemu synovi je sedm let a manzel mi dodnes vycita, ze jsem nechtela vsechny tri deti hned po sobe. Alespon u druheho a tretiho ditete jsme se domluvily na mensim vekovem odstupu.
Je to vec kazdeho, kolik chce mit deti. Jestli je to prani pisatelky a jejiho muze, tak je to skvele. Ja bych se nedovedla smirit s myslenkou, co by nastalo, kdybych o to jedno dite treba prisla... A take si nedokazu predstavit, ze uz bych nikdy nedrzela v rukach dalsi mimco... Spis mi pripada smutne, ze v pripade pisatelky rozhoduje ta financni stranka.
Ráchel, 3 děti
(IP adresa 195.22.60.229)
  • 
28.10.2007 8:58:43
no tak to je teda hustý... koukám, že Hořovice je milé, rodinám vstřícné městečko :)
28.10.2007 8:50:27
AHOJ VŠICHNI,JÁ MÁM 2KLUKY PO ŠESTI A PŮL LETECH.TAKÉ JSEM NIKDY NECHTĚLA 2DĚTI,ALE VZHLEDEM K TOMU,ŽE JSEM SE ROZVEDLA S PRVNÍM MANŽELEM A MŮJ SOUČASNÝ PARTNER NEMĚL ŽÁDNÉ DÍTKO PŘISTOUPILA JSEM NA TO,ŽE BUDU MÍT DĚTI DVĚ.V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ TOHO NELITUJU.KLUCI JSOU FAJN,I KDYŽ TO JSOU PRAKTICKY DVA JEDINÁČCI.
Moni a 3 již zcela samostatní jedinci
(IP adresa 88.100.155.163)
  • 
28.10.2007 7:40:53


Ne zcela se ztotožňuji s názorem, ale respektuji tvoje rozhodnutí a nemyslím si, že je komu něco do toho.
Děti jsem měla 3 a někdy to tedy určitě nebylo jednoduché. Možná, že jsem jim nedala tolik finančních výhod jako jedináčkovi, ale neřekla bych, že jim to zase až tak moc vadilo, o lásku a ostatní péči jsem je rozhodně neochudila... A až tu jednou pro ně nebudeme, budou mít alespoň jeden druhého. To je přece fajn, ne?
Já vyrůstala jako jedináček, dodnes je mi to líto.
[<<Předchozích 260] Příspěvky 261270 z 870 [Dalších 600 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.