| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodiče chtějí jesle. A co na to děti?

[<<Předchozích 200] Příspěvky 201210 z 841 [Dalších 631 >>]
Lassie66
13.5.2009 16:30:21
Kimmy, co to je:

"Poznamka "Chozením do háku zaručeně krnět nebudou a o fakaní krnění nebo nekrnění ať se postarají instituce, a když ne, běda jim! Já jim dám, nevycválat mi dítě do ideálního stavu! " - asi patri do toho druhu humoru obklopeneho smajliky, kteremu ja nerozumim, ale treba to oceni Lassie..."

Teď jsi se mě fakt dotkla, zklamala jsi mě a měla by ses stydět. Tímto konverzaci s tebou přerušuji. ~t~
madelaine
13.5.2009 16:24:41
Rosali, konečně to tady někdo dokázal pojmenovat.
Zajímavé je, že v Česku panuje vesměs jediný správný názor, zatímco holky z jiných zemí dokážou respektovat volbu.
Ano, mít rád jinou práci než kolem rodiny je na Rodině většinou fuj fuj.

Kimmy, zdravím ~x~

MM, taky si často čtu na německých diskusích, i na anglických, nikde není taková netolerance jako tady.
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
13.5.2009 16:22:33
Milado - a on tady nekdo pise, ze rodic pubose MUSI mit castecny uvazek? Prosim te - ukaz mi to...
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
13.5.2009 16:19:30
olsche - to jsem rada, ze to pises, protoze tady ma clovek pocit, ze kazda matka na RP je skvela mama, co se diteti venuje a rozviji jeho schopnosti na maximum...

Aspon nekdo souhlasi, ze system je spatny... a protoze nejde vymyslet nejakou definici "spravne matky", kterym by RP nalezel a u kterych by byla jistota, ze ho nezneuziji, si ja myslim, ze by bylo lepsi, lidem vytvorit takove podminky, aby se byli schopni uzivit i bez toho, aby museli davat deti do jesli, pokud nechteji - tedy dostupne alternativy vcetne odpisu z dani partneru, docasne odpusteni zdravotniho pojisteni nebo podobnych zalezitosti - ja sama to nevymyslim - nicmene podstatou systemu by melo byt to, ze pracovat se vyplati. A ze se vyplati vytvorit takova mista, ktera maji pruznou pracovni dobu, daji se delat z domu, na castecny uvazek apod.

Solidarita s matkami je jedna vec - solidarita s temi, kterym se pracovat nevyplati a z deti si delaji vydelecnou cinnost - to je vec druha..

A ti, co do prace musi, by si meli zaslouzit aspon tolik respektu, ze jim nikdo nebude predhazovat, ze jsou krkavci matky a ze budou mit dostupne kvalitni zarizeni pro peci o jejich deti...
13.5.2009 16:18:08
Nj, Milado, když u nás končí družina čtvrtou třídou ~d~
Milada.
13.5.2009 16:16:44
Já to zde vůbec nečtu, ale
castecny uvazek do 18 let veku ditete mne fakticky pobavil ~t~~t~~t~~t~

18tiletej puboš je dítě?
a proč musí mít rodič částečný úvazek v tomto věku? Aby ho doprovázel do/ze školy? Já bych to děťátko hnala pěkně v 17ti do družiny, aby se někde netrajdalo a maminka si ho mohla pěkně vyzvednout! Možná by pro něj měla v tomto věku chodit do školy babička, aby třeba cestou domů pubošíček nezabloudil ~y~
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
13.5.2009 16:12:26
Tulko - co do toho tahas nejake "musi" - ja prece nerikam, ze nekdo neco "musi" - ja rikam, ze stat by mel vytvorit takove podminky, aby ti, kteri "chteji" mit castecny uvazek do 18 let veku ditete - mohli. Ti, co maji pocit, ze budou doma tri roky a pak uz zbytek detstvi travit na plnem uvazku, at tak klidne cini - ale stat by mel vzit do uvahu i ty, kteri tohle nechteji a ne cpat vsechny do jednoho modelu tri roky doma a pak plny uvazek a basta...

U větších dětí z hlediska společně tráveného času nehraje roli kvantita ale kvalita. - jaka je tvoje definice "vetsich" deti? 3 a vice?

Nevím nic o tom,že by,jak už jsem psala,normální rodiče se svýma dětma normálně nekomunikovali - ano, je znamo, ze divky trpici anorexii se svymi rodici normalne komunikuji, rodice to z bezne komunikace v kvalitnim case poznaji a spolecnou rukou to vyresi... stejne tak koureni a drogy, ktere nejsou vyjimkou v dobre situovanych "slusnych" rodinach (tedy predpokladam naprosto normalnich rodinach)
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
13.5.2009 16:06:23
Magggi - ohrazuju se vuci vyrazu "Ať napíše kdokoli cokoli, je to v Tvých očích špatně " - to neni pravda a myslim, ze to sama moc dobre vis...

V teto diskusi jsem napsala celou radu souhlasnych prispevku - napriklad uzivatelce, ktera by nejradeji RP uplne zrusila...

Poznamka o slabych a nemocnych se vazala k tlupe lidoopu a k tomu, ze jen proto, ze lidoopove nedavaji hlidat mladata cizi tlupe, bychom si je nemeli brat tak uplne za vzor...

Nechapu, co ma s touhle diskusi spolecneho tvoje rodina - pokud se tim snazis neco prokazat, nepochopila jsem to.

Tobe je lito urcitych lidi - mne taky - jen ta tvoje skupina je jina, nez ta moje...

Poznamka "Chozením do háku zaručeně krnět nebudou a o fakaní krnění nebo nekrnění ať se postarají instituce, a když ne, běda jim! Já jim dám, nevycválat mi dítě do ideálního stavu! " - asi patri do toho druhu humoru obklopeneho smajliky, kteremu ja nerozumim, ale treba to oceni Lassie...
13.5.2009 16:05:17
Miško, na druhou stranu - není to tak dlouho, co se dítě svěřilo starším sourozencům, jen co bylo trošičku samostatnější - například umělo chodit. Jen bohatší lidi si mohli dovolit, aby žena byla "doma" a starala se o domácnost a děti (ovšem pak měla k ruce služku). Na venkově děti ráno vyletěly z domu a vrátily se možná v poledne, možná večer. Ještě můj dědeček běžně dostával na starost své mladší sestry (pokud vím, tak asi od jejich roku).
olsche
13.5.2009 16:03:20
Mě přijde, že vám diskutujícím, vlastně jde o totéž, jenom se nějak nemůžete strefit :-)
Je rozdíl, jestli do jeslí strčí dítko matka kariéristka nebo matka, která se ocitla v tíživé situaci a nic jiného jí nezbývá a nebo matka, která má takovou práci, že si delší pauzu prostě nemůže dovolit, aby nemusela třeba úplně měnit obor. A je přeci pitomost vzdát se úplně myšlenky na potomka jenom proto,aby jednou náhodou chudák netrpěl v jeslích.

Osobně radši matka,která pracuje, dítě je v jeslích třeba i od těch 6-ti měsíců, má nějaký základ z domova (intelektový) a doma se mu také náležitě věnují, než matka, která má 5 dětí, je s nima 15 let doma a ani jedno při příchodu do školy (do školky takové děti většinou nechodí) neumí barvy, nepojmenuje podle obrázků nic, neumí pořádně mluvit, nemá hygienické návyky, zapáchá a má vši. Tito lidé zneužívají systém nastavený naším státem, děti mají jen proto,aby nemuseli pracovat,ale z rodičovského příspěvku si pořídí cigarety,alkohol a dětem do školy nepořídí bačkory ani další základní vybavení. To je to, o čem tu píše i Kimmy, ten systém je špatný, když je takto zneužitelný. Na jedné straně se matky snaží si vydělat a na druhé straně tohle. Samozřejmě je tu široký střed těch, které o svoje děti pečují řádně a ty tři roky jsou pro děti maximálním přínosem. Ale co s těmi, co to zneužívají? A co s těmi, které prostě do práce musí?
[<<Předchozích 200] Příspěvky 201210 z 841 [Dalších 631 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.