| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodiče chtějí jesle. A co na to děti?

[<<Předchozích 220] Příspěvky 221230 z 841 [Dalších 611 >>]
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
13.5.2009 15:17:36
vubec nerozumim prikladu o postizenem diteti - postizene deti jsou naprosto samostatna kapitola, ktera s timto nijak nesouvisi - tady se snad vsichni bavime o zdravych detech zdravych matek....
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
13.5.2009 15:15:04
Adelaide, mozna by ses divila, ale jsou studie o tom, ze deti matek z vyrazne slabych socialnich vrstev skutecne v jeslich prospivaji lepe... - to samozrejme neplati pro kazdou kourici matku!

Ale o tom to tady neni - ja jen rikam, ze ne kazda matka se svemu diteti denne peclive venuje, vymysli mu zabavu apod. A nejde rikat, ze studene intelektualky, ktere deti daji do jesli, svym detem skodi, kdezto kazda matka, ktera je s ditetem doma, mu prospiva...
rosali
13.5.2009 15:14:34
Tulka,
mám k "dokonalosti" ,ako píšeš,daleko.A viem to o sebe,a ak ty máš zo mňa pocit,že dokonalá som,tak ma to síce teší/aj keď to píšeš irnicky/,ale musím ťa ubezpečiť,že to tak nie je.
Je úplne pochopitelné,že ak je matka bez dieťaťa,že jej je po ňom smutno.Mám 3 mes.dcéru abola som bez nej zatiaľ len 2x-na 2 hod.A keď začnem chodiť na pár hod.dopráce,bude mi po nej smutno tiež.
A nikto ani netvrdí,že keď dá Amy svoje dieťa do jasiel,že sa za ich bránami teší,že sa ho konečne zbavila.
O tom predsa práca v rámci MD alebo rodičáku nie je.
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
13.5.2009 15:12:09
No vida - takze ti uspechani "intelektualove" treba jsou ti dobri rodice, kteri tem detem dali ty prvni tri roky a ted pracne dohaneji, co zameskali - ale to by prece podle teorie tohoto serveru melo byt v poradku, ne?

Ja tady neresim tvuj jediny pripad (pardon za tykani, ale je to tady rozsirene) - ty ses podivovala nad tim, ze kde by matky braly cas na sezeni a koureni - a ja rikam, ze to neni zadny vyjimecny pripad - ze ne kazda matka denne vymysli batoleti zabavu...

Na svuj nazor mas samozrejme pravo a ja te nenutim, abys neco menila - ale to neznamena, ze kvuli tomu je ten cesky system spravny...
13.5.2009 15:10:26
Mimochodem jak píšete o těch kouřících kámoškách...tak moje kamarádka, ke které chodím má těžce postiženého 13letého syna a je s ním 13let doma!Před ní opravdu smekám, jelikož jí uteklo co se dalo, nedala do ústavu a obětovala se mu 13let. Některým se obětovat tři roky prostě připadá nehorázné, ale jsou na tom některé matky opravdu hůř.Jinak každopádně zastávám názor,že je to každého věc!
adelaide k.
13.5.2009 15:05:56
Rosali ahááááááááá, o.k. ~;)

Já osobně žádnou zatvrzelou kritičku pracujících matek neznám ~d~:-)
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
13.5.2009 15:05:49
co od tebe "chci" slyset? - to bys me rozesmala...

problemy jsou na mnohem sirsi urovni, nez nejake prvni tri roky a prvni tri roky nejsou samospasitelne a nijak dite neochrani pred traumaty mezi 3 a 18 lety... proto se mne nelibi ten system, ktery dite chrani zuby nehty prvni tri roky a pak se na neho vicemene vykasle. Na jednu stranu tady lidi demonizuji jesle jako nejaky vynalez dabla a na druhou stranu si pak stezujou, ze neni misto v preplnenych statnich skolkach, kde se jejich detem asi nikdo moc nevenuje. Jaky to je asi rozdil pro dite, ktere ma tri roky pozornou maminku a pak se najednou octne ve tride 20 deti na dve ucitelky? A jak se asi citi dite sestilete, ktere po skole kazdy den putuje do druziny, nez prijde uspechana maminka.

Tady se vsichni muzou zblaznit o blaho deti do tri let, ale jak stat utne RP, tak najednou o nic nejde - dite matce o problemech rekne, ona sice nema zadne velke moznosti to resit, ale aspon si o tom popovidaji - no hura pro tu holcicku, na kterou kluci najizdeji kolobezkou - te urcite nevadi, ze ji maminka do te same skolky den za dnem bude zas vodit. A unavene tety u ctyrletych deti nejsou problem, ale co kdyby se nahodou sousedka na to dvoulete krive podivala, to se prece nemuze riskovat...

Mne tenhle pristup prijde prinejmensim podivny. Protoze ja teda na tech ctyr nebo i sestiletych detech nevidim, ze by byly az tak jiste v kramflekach, ze by se bez mamy v klidu obesly a obcas si o problemech popovidaly - kdyz teda ma mama cas...
adelaide k.
13.5.2009 15:05:12
Rosali, ale zase jsme u toho že dvou/tříleťákovi je líp, když se mu matka venuje půl dne s radostí než celý den s otráveným ksichtem ale 8m mimino chce mít mámu u sebe a neřeší jestli je šťatstná.
13.5.2009 15:03:19
Jedno přísloví praví:,,Ohýbaj ma mamko..."ano pracovala jsem s dětma většíma to máte pravdu. Ovšem se domnívám, že určité priority apod. jim vštěpujeme od malička.Miminka co matka strčí do jeslí,aby jí něco v práci neuteklo je mi prostě líto a je to můj názor.Do práce jsem se vracela velice ráda,ale velice ráda jsem strávila ten čas doma s dítětem a věřte,že to pro mne byly nejhezčí tři roky života a neměnila bych!Nevím k jaké sociální vrstvě dle jedné diskutující patřím, ale to,že doma navařím a poklidím snad dělá i vrstva vyšší,nebo ne?
rosali
13.5.2009 15:03:14
Adelaide,ja hovorím o kritičkách z mojho okolia,nie v tejto diskusii.
Tu skutočne neviem ,ktorá pracuje a ktorá nie.
[<<Předchozích 220] Příspěvky 221230 z 841 [Dalších 611 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.