| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Plavání

20.8.2000   Věra Šejhlová
Vážený pane Mariane,
doporučovala bych Vám návštěvu veřejného bazénu, u kterého nemáte jistotu kvalitní vody, odložit.
Pokud jste si jist, že voda v bazénu, do kterého chcete jít je opravdu kvalitní, pak je vhodný, alespoň pro začátek následující postup:
už při vstupu do vody držte dítě čelem k sobě a přitisknuto na své tělo. Dítě musí cítit Vaší blízkost. Dítě musí cítit, že jdete "spolu" a že ho nikam "nestrkáte". I později, kdykoliv z jakéhokoliv důvodů "zaváhá", je nutno rychle se do této polohy objetí vracet.
Až se vám podaří dítě osmělit na tolik, že ho zaujme voda, okolí a třeba hračky plovoucí na hladině, je dobře dítě alespoň pro začátek, držet v poloze klubíčko (například v paži a nebo tak, že si jeho zádíčka opřete o svůj hrudník a zadeček podepíráte dlaněmi.
Až se dostanete do této fáze, podporujte dítě v cákání, kopání, kontaktu s hračkami. Snažte se osmělovat i obličej šetrným potřením mokrou dlaní. Dávejte pozor na to, aby se nestala řádná situace, při které dítě vyděsíte. Do toho patří i situace, kdy dítě nemá poznat, že jste se čehokoliv lekli. Pokud si dítě do obličeje nacáká, s úsměvem ho pochvalte, ale nelitujte.
Rozhodně dbejte na to, aby doba pobytu ve vodě nebyla příliš dlouho. Končit s koupáním se musí buď podle stavu dítěte. Dítě musí být spokojené a nesmí promodrávat.
Maximální doba pobytu ve vodě by měla být asi 30 minut.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.