Nebojme se přijmout své „náhradní“ rodičovství za své!
Podělit se s Vámi o své bohaté zkušenosti s druhem zvaní psychologové mě vyprovokovala diskuze u článku Adopce - díl 2., kde se jistý "psycholog" snažil podělit s námi o svůj názor na adopci. Jsem adoptivní matka, prověřená pověřenými psychology a tím i svéprávná k rodičovství a snad i k ostatním životapotřebným úkonům.
Rodina je základem lidského bytí. V rodině se člověk učí základním dovednostem, sociálním rolím, učí se přijímat zodpovědnost za své činy. Existují však děti (a není jich málo), které jsou v tomto značně znevýhodněné. A to jsou děti v dětských domovech.
Nepotřebovali by kluci sestřičku, která by zjemnila jejich klukovský svět?
Když jsme v 18 letech uzavřeli manželství, očekávali jsme od dalšího života každý něco jiného. Já jsem chtěla hodně dětí a manžel Tomáš chtěl žít co nejdobrodružnější život.
Teprve v roce 2000 jsem poznala, co to je dětská ručka kolem mého krku, radost nad mým příchodem, dětské žvatlání a úsměv. A tak se mi nakonec splnilo to, po čem jsem celý život toužila.
Sedmiletá blonďatá Evička chodí do první třídy a má čtyři sourozence.
Zhruba týden poté, co jsem si Leonku v září přivezla, šli jsme do místního Meinlu.
Nejvíc mě zaujalo, jak se okamžitě měla k Lukáškovi, pořád ho hladila a chtěla vozit kočárek.
Když byla nedávno publikována čísla o počtu dětí do 3 let v ústavech ve vybraných evropských zemích, mohla veřejnost podlehnout dojmu, že děti jsou v Česku v ústavech „drženy“.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.