Nebojme se přijmout své „náhradní“ rodičovství za své!
Naše holčička mohla přijít - zbýval už jen poslední důležitý krok : připravit rodiče.
Přešlo 10 a půl společných let, a naše pěstounská péče skončila. Helča dosáhla plnoletosti.
Dětský domov byl nevlídná budova, tak nevlídná, až nám z toho bylo úzko. Paní ředitelka nás přivítala, no, řekněme, bez přehnaného nadšení.
Michalku jsme přijali s otevřeným srdcem, ale podcenili jsme přípravu Helenky na nového "konkurenta".
Po necelých dvou letech Michalčina pobytu u nás nás čekal zápis do školy. Dlužno dodat, že k pojetí významu slova "škola" jsme v té době zdaleka nedorazili. Za velký dosažený úspěch jsme považovali, že si zapamatovala svoje jméno, a jinak jsme ji nechávali ve světě pohádek, kterým žila.
V sobotu jsme slavili narozeniny. Byly to narozeniny, při kterých by celý dort byl nahrazen svíčkami, a ještě by jeho plocha nestačila, kdybychom chtěli dodržet dávné rituály. A plamen těch svíček by oslavenec jen stěží sfoukl.
Jsou pryč. Ještě před chvílí byl plný dům lidí, smíchu, hovoru, života. Dva měsíce odpluly kamsi do nenávratna, a už zase vyrážejí do světa, za kamarády, spolužáky, za svou samostatností. Ještě poslední objetí - ahoj maminko, v pátek jsme zase doma - a čárymáryfuk! je tu pusto a prázdno.
Kámen úrazu byla škola. Nikdy předtím jsme si nedokázali představit, jak omezené jsou poznatky a zkušenosti dětí z dětského domova.
Přicházím domů a pohledem počítám kola opřená o branku. V předsíni se přebrodím přes boty, odhaduju, které patří klukům a které holkám.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.