Na filmu se podílely děti ze 3 pěstounských rodin a jejich kamarádi.
Ten kluk je stejný jako mnozí jiní, jen jsem se k jeho osobnímu příběhu dostala blíž.
Hostitelská péče je pojem, který vznikl tak nějak spontánně, ačkoliv ve skutečnosti vlastně neexistuje.
Stále se dostáváme do situací, které nám názorněji než jakákoliv odborná literatura dokazují, jak moc děti z ústavní výchovy citově strádají. A to i tehdy, když navenek vypadá vše docela v pořádku.
S Lukášem jsme se seznámili, když mu bylo bezmála šestnáct let. Věděli jsme o něm snad od první chvíle, kdy náš syn Daniel nastoupil na střední školu.
Když jsem zde před několika lety uveřejnila článek Víte, co je filmstudio Blabla? , zakončila jsem ho větou, že zatím žádné z dětí svoji budoucnost se showbyznysem nespojuje.
S dětmi nejrůznějšího věku neustále žasnu, čím vším se čeština obohatila. Nejvíce mě překvapuje metamorfóza slova "přítel". My jsme taky měli přátele, a dokonce je za přátele označujeme stále, i když pro mladší generaci má slovo "přítel" naprosto jednoznačný význam.
Náš život s autistickým dítětem je nesmírně inspirativní. Michalce už brzy bude 14 let, a stále nás překvapuje svým vnímáním světa. Roste z ní krásná holka. Až mě bolí srdce, když vidím to tělo slečny a vnímám její čistou ryzí duši dítěte.
Obracím se na čtenáře s prosbou. S prosbou o pochopení, zamyšlení se. Vždyť i lékaři jsou živí lidé. Nechci se zastávat těch arogantních, o kterých někdy píšete. Mluvím za tu většinu lékařů, kteří dělají svoji práci rádi a tak dobře, jak jim to lékařská věda a okolnosti dovolují.
Jsou pryč. Ještě před chvílí byl plný dům lidí, smíchu, hovoru, života. Dva měsíce odpluly kamsi do nenávratna, a už zase vyrážejí do světa, za kamarády, spolužáky, za svou samostatností. Ještě poslední objetí - ahoj maminko, v pátek jsme zase doma - a čárymáryfuk! je tu pusto a prázdno.
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.