| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re: MD a PP

6.4.2004 6:42:09   Ludmila Řezníčková
Miroslavo, takže popořadě :
1) Pokud vám skutečně skončí pracovní poměr, budete muset jít na Úřad práce, protože jinak by jste si sama musela platit zdravotní pojištění, což je cca 1000 Kč měsíčně.
Ale nemocenská by byla finančně "výhodnější". Opravdu by se pan doktor nedal přemluvit? Nebo nepomohla by změna lékaře? Upřímně řečeno, při dnešní klesající porodnosti je každá budoucí maminka natolik vzácná a doktoři tvrdí, že při civilizačních vlivech je prakticky každé těhotenství rizikové, že se divím, že ten váš vás tak žene do práce.
Ještě 6 měsíců od ukončení pracovního poměru budete v ochranné lhůtě, takže pokud v této době znovu "onemocníte", budete mít znovu nárok na nemocenské dávky od bývalého zaměstnavatele.
2) Pokud budete skutečně v evidenci ÚP a nebudete pobírat nemocenskou, budete mít po první 3 měsíce nárok na 50 % z čistého platu a po druhé 3 měsíce na 40 % z čistého platu.
3) Pokud dobře počítám, tak se do lhůty 6 měsíců vlezete, takže na peněžitou pomoc v mateřství od bývalého zaměstnavatele budete mít nárok.
4) Pokud budete nadále v pracovní neschopnosti, tak vám pracovní poměr neskončí a bude trvat i dále. Samotné odstupné pak závisí na výpovědním důvodu, který vám zaměstnavatel do výpovědi napsal. V případě pochybností se obraťte na úřad práce, tak je k dispozici bezplatný právník, který by měl v takové záležitosti fundovaně poradit.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.