| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Jak předcházet zánětům středního ucha

5.4.2008 16:00:41   Jitka, syn 1rok
Zvýšenou matraci v postýlce máme stále od narození bez ohledu na to, jestli je rýma nebo ne :o(
Je pravda, že bráška je školkové dítě. Nicméně po prvním zánětu (listopad 2007) jsem nechala školkové dítě do nového roku 2008 doma, ale ten mladší stejně rýmu chytl a před vánocema měl v uchu toho invazivného pneumokoka. Naopak, po novém roce jsem tedy školkové dítě do školky dala a zánět u mladšího se opakoval za 12týdnů, přičemž mezi tím měl i rýmu, ale bez zánětu stř.ucha. Takže fakt nevím, na čem to závisí. Navíc jsem psala, že u mladšího byla rýma vždy mléčně bílá, bez žlutých nebo zelených nudlí. Navíc v mé ani manželově rodině nikdo na zánět stř.ucha netrpěl, ani školkový brácha.

Ještě co říkáte na ten postup, nasadit lokální ATB do nosu hned, jak se objeví rýma, aby se neměly bakterie šanci v ET pomnožit?

Také by mě zajímalo, jestli jsou celková ATB nutná vždy, když jsou teploty a vyjde tam bakterie? Protože když se bavím s mou babičkou nebo mamčou, tak dřív se uši ATB neřešily, ani se výtěry nedělaly, prostě dítě trpělo bolestí než bubínek sám prasknul, teploty klesly a zánět se vyhojil. Předpokládám, že i dřív byly původce zánětu středouší pneumokoky atd. Ani žlutá nebo zelená rýma se přece hned neřeší celkovými ATB. Ale chápu, že v souvislosti s ušima je asi větší riziko komplikace jako meningitidy apod.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.