| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vyspalé miminko = spokojené miminko i maminka

[<<Předchozích 110] Příspěvky 111120 z 763 [Dalších 643 >>]
4.9.2007 22:00:15
Jo promiň - několikaměsíční je něco jiného, já zas mluvila o matkách starších dětí.
Lassie
(IP adresa 194.228.68.203)
  • 
4.9.2007 21:58:00
Sorry, vypadlo mi "l". Několikaměsíční, teď je to snad dobře :-)
Lassie
(IP adresa 194.228.68.203)
  • 
4.9.2007 21:56:40
Lizzie, proto jsem psala n ě k o i k a m ě s í č n í. Ale stejně to zůstalo nepovšimnuto :-(
4.9.2007 21:54:53
Lassie, a já mám pocit, že ženy, které skáčou okolo svých dětí v kuse několik let (a víc) často až neúměrně napadají matky, které vše nemají naprosto v pucu, chodí do práce, děti mají ve školce, u chův či babiček, ale jsou v podstatě spokojené, ano proč to nepřiznat,i to existuje a své děti přesto milují. Život není černobílý a já přiznávám, že se v budoucnu až děsím těch prvých typů maminek.
4.9.2007 21:52:17
:o) Hmmm, já do školky chodila a stejně jsem měla na základce spolužáky úplně jiné - nechodila jsem do školky v místě bydliště, ale v místě pracoviště matky, jinak by nestíhala být včas v práci. Totéž brácha. A zrovna tak moje nejstarší - na stejnou školu šlo jenom jedno dítě z jejich školky a to je ještě v jiné třídě. Jinak brácha i já jsme chodili už do jeslí (nestěžuji si, prý jsme k tomu mámu dotlačili ;o)) a on je v kolektivu jako doma, ovšem já ne. Jj, to je život :o) MMCH i matkám, které pro děti dobíhají do školky ze zaměstnání s vyplazeným jazykem, dokáží v šatnách při oblékaní dětí docela téct nervy... a to svého broučka vidí po několika hodinách odloučení

Sice se teď tedy neorientuji v tom, proč se tu teď probírá školka, já nějak myšlenkově zaostala u toho, že by se na čtyřměsíční dítě měla aplikovat vyřvávací metoda a v noci by se nemělo krmit, neb už nemůže mít hlad... ale snad to nevadí a můj příspěvek je k tématu ;o)

------------------
Lassie
(IP adresa 194.228.68.203)
  • 
4.9.2007 21:51:27
No jo,Lizzie, ale není nadmatka spíše osoba, která tvrdí, že je úspěšná v zaměstnání, má super vztah s potomky, ideální vztah s partnerem...a její děti vůbec, ale vůbec nestrádají, protože mají vše, co potřebují? Mně to přijde téměř nerealizovatelné a tím pádem obdivuhodné(Kromě vyjímek, jako je třeba Sára Saudková, které sluší obojí). A tomu říkám superžena, či supermatka. Nemám pocit, že by se zde ženy, které skáčou okolo svým několikaměsíčních mimin, pasovaly na supermatky.
4.9.2007 21:45:44
Jo puberta, to jsem byla na intru a doma kolem mě o víkendech skákali, přesto jsme se každou neděli takřka pravidelně rafli:-) Nemoc dítěte je jiná, ovšem nemám ráda nadmatky, jež se prezentují jako dokonalost sama, no.
Lassie
(IP adresa 194.228.68.203)
  • 
4.9.2007 21:41:37
No ne, matka si to nevybrala, ona je tvor společenský a ve společnosti je ráda. Měla prostě nemocné dítě, ale její frustraci jsem nikdy nezaznamenala. Jak jsi psala, chce to toleranci. Někdy matka do práce musí, kvůli penězům, jiná matka zase z různých důvodů musí zůstat doma déle, než by si přála. A ne, že by u nás nebyly sem tam střety - ty ale přišly spíše později, když mi bylo kolem 16, ale to už je jiná kapitola.
4.9.2007 21:38:13
Tos měla štěstí. Vidíš, jiní by s matkou celé dny nevydržely, milují se, ovšem mohou mít např. totožnou povahu a to je pak o ústa no a pak máma by se v domácnosti zbláznila, neboť ona potřebuje práci, své kolegyně, aktivitu, kolektiv. Já jsem po ní, šiblo by mi též. Toť vše.
Lassie
(IP adresa 194.228.68.203)
  • 
4.9.2007 21:35:21
Lizzie, já vím, že jsi to netvrdila. Reagovala jsem na Tvé a Karkulky příspěvky dohromady. Takový souhrn :-) Chtěla jsem napsat, že to nutně nemusí dítěti uškodit. Mně z mateřské taky sem tam hrabe a taky to přiznám. Jen chci být ještě alespoň rok s malou, protože si myslím, že mě potřebuje. Ne, že jsem nenahraditelná, klidně by mohla být u babičky, kterou zbožňuje a byla by spokojená. A také ještě kojím.
Jak jsem psala, já chodila 4 dny do školky a vůbec si nepamatuji, jestli se mí spolužáci na ZŠ předtím znali, nebo ne.
Spíš začínám mít pocit, že jsou to naopak matky na MD, kdo se poslední dobou musí obhajovat, že vlastně ničí svým dětem život tím, že jsou moc dlouho na MD. Jako že jim znemožňují samostatně růst a otravují jim svou frustrací život :-) To už jsem z toho jelen...
Brácha měl astma od 3 let, máma byla v domácnosti většinu let, co jsem byla na ZŠ - a přitom jsem odešla z domova když mi bylo necelých 18. Cestovala jsem, žila v zahraničí,poznávala a nemám pocit, že bych byla na matku nějak nezdravě fixovaná. A mamánky taky nemusím. Brrrrr :-)
[<<Předchozích 110] Příspěvky 111120 z 763 [Dalších 643 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.