| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jedináček

[<<Předchozích 110] Příspěvky 111120 z 870 [Dalších 750 >>]
30.10.2007 15:49:35
Nejsou žádné univerzální pravé hodnoty.
Dokonce ani zdraví není pro každýho stejně důležitý, ani život sám ne, to by některý lidi nepáchali sebevraždy.
Skromný chudý člověk není lepší než prachatý snob, je jen jiný a jeho hodnoty jsou tudíž také JINÉ.
Navíc, když je někdo skromný proto, že prostě je, nemá obvykle potřebu to někomu vnucovat jako jedinou správnou cestu ke štěstí.
Vím, že je pro dost jedinců těžké pochopit, že jsou lidé různí, ale bohužel je to prostě tak. :o)
mateřídouška
(IP adresa 86.49.75.62)
  • 
30.10.2007 15:47:27
ja,neexistuje jediný návod na život a situace vkaždé rodině je "svá", aber když vezmeš ideální rodinku s ideálními vztahy a ideální kamarídství troufám si říci že to není to stejné
že máš počtem bohatou rodinu není zárukou, že do budoucna ti bude jen oporou,ale troufám si říci že většinou to tak funguje,nicméně nedávám žádné záruky
Mya
(IP adresa 85.70.66.109)
  • 
30.10.2007 15:43:47
Souhlasim s Bobem. ja splacim byt. Ziju zatim sama, plat mam prumerny a vim, ze z tehle penez bych minimalne jedno dite utahla. takze, pokud budu predpokladat, ze pritel ci manzel bude mit prumerny plat, podelime se o spaltky a ja budu mit materskou, nevidim duvod, dve deti uzivime. je to orpavdu o prioritach. ja zkratka nemusim mit nejnovejsi obleceni, auto, skvelej nabytek, dovolenou u more. Uvarim si i upecu sama, nemusim kupovat drahe polotovary. kosmetika mi staci zakladni,...
A hezke Vanoce jeste neznamenaji, ze dite dostane dary za tisice. naopak, je detem potreba ukazat prave hodnoty.
30.10.2007 15:43:32
...můžeš mít známé ve věku tvých rodičů ale rodiče to je snad něco jiného.

No, to je. Mamince svý kamarádky jsem schopná se u skleničky vína svěřit s tím, co mně trápí, u vlastní matky by mne to nenapadlo ani s 5 promile v krvi.

Nevím jestli jsem v tom nějaká výjimka, ale já prostě neberu lidi podle toho, CO ve vztahu ke mně jsou, ale JAK se ke mně chovají. Když si budu s rodiči a sourozenci rozumět, super; ale když nebudu, tak na nich proboha nebudu lpět a upřednostňovat je jenom proto, že máme nějaký shodný geny...
30.10.2007 15:38:52
mateřídouško,
ono je to spíš o pojetí vztahů jako takových. Pod pojmem přátelství si každý představuje něco jiného a každý ho bere jinak... pro mne je třeba můj nejlepší kamarád, kterýho znám skoro 20 let "bratr", fungujeme zhruba tak, jak by asi měli ti idealizovaní sourozenci, nicméně každý jsme se narodil úplně jiným rodičům a oba máme své sourozence, se kterými ten vztah rozhodně není na srovnatelný úrovni... sestře bych neřekla "co děláš dneska večer, jestli jsi doma, přijdu k tobě přespat", ale "bratrovi" to řeknu úplně klidně, přestože žije s přítelkyní, která je ještě víc "cizí" a mohlo by jí to vadit. Zum Beispiel. :o)
mateřídouška
(IP adresa 86.49.75.62)
  • 
30.10.2007 15:28:54
fisperando ,reaguji na poslední příspěvek,uniká mi diskuse,
to není to to samé kamarádka je kamarádka a ségra je ségra jedno druhým nenahradíš
jasně že se můžete se sourozencem znepřátelit na život a na smrt jako i se svým rodičem a stejně jsem ráda,že nejsem z děcáku,že rodiče mám....můžeš mít známé ve věku tvých rodičů ale rodiče to je snad něco jiného. stejně vztah ke tvému sourozenci s kterým prožíváš chvíle v úzkém kruhu rodiny to je zcela něco jiného než vztah s kamarádkou ať už je sebelepší.
jde o to jakým způsobem jako rodiče budeme vztah sourozenců ovlivňovat. jestli budeme podněcovat (možná nevědomky) soupeření atd
mateřídouška
(IP adresa 86.49.75.62)
  • 
30.10.2007 15:17:04
myslím,že jsem tuhle poznámku četla kdysi dávno tady nebo v nějakém článku...týkalo se to toho, abychom byli připraveni že lidé mají pocit že vám mohou mluvit do toho jak a co děláte neděláte s vaším dítkem/dítky...týkalo se to tenkrát zkušností maminek napřílad s komentáři náhodných kolemjdoucích (většinou babiček...) prakticky na cokoli co ony kdysi dělaly jinak a jak tomu dítěti škodí a atd
ve společnosti celkem myslím převládá tolerance k dospělým ať už jsou bizardněji oblečeni nebo jinak vyčnívají,ale jinak je to u dětí dětiček...

celou diskusy jsem nečetla, až bude čas ráda se k ní vrátím, autorku a její důvody celkem chápu,a chápu i druhý postoj.
sama jsem te´d v takovém rozhodování. máme dvě dítka a vím,žebychom se o ně postarali tak aby více společensky netrpěli (víte jak to myslím),aletoužíme po dítěti dalším ev.i čtvrtém. ale už jde o rozměry našho bytu a možnost/nemožnost stěhování zda budeme v budoucnu moci dát dětem vše co potřebují tedy finančeně
ovšem s těmito úvahami bychom asi ještě neměli ani první dítě...
já sama jsem ze tří sourozenců a nebylo vždy vše finančně ok a přiznám se ke svým pubertálním myšlenkám "tak proč nás má mamka tři když na to nestačí"..."to já budu mít jen jedno,ale budu mu moci pořídit vše co bude potřeba" , fakt ot jsem si říkala,rozhovory s holkama o životě a našich představách na lavičkách našeho sídliště... nutno dodat, že se rodiče rozvedli a tatínek to s alimenty moc nepřeháněl a máma ho zase nechtěla hnát k soudu....jako vysokoškoláci v době minulé to s jejich platy neměli nijak lehké....
stejně dnes jsem ráda,že mám dva bráchy a neměnila bych.možná bych byla ráda ještě za jednu sestřičku.to byla také jedna má věta směrem k rodičům. to jsem mohla být ve školkovém věku a ještě tak na prvním stupni moc jsem si přála mít doma partnera na hraní - holku,kluci si totiš spolu nějak vystačili,jen když třeba jeden jel někam pryč tak jsem se těšila přízni sourozenecké...což se ale zase změnilo,když jsme byli starší a teď vůbec. stejně mít ségru...,ale mám príma švagrovou.
vlastně ten pocit že jsme "socny" jsem měla kolem těch pubertálních let, a myslím že tím trpí většina puberťáků ať už jsou na tom jejich rodiče finančně jak-koli....je také pravda ,že jsem se naučila v té době sama šít a šila ,pletla si neuvěřitelné modely a také jsem se sama od sebe snažila mít navrch jinak, když vrstevníkům nestačím s poslední módou
myslím,že trochu té bídy nutí člověka i přemýšlet,tvořit, nějak to překonávat, být sama v tom směru aktivní, nečekat až mi něco spadne z nebes, hledat i jiné stránky bohatství života. a myslím,že není marné umět se trochu uskromnit.

psala jsem tento příspěvek že jsem sama z více sourozenců,sama jsem si přála tak maximálně jedo dítko,které ale nebude "strádat" jako já :-) a teď uvažujeme o třetím (čtrvtém?) ikdyž naše finanční vyhlídky nejsou zcela růžové, nějak mi opravdu přijde to bohatství vztahů důležitější než samota v přepychu. jako malí vám to ani nepřijde že nežijete v luxusu a pak už se sami můžete nějak podílet (což myslím může kladně přispět k rozvoji osobnosti)když vám je osmnáct tak už stojíte jednou nohou samosatně a přividělat si můžete dost na co potřebujete a mít kolem sebe bohatou rodinu to si už nikde nekoupíte.já jsem ráda že mé děti mají sestřenice a bratrance v podobném věku a když se sejdem je legrace až na půdu. jako jedináček by tohle asi neměli a žádné mateřské centrum, školka.... vám to nenahradí to je prostě něco jiného.
fisperanda
30.10.2007 14:50:08
S tím souhlasím. Neberu názor, že až děti vyrostou, budou mít jeden druhýho. Takový člověk přece v dospělosti by měl mít svou rodinu, přátele atd.. zkrátka lidi, ke kterým vztah pěstoval, kterým dokáže pomoct a oni zase jemu. Spolíhat na to, že budu mít sourozence, kterýho sem si za á ničím nezasloužila a za bé není vůbec jistý, že se budeme mít rádi, tak to je takovej přístup... jak poď na mě z boku :o)
Zkrátka, tohle pro mě taky není argument, že jednou v dospělosti aby dcera měla někoho blízkýho. Pokud bude co k čemu a zaslouží si, aby někoho blízkýho měla, tak to bude fajn, ale je to na ní. Pokud bude samotářka, nebude chtít udržovat žádný vztahy, no tak je mít nebude. A bude na všechno sama. A třeba jí to bude vadit, a třeba taky ne.
30.10.2007 14:42:51
Asi bych to tu neřešila, ale mám teď aktuálně docela velký problém v "rodině", dokonce oboustranně (v "původní" i v manželově) a přestože oceňuju pomoc manželových rodičů co se týče péče o syna, tak ani jeden z lidí v mé "pokrevní" rodině mi není natolik blízký, abych ho třeba požádala o pomoc nebo podporu. Na to mám přátele. Mám na světě dva lidi, o kterých si myslím, že se na ně mohu spolehnout a kterým důvěřuju. Oba beru za svou SKUTEČNOU rodinu, protože se k sobě tak chováme. To není o krvi a o genech... alespoň podle mého názoru. :o)
30.10.2007 14:36:26
Zuzko,
nedá mi to - omlouvám se všem - ale proč by kamarád nikdy nemohl nahradit sourozence?
Myslím, že jsem to tu už psala. Sourozence si na rozdíl od přátel NEVYBÍRÁME. Můj sourozenec může být pedofil, psychopat, masový vrah, když to budu hnát do extrému, ale za kamaráda/přítele si vyberu někoho, kdo je mi blízký, s kým si rozumím... nebo ne?
Nedokážu si představit, jak nutím syna, aby měl hezký vztah ke svému hypotetickému sourozenci, přestože každý z nich bude úplně jiný co do struktury osobnosti. MUSÍŠ HO MÍT RÁD, PROTOŽE JE TO TVUJ BRATR?
Nemusí. Je to na něm. On si určuje, koho bude mít rád a koho ne...
[<<Předchozích 110] Příspěvky 111120 z 870 [Dalších 750 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.