| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jedináček

[<<Předchozích 140] Příspěvky 141150 z 870 [Dalších 720 >>]
Milada.
30.10.2007 12:48:29
Mno,

ale to stejne nevylucuje to, co Federika napsala.

Kuprikladu Babice v Praze nejsou, ze :-)
Milada.
30.10.2007 12:46:11
:-) Lizo,

no jo, zdrazuje se vsude :-)
verysek21
30.10.2007 12:46:07
Ona naše republika není jenom Praha. Naštěstí.
Milada.
30.10.2007 12:42:43
Verysku,

hledala jsi spatne. V Praze rozhodne jsou vyborne soukrome skoly, takove, o kterych pise Federika.
verysek21
30.10.2007 12:15:48
Věř tomu, že jsem to udělala a o školy se dostatečně zajímala. Na soukromé škole jsem neshedala žádný nadstandart ve vzdělání, které poskytuje mé dceři výborný státní gympl s obrovským množstvím aktivit "navíc".
Mimochodem má zkušenost se soukromým školstvím je bohužel taková, že ji navštěvuje spousta málo inteligentních dětí velmi bohatých rodičů, kteří si to prostě pouze můžou dovolit. Žádný státní gympl nevezme dítě se čtyřkou na základce, soukromý gympl běžně. Jen v mém okolí blízkých spolupracovníků, kteří sami mají VŠ studuje několik dětí na soukr.školách, protože na státních neuspěly.
Barča, 2kluci
(IP adresa 195.250.143.186)
  • 
30.10.2007 12:15:06
Já mám jen dva kluky a kočár jsem měla také "za levno" od kamarádky. Né, že bych na něj nejměla, ale bylo mě líto peněz. Prostě ať máš x dětí jde o priority, co je opravdu důležité a co klidně oželím. Co se týká kroužků tak mladší nechce chodit nikam. Také nelyžuje a tak výbavu mají jen manžel a ten starší, protože to užijou. Kolo madší sice má, ale po tom starším a jezdit na něm ho nebaví - nevidím důvod ho nutit.
Děti nechci a nikdy jsem nešidila, ale nevidím důvod proč je "cpát" do těch nejdražších kroužků. Např. tady někdo psal o angličtině - dá se přece sehnat student, nebo učitelka angl. na mateřské a stojí to míň a ještě se dítěti věnují individuálně. Ono taky nemůsí dítě (tak to bylo v našem případě) chodit do lyžařského kroužku (20.000,-Kč ročně), ale dá se chodit do obyč. lyžáku (např. přímo ve střediscích lyž.školka - škola). Ono tedy nezáleží na tom jestli máš 1 nebo x dětí, stačí jen se nenechat semlít některými snobskými názory.
Míša
(IP adresa 88.100.133.104)
  • 
30.10.2007 12:02:36
Nevidím jediný důvod, proč by měli být rodiče jedináčka horší než rodiče více dětí, a proč by měl být jedináček méně kvalitní člověk než někdo z více sourozenců.
Manžel i já jsme ze dvou sourozenců a ani jeden nemáme žádný super vzpomínky na dětství, a odjakživa máme oba mnohem vřelejší vztahy s přáteli než se sourozenci.
Naše holčička je a bude jedináček, a podporujeme ji ve vztazích s přáteli se kterými ji pojí stejné zájmy, názory. Myslím, že rozhodně není o nic ochuzena jen proto, že ve vedlejším pokoji nespí sourozenec.
30.10.2007 11:44:00
přičemž ale uznávám, že kvůli této skutečnosti bych nemusela mít jedináčka....Já nadále tvrdím, že je každého věc, kolik dětí si pořídí a nemusí s eobhajovat, byť by nechtěl dítě žádné.
30.10.2007 11:40:45
Verysku,
tohle je bohužel častý omyl-považovat všechny soukromé školy za kasičky pro bohaté lidi s méně nadanými dětmi....Nejdřív se o to více zajímej, projdi si některé a možná zjistíš, že je sice spousta dobrých státních škol a spousta špatných soukromých škol, nicméně-dnes je už také pár velmi dobrých soukromých škol, jejichž možnosti , styl výuky a třeba možnosti jazykového vzdělání převyšují možnosti státních škol....
Mya
(IP adresa 85.70.66.109)
  • 
30.10.2007 10:27:47
Mluvite mi z duse. prave buduji uz skoro tri roky vztah c lovekem, tkery vyrustal jako jedinacek (bratr je o 15 let mladsi). A je to presne - kompromis, delit se neco, souzit s druhym,... je to opravdu hodně jiné. měl všechno pro sebe, my se s bráchou museli o všechno dělit - a že to ěnkdy byl boj ;-), nejde jen o rhaní, ale o soužití, chápání vztahů lidí, kteří spolu sdílí jeden pokojíček,... Do života to hodně znamená.
Ano, vy se rozhodujete, ale nezapomeňte, že se nerozhodujete o koupi kcuhyně, ale o osudu živého člověka.

To já bych radši nechtěla dítě žádné, než jen jedno a to, co vidím kolem sebe mě v tom jen utvrzuje.
[<<Předchozích 140] Příspěvky 141150 z 870 [Dalších 720 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.