| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jedináček

[<<Předchozích 150] Příspěvky 151160 z 870 [Dalších 710 >>]
MSteflova
30.10.2007 8:43:06
Jinak tedy věřím, že i jedináček se dá vychovávat v tomto duchu, ale dá to asi větší fušku.
MSteflova
30.10.2007 8:34:42
Eve, ale i tak soužití s bratrem Tvého manžela určitým způsobem formovalo, bez ohledu na to, zda se v současné době vídají, nebo ne. Jak už tu několikrát zaznělo, vyrůstání se sourozenci mj.děti naučí, že nejsou prezidenti zeměkoule, že se sem tam musí podělit, brát ohledy na druhé a že někdy prostě nemůžou mít vše, co chtějí. Angličtinu se může každý naučit sám později, já s ní začala až ve 23 letech, pak si udělala státnice a nyní se s ní částečně živím. Sourozence si ale člověk sám dodatečně nepořídí.
verysek21
30.10.2007 7:41:04
Co máš na mysli, umožnit dítěti chodit na dobrou školu? Mám děti 2 a dcera chodí na státní výběrové gymnázium. Leda bych doma měla málo chytré dítě a musela mu platit soukromou školu, aby bylo studované za každou cenu.Pak to možná fakt stojí balík.
verysek21
30.10.2007 7:40:18
Co máš na mysli, umožnit dítěti chodit na dobrou školu? Mám děti 2 a dcera chodí na státní výběrové gymnázium. Leda bych doma měla málo chytré dítě a musela mu platit soukromou školu, aby bylo studované za každou cenu.Pak to možná fakt stojí balík.
verysek21
30.10.2007 7:39:30
Co máš na mysli, umožnit dítěti chodit na dobrou školu? Mám děti 2 a dcera chodí na státní výběrové gymnázium. Leda bych doma měla málo chytré dítě a musela mu platit soukromou školu, aby bylo studované za každou cenu.Pak to možná fakt stojí balík.
fisperanda
30.10.2007 7:37:42
Fakt to nechápu. Nechápu kde se berou názory o sobeckých rodičích jedináčků a o jedináčcích coby rozmazlených, nedělících se spratcích.
To je tak maloměšťácký, až je mi z toho zle.
fisperanda
30.10.2007 7:34:30
Radime, jistě máš v těchto věcech pravdu, ale tvůj pohled je, fakt bez urážky, naprosto racionálně chlapský. Protože v momentě, kdy jsem rozhodnutá mít jedináčka, mi žádný rozumový argument nepřijde dost dobrý na to, abych to svoje rozhodnutí měnila. Je to o tom, jak se cítím, a na druhý se necítím. Takže - nechci rýpat, v žádným případě - tvůj argument o důchodech mě upřímně rozesmál, až z toho smíchem škytám.
verysek21
30.10.2007 7:31:49
Musím s tebou jenom souhlasit, že mít dobrovolně jedno dítě je sobecké. Já osobně znám ze svého okolí 2 kamarádky, co jsou jedináčci a každá si pořídila rovnou děti 3. Můj muž má bratra o 10,5 roku mladšího a taky se cítil jako jedináček. Tohle svým dětem udělat nechtěl. Proto máme děti 2, necelé tři roky rozdíl a není nic hezčího, než je mnohdy pozorovat, jak jsou spolu, nedají na sebe dopustit a jsou velcí kamarádi. Dnes je jim 12 a 15 a doufám, že se jejich vztah nezmění nikdy. Sice dcera neuměla anglicky už v 6-ti letech, ale dnes v patnácti mluví naprosto perfektně a naučila se to až ve škole. Když jsme si zcela vědomě pořizovali druhé dítko, byla to doslova odvaha v naší finanční situaci. Nikdy jsem toho nelitovala, časem se finanční situace o hodně zlepšila a dneska si všeho užíváme ve čtyřech.
Líza
30.10.2007 5:02:53
No, Milado, jo a ne. Taky můžeš platit dětem kroužky a zjistit, že: angličtina v kvalitním kroužku, za který stojí za to vyhodit peníze - 3500 na pololetí. Tancování zdražili na 2300 na pololetí. Výtvarka 2400 za pololetí... Tomu zas říkám palicí do hlavy já ;-))))
Radim (4 děti)
(IP adresa 88.100.197.1)
  • 
30.10.2007 1:03:34
Tak vám nevím, vy rodičové jedináčků, jak si můžete být jistí, že je třeba teď špatná doba na to mít víc dětí? Byla v minulosti někdy lepší? Třeba v roce 1938? V roce 1715? V roce 1434? Nezapomínejte, že od roku 1945 je v našich zemích klid, bez válek a snadno přenosných smrtelných nemocí a z historického hlediska je spíše současná doba unikátní, přející lidskému rozvoji, která neměla před koncem druhé války obdoby. A dále, jak můžete vědět, jestli je země přelidněná nebo ne? Víte, kolik lidí země snese? A nakonec trochu sobecky, proč byste měli mít stejně vysoký důchod jako já, když na vás vydělává půl zaměstnance a na mě dva? Skousli byste mě s důchodem 40 tisíc, když byste měli vy důchod 10 tisíc?
[<<Předchozích 150] Příspěvky 151160 z 870 [Dalších 710 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.