| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jedináček

[<<Předchozích 200] Příspěvky 201210 z 870 [Dalších 660 >>]
Evelyn1968,2děti
28.10.2007 22:28:56
Podle mě jsou kroužky pro děti důležité. Chodíme s manželem oba do práce a nemůžemem se dětem pořád věnovat, mají toho volna víc než my:o). Nechceme, aby celé odpoledne seděly u televize nebo u počítače, hlavně teď v zimě je ven nedostanu.

Syn (13)chodí na karate, kroužek plavání, klavír, tývíčko (něco jako televizní technika, učí se pracovat s kamerou, stříhat atd.) Chodil ještě na AJ, ale teď má ve škole NJ a AJ povinné.

Dcera (6)chodí na plavání, karate, flétnu, klavír, chovatelský kroužek a aerobic. Ještě je vytížená málo, občas slyšíme, že se nudí:o).

Připadá mi to lepší, než aby se nudili doma, v týdnu s manželem nemáme čas ani sílu, jim vymýšlet nějaký program.

Nechci říct, že nemáme víc dětí kvůli placení kroužků, celkově se na víc dětí necítíme, 2 jsou maximum, co zvládáme:o).

E.
Ráchel, 3 děti
(IP adresa 195.22.60.229)
  • 
28.10.2007 22:25:31
Ahoj Lenko, vím, že jsou v ČR lidi, kteří jsou na tom finančně mnohem, mnohem hůř než my. A chápu, že je pro ně těžké uživit byť jen jedno dítě. Sama jsem mmch vyrostla v rodině, která byla zvlášť jednu dobu hodně chudá...
Já jsem ale reagovala především na původní článek a příspěvky, které se mu podobají. Článek opravdu nepůsobí tak, že ta rodina je o suchých kůrkách...
S rodinami, které na tom byly velmi špatně a žijí ve velmi náročných sociálních podmínkách a snaží se o své děti postarat, jak se dá, jsem pracovala a vím, že to je v našem systému velmi náročné. Kolikrát je jediná pomoc, kterou náš stát těmto rodinám nabídne, je umístit děti do dětského domova... děsný. Tyhle rodiny ovšem nemají počítač a nepřispívají na tuto webovou stránku.
Ráchel, 3 děti
(IP adresa 195.22.60.229)
  • 
28.10.2007 22:06:35
jo, Markéto, tohle fakt stojí za přemýšlení...
Ráchel, 3 děti
(IP adresa 195.22.60.229)
  • 
28.10.2007 22:02:43
Hanko, četla jsem jak ten příspěvek určený mě, tak ten Markétě.
Nechápu, co ti vadí na číslování odpovědí a jak z toho usuzuješ můj nedostatek nadhledu. Nadhled jsem ti přála z důvodu, že diskutuješ, jako by šlo o život :)
Nehodlám psát sáhodlouhé "diskusní" příspěvky, když považuješ to, že má někdo tři děti, za sobecké - to já považuju na morální soud. Ale třeba jen jinak chápeme termín "sobectví", to je možné. Nicméně jak už jsem psala, tvoje vyjádření bylo podle mě zjednodušující a absurdní a proto jsem na něj napsala krátkou, zjednodušující a absurdní odpověď. Rozesmálo mě právě to tvoje zjednodušující tvrzení o sobectví lidí se třemi dětmi. No, asi nemám, co bych dodala.
M+4
(IP adresa 81.2.214.6)
  • 
28.10.2007 21:53:32
Moje řeč :-))))
Ale kdo má jedináčka, tohle nikdy nepozná :-(
Hanka
(IP adresa 85.70.184.230)
  • 
28.10.2007 21:48:53
Díky Lenko,

věřím, že to takhle bohužel je, i když sama takovou rodinu neznám. Ale četla jsem příběhy myslím na stránkách FOD a z toho je zřejme, že jsou i rodiče, kteří dávají své děti do adopce, protože si nemohou dovolit je vychovávat. Je to strašně smutné. Určitě své děti milují, a vedi oc v zivote prijdou. Je dobre mit tohle na pameti.
A obdivuji moc maminky, ktere sve deti donosi a daji do adopce, nez by sly na potrat. A okoli je treba jeste odsoudi, ze se neuskromnily. Potrat by byl prijiman lepe.
Rachel to vsechno vidi moc cernobile: kdyz to jde u nas, jde to i jinde. Ale tak to byt nemusi.
Milada.
28.10.2007 21:22:30
Frantino,

to je furt dokola. Jestli moje deti nepujdou na VS, tak proste nepujdou. Ja i manzel jsme uplne v klidu.

A ano, spousta veci se da delat s rodici mïmo krouzek..ovsem musi k tomu byt splneny predpoklady, ze to rodic umi a ze ma cas to dite ucit. A tohle jaksi uz s manzelem nesplnujeme..treba dite chce hrat na klavir. Ja ani manzel to neumime, nasleduje tedy vyuka v krouzku. Nebo na neco nejsou doma podminky. Zase priklad: Dite dela florbal. Mame snad doma telocvicnu, kde muze trenovat? Jiny priklad: Dite chce delat sitarinu na PC. Doma mu fakt sit neukazu, nebot zadnou nemam. At si pekne chodi na informatiku, kde mu tohle lektor ukaze.

A to, ze chce dite delat 5 veci je snad normalni..to mi neprijde moc.
Tech 5 veci muze byt treba:
1. plavani
2. cizi jazyk
3. hudebni nastroj
4. informatika
5. ctenarsky krouzek.

Nebo:
1. sachy
2. fotbal
3. vytvarka
4. knihovna
5. anglictina

5 veci, 5 dni v tydnu, kazda vec jina ... dite ma do budoucna o pratele vystarano.
štěpánka
(IP adresa 85.207.190.28)
  • 
28.10.2007 21:21:41
Čekanko, já se taky za takovými skupinkami otáčím (maminka s kočárkem a 2 prcci po straně), ale proto, že mi to připadá hezký pohled, trochu obdivuji tu maminku (mám"jen" 2 děti) a taky trochu nostalgicky vzpomenu, jaké to bylo, když byli malí..... Ne každý si musí myslet něco ošklivého.
štěpánka
(IP adresa 85.207.190.28)
  • 
28.10.2007 21:18:49
No, o penězích to není, ale jen pro toho, kdo má "dostatek". (pro jednu rodinu je dostatek životní minimum, pro jinou nestačí ani 100 000 měsíčně) A o penězích to prostě je. Ani svým dvěma dětem nemůžu dát, co bych chtěla. A taky, jako autorka nemyslím značkové oblečení, každý rok dovolená na Tahiti nabo soukromou školu. Když byli miminka, též se mi zdálo, že o penězích to není, ale od té doby značně stouply náklady na všechno, co s dětmi souvisí (neb jsou již školáci a co toho třeba sní.....). A tak i když chodíme do práce oba, pořád se potácíme na hranici dluhů a nedluhů. A mě by se tak líbil třeba poloviční úvazek v práci.... Ale kdo by nás živil. Vůbec nemluvím o tom, že další dítě (a že jsme ho původněě i chtěli) by muselo viset v hamace u stropu. Byt není náš a navíc je malý. Na větší či vlastní - to leda tak vyhrát ve Sportce, což je značně neefektivní vydělávání peněz - při našem štěstí. A tak máme děti 2 a ne 3............ To ale neznamená, že já mohu kohokoli odsuzovat, že má jedno dítě, nebo 4 děti. To je každého zcela soukromá věc.
O nejapných řečech okolí bych též mohla vyprávět (děti až ve 30 - dvojčata). I dnes se mě ptají, kdy bude holčička. Jediná odpověď je - a kdy Ty budeš mít třetí dítě? Lidé vůbec takto neuvažují - dvojčata pro ně jsou 1 dítě, i když finančně je to minimálně dvojnásobek - dědit po sobě nemohou, apod... Myslím si, že dotazy na počet dětí v rodině přísluší jen nejbližším přátelům, resp. příbuzným a jiným lidem do toho prostě nic není...............
Eva21546
28.10.2007 21:06:24
Ahoj, četla jsem teď v časopise Psychologie, že do 7 let v podstatě nemá smysl učit dítě cizí jazyk, protože to všechno zapomene. Jiná je situace vícejazyčných rodin, tam je to přirozené.
Já osobně si myslím, že pokud jde o jazyky, budou na tam naše děti dobře, i když nezačnou ve školkách. Eva
[<<Předchozích 200] Příspěvky 201210 z 870 [Dalších 660 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.