| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jedináček

[<<Předchozích 250] Příspěvky 251260 z 870 [Dalších 610 >>]
Ráchel, 3 děti
(IP adresa 195.22.60.229)
  • 
28.10.2007 12:05:54
Lizzie.... jeeee.... kolikrát budu dokolečka opakovat, že to je JEDNA z věcí, která nás ovlivňuje??? uf uf, řekl indián!
malarka
(IP adresa 83.70.243.35)
  • 
28.10.2007 12:02:20
nevim, ale oni to ty africke zeme v klidu dozenou, takze je jedno jestli nas jedno nebo dve, lidi tu bude porad fura
Hanka+2holky
(IP adresa 195.47.62.125)
  • 
28.10.2007 11:50:02
Přesně tohle jsme teď řešili ve školce-jestli se naučit raděj dobře česky nebo několikrát začínat s angličtinou.Já jsem pro tu češtinu a pak třeba nějaký kroužek AJ ve škole,teď upřednostňuju mateřský jazyk a hraní.
28.10.2007 11:39:29
:-) V poho.
Milada.
28.10.2007 11:37:04
Aha!,
tak to pak jo. Povětšinou jsem prehledla. Pokud se za povětšinou skryva prevence, tak pak se omlouvam.

PS: Slovickareni mne bavi :-)
28.10.2007 11:32:12
Milado,

já psala, že vše bere POVĚTŠINOU (správně česky: většinou) racionálně, nenapsala jsem, že VŠE BERE RACIONÁLNĚ.

Jinak toto slovíčkaření mě nudí a zdá se mi trochu trapné. Promiň, ale jo.
MSteflova
28.10.2007 11:27:56
Chudoba je individuální věc. Můj bratr má s přítelkyní příjem 50 00,- čistého měsíčně, neustále mluví o tom, že si rodinu zatím nemohou dovolit, jelikož by nemohli děti zabezpečit. Vypracoval se sám, pracuje velmi tvrdě a to i o víkendech a stojí mu to za to. Co se týče peněz, zvykl si na jistý standart, který jsme doma nikdy neměli.
My s přítelem nemáme dohromady ani půlku, máme malou dceru a rozestavěný dům - naštěstí už máme nejhorší část rekonstrukce za sebou, ale dluhů spoustu a nijak zvlášť si vyskakovat nemůžeme. Přesto jsme spokojení.
Neznám nikoho, kdo by litoval, že má bráchu nebo ségru, znám pár lidí, co si vždy přáli sourozence a nedočkali se ho. Dceři platíme životní pojištění a stavební spoření, nemyslím si ale, že rodič musí dítěti vyšlapat cestičku úplně. Dospělý člověk se musí naučit vydělávat, šetřit a postupně se zabezpečit - není povinností rodičů kupovat dětem bydlení. Je to jen můj názor. Naši byli zadlužení, léta jsem strávila na ubytovnách a levných podnájmech, ale naučila jsem se o sebe starat a hezké bydlení jsme si s přítelem pořídili společně. Je to krůček po krůčku, ale o to větší z toho máme radost.
Souhlasím, že nikdo nemusí obhajovat počet svých dětí, je to každého věc. Naopak nesouhlasím s tím, že dítěti se musí dopřát drahé kroužky a vybavení - proč je to pro někoho důležitější, než další člen rodiny(?). A ptají se někdy rodiče - chtěl bys sourozence, nebo nové lyže..(?).
Milada.
28.10.2007 11:24:56
Nevim,

co Fisperadna psala o jedinaccich, ale vim, ze zanedbavat prevence je iracionalni. Takze Tvoje veta ze: "vse bere racionalne" neni pravdiva.
28.10.2007 11:12:36
Milado,

nevím, co je iracionálního na Fisperandině příspěvku ohledně jedináčka. Jinak tuším, že v nějaké dřívější diskusi - na což možná narážíš - bylo něco ohledně zubní prohlídky, a myslím, že právě Fispe psala, že dcerka dosud u zubaře nebyla - tak nebyla, já bych tam dítě vzala,ale nebudu na ní koukat skrz prsty, to mi přijde jako hloupost.

Jestli si myslíš, žes mě svým názorem nějak zahanbila, tak se pleteš. Stojím si za ním.

Krásnou neděli:-)
28.10.2007 11:09:26
Milá Dano,

sama se matek ,,s jedináčky" zastávám a jsem tolerantní i vůči těm se sedmi dětmi (pokud je uživí a postarají se) z jednoho prostého důvodu: sama nevím, kolik dětí si jednou pořídím. Je možné, že skončím u jedináčka, možná u dětí dvou nebo tří, ale: představa, že bych poslouchala přemoudřelé řeči ostatních a narážky na to, kdy si pořídíme další nebo naopak, zda tři děti nejsou ,,moc" se mi z duše příčí. Nedělala bych si hlavu, v tomto případě by sedla pěkně pikantní odpověď..ale pocit nic moc.

Jo, děti jsou fajn, ale bez práce bych žít nechtěla a bez vlastního, osobního života též. Fakt nemůžu vědět, zda i ten jedináček nebude pro můj životní styl z hlediska časového ,,luxusem", kterému lecos přizpůsobím, ale tak jednou..

Proto jsem tolerantní. A nikdy bych nikomu nevymlouvala jeho názor. Do budoucnosti nevidím..a ani vidět nechci.
[<<Předchozích 250] Příspěvky 251260 z 870 [Dalších 610 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.