| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dítě, nebo práce? Chci si užít obojí!

[<<Předchozích 120] Příspěvky 121130 z 725 [Dalších 595 >>]
10.2.2008 17:11:04
Kohnova, nejdem az na spekulacie typu "vyradime z trhu nase pestitele jablek a budeme prodavat jablka z EU potazmo Argentiny, nase veprove maso prodame do Rakouska a pro nas nakoupime z Polska" atd..

Sedliacky len rozmyslam nad tym, ked ma v statnej kase nieco byt, musi sa tam aj dostat. Dostane sa to tam tym, ze budu firmy fungovat a v nich budu makat ludia a odvadzat svoje dane.
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 15.211.153.70)
  • 
10.2.2008 17:10:26
Pruhovana - nevim, komu jsi psala ...

Mne jen zaujalo "Ale zase takový rodič může jít na půlúvazek do práce, když ji tedy sežene, " - no a o tom se tady bavim, ze totiz sehnat praci na castecny uvazek je problematicke a nekolik prispevatelek to tady potvrzovalo. Tudiz si myslim, ze castecne uvazky pro matky by mel stat podporovat. Pro matky proto, ze mne nejde jen o ten HDP a zamestnanost, ale o to, aby matky i deti na sebe mely cas vzhledem k tomu, ze vetsina matek nema dalsi vypomoc s domacnosti...

Kimmy
10.2.2008 17:08:22
Ivule, mne moja logika hovori, ze pre stat je uzitocnejsi ten, kto pracuje ako ten kto je doma a pobera statne prispevky. A je mi to tak logicke, ze nerozumiem, ze to niekto nechape.
A tym padom logicky pracujuca matka je pre stat uzitocnejsia ako ta, ktora je doma a pobera rodicovsky prispevok.

Rodicak je v poriadku. Ma pomahat. Pomoc ma ist tam, kde je treba. A podla mna 3-rocny rodicak treba nie je a tie peniaze sa mozu vyuzit uzitocnejsie.
Pruhovaná
10.2.2008 17:06:19
„Smyslem rodičovského příspěvku je umožnit Vám celodenní osobní péči o dítě, z toho vyplývá omezení stanovené zákonem týkající se návštěvy dítěte v jeslích, mateřské škole nebo jiném zařízení pro děti předškolního věku.“ To jsem našla na stránkách projektu „Společnost přátelská rodině“.
To je tedy duch zákona.
Tahle plošná sociální dávka souvisí asi s tím, že je tu snaha umožnit kterémukoliv rodiči, aby v té době nepracoval a staral se jen o dítě. Vylučovat z toho majetnější mi připadá nesystémové, takový trest za to, že pracovali a našteřili si. Pokud rodič pracovat chce, musí zajistit péči o dítě babičkou nebo někým podobným. Z tohoto pohledu bych se s tebou mohla shodnout na tom, že je moc je mít RD zároveň možnost dávat dítě nad 3 roky na 4 hodiny denně do dotované školky, to je dvojí podpora, to je asi mnoho. Ale zase takový rodič může jít na půlúvazek do práce, když ji tedy sežene, tak třebas je to takový první krok?

Kimmy, 2 deti
(IP adresa 15.211.153.70)
  • 
10.2.2008 17:03:58
Rachel - pockej pockej - ja nerikam, ze prvni tri roky nejsou stezejni - ja rikam, ze nejsou v zivote nejdulezitejsi, ze nejsou vsemu ostatnimu nadrazene.

Ja rikam, ze ostatni roky jsou nemene dulezite a ze mi vadi nazor, ze co diteti do tri let nedas, to uz nedohonis - protoze do tri let toho diteti nedas pomerne hodne - priklady jsem uz davala.

Prvni tri roky jsou stezejni. Stejne stezejni jsou nasledujici tri roky a tipla bych si i ty dalsi tri.

Kimmy
Ráchel, 3 děti
(IP adresa 195.22.60.229)
  • 
10.2.2008 16:53:17
stává se i nemožné madelaine, takže s tebou souhlasím :-)
Myslím, že tu smršť tady Kimmy vyvolala především tím, že opakuje, že první tři roky stěžejní nejsou, jako by snad ty, kteří tvrdí opak, zároveň zastávaly názor, že od 3 do 15 let je už fuk, nakolik se dětem věnujeme... aniž by dokázala, že by si to tak tady snad někdo skutečně myslel...
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 15.211.153.70)
  • 
10.2.2008 16:45:13
Pruhovana - ne tak docela - protoze jedna podpora je omezena tremi nebo ctyrmi lety, druha je casove neomezena nebo pokud by se dal nejaky 12 lety limit na podporovane castecne uvazky - tak podstatne delsi vyhody pro matky i deti.

Prima podpora podporuje ty, kterym se nevyplati pracovat, co je snad uz extrem i pro socialni stat.

Kimmy, 2 deti
(IP adresa 15.211.153.70)
  • 
10.2.2008 16:39:27
Kdyz si to nikdo nekoupi, tak se HDP nebude zvysovat. Az se naplni sklady, zastavi se vyroba...
Pruhovaná
10.2.2008 16:35:00
Co ti bude platné zvyšování HDP, když si to nikdo nekoupí;)
Pruhovaná
10.2.2008 16:29:45
Ale jo. S tím docela souhlasím. Chůva jsem psala už jen pro zjednodušení, mám na mysli i dotování jeslí a školek.
Jablko sváru je v tom, že jsou dvě strany: jedna chce podporovat všechny matky (potažmo rodiče starající se ...atd) plošně přímými dotacemi a ať si s tím dělají co chtějí, druhá jen ty, které půjdou do práce nepřímými dotacemi, např. na podporu polovičních úvazků nebo/a jeslí.
Argumenty pro to má každá strana své. Já jsem pro přímé dotace.
Myslím, že jsou tu směšovány dvě podpory - podpora rodičovství a podpora zaměstnanosti.
Já jsem pro podporu oněch rodičů. Pro podporu půlúvazků taky, ale pro všechny, nejen pro rodiče.
Nebo pro žádnou podporu, to je pro mně taky přijatelné, jen se mi těžko citově odtrhává od naší evropské tradice sociálního státu, i když rozumovým přesvědčením pro něj tak úplně nejsem.
Třebas se to Nečasovi podaří.
Diskuze se odvíjí od úvodního článku a ten na mně, jaké už mám přesvědčení a názory, nepůsobil dobře.
[<<Předchozích 120] Příspěvky 121130 z 725 [Dalších 595 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.