| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O Downově syndromu a neumytých oknech

[<<Předchozích 130] Příspěvky 131140 z 731 [Dalších 591 >>]
23.12.2008 3:29:37
To si piš, že nepřestaneš "žít". Myslím, že o sobě a své rodině můžu s čistým svědomím prohlásit, že jsme žít nejenže nepřestali, ale ani to do budoucna nemáme v plánu... ~j~~t~~d~
23.12.2008 3:18:00
kreditko, pokud ty a tvá rodina vnímáte postižené jen jako dotěrný a obtěžující hmyz, pak není divu, že se nedokážete smířit s myšlenkou být schopni mít postižené dítě... ~f~

smutné je i to, že tchýně ani vy nejste schopni vidět jinou alternativu, než ústavní výchovu... to se pak těžko něco vysvětluje... ~f~
Repulsion
23.12.2008 3:07:49
tedy alespoň tady na "Západě" plést do "otázky života" kupecké počty a genetiku... s dovolením sem zkopíruju příspěvek, který už jsem jednou vložil, ale nějak se mi nezobrazuje, tak nevím, jestli se to vložilo nebo ne... a současně dokončím myšlenku...

Bohužel mám však v podstatě denně možnost pozorovat i "odvrácenou stranu mince". Jedné paní se narodila mongoloidní dcera. Když pohlavně dospěla, dvakrát po sobě otěhotněla. Obě dvě děti se narodily těžce postižené. Matka nikdy nebyl schopna se o ně postarat. Vlastně si ani nikdy pořádně neuvědomila, že přivedla na svět děti. O kluky se tedy stará celý život babička. Hrozně ji obdivuji, jak se dokáže s životem rvát... ale tu a tam ji vidím z okna, jak jde okolo naší zahrady a celou cestu pláče... klukům už je něco okolo 30 a 40. Mentálně jsou to stále děti, neschopné se o sebe postarat. Navíc mají ve stále větší a větší oblibě alkohol...

Ono se to blbě přiznává, ale na světě to fachčí tak, že v podstatě každý život je na úkor jiného života či životů...

Ve Spartě prý házely neduživé děti ze skály, a relativně před několika málo lety trávil Adolf Hitler mrzáčky, blázny a mentálně postižené výfukovými plyny... to jsou mementa, která nás nutí směřovat k humanitě, soucitu, solidaritě... ale kde je ta mez, kdy to ještě je dobře a kdy špatně? Ono "kdyby jsou chyby", ale čistě pro účely této debaty si to připusťme:

Kdyby ta paní tenkrát šla na potrat, mohla později porodit úplně zdravé dítě a s ním prožít šťastný život. To zdravé dítě mohlo mít další zdravé děti... a ty další zdravé děti... všichni by vystudovali, pracovali, podílely se na tvorbě národního důchodu... místo toho měla paní zničený život, po její dceři se slehla zem, kluci nakonec stejně skončí v ústavu... A celou tu dobu to stálo a ještě bude stát strašně moc peněz - které se mohly vynaložit jiným způsobem. Navíc se může klukům nakonec taky "zadařit" a s nějakou podobně postiženou zplodí další postižené potomky... je to ještě dobro? Já si nemyslím. Především proto, že to opravdu mám možnost pozorovat, a vidím, že je to jedno velké neštěstí...

Já jsem všemi deseti pro humanitu, soucit, solidaritu - ale je třeba dávat si bacha, aby nám to nezačalo splývat s jakousi falešnou sentimentalitou a morálním kýčem...

Osobně soudím, že jakákoliv "propaganda" tím či oním směrem je špatná. Jediný správný přístup je přístup sice citlivý, ale současně zodpovědný a realistický. A protože to není rozhodování snadné, neměl by do toho člověku, ať už se rozhodne, jak se rozhodne, nikdo nezasvěcený moc kecat...
23.12.2008 3:05:37
"Starsimu synovi bych toto nemohla udelat. navic ani ja, ani manzel bychom peci o telesne postizene dite nezvladli. Neco jineho je, kdyz se porodi "zdrave dite" a vy mate cas si jej zamilovat, pak se jakakoli postizeni zvladaji lepe, ale k plodu takova vazba neni a ja vim, ze bych peci o takto postizene dite proste nezvladla nikdy!
Nicmene.... obdivuji ty, co to dokazi a nezatracuji zadneho z tech slabsich (jako ja) co to proste nedokazi...."

ad "Starsimu synovi bych toto nemohla udelat" - dle mě alibismus jak vyšitý, sorry ~Rv

ad zvladli x nezvladli - jak to sakra můžeš vědět, když jsi v té situaci nebyla??? ~a~ Já byla kdysi taky přesvědčená, že "já teda ne". A dnes vím, že ano. A v celkem v pohodě. A to nemluvím o DS, nýbrž "pouze" o tělesným postižení svý dcery. Mám totiž to štěstí, že je mentálně zdravá a denně za to PB děkuji... ~f~

ad čas si dítě zamilovat - no promiň! jednou je snad tvoje, bez ohledu na to, jestli mu utíráš prdel týden nebo rok, ne? ~q~ rovněž alibistický žvást ~Rv
23.12.2008 2:38:15
A tak to já se s blinkáním k Suzann klidně připojím... :-©:-©:-©:-©:-©:-©:-©
Repulsion
23.12.2008 2:29:58
Bohužel mám však v podstatě denně možnost pozorovat i "odvrácenou stranu mince". Jedné paní se narodila mongoloidní dcera. Když pohlavně dospěla, dvakrát po sobě otěhotněla. Obě dvě děti se narodily těžce postižené. Matka nikdy nebyl schopna se o ně postarat. Vlastně si ani nikdy pořádně neuvědomila, že přivedla na svět děti. O kluky se tedy stará celý život babička. Hrozně ji obdivuji, jak se dokáže s životem rvát... ale tu a tam ji vidím z okna, jak jde okolo naší zahrady a celou cestu pláče... klukům už je něco okolo 30 a 40. Mentálně jsou to stále děti, neschopné se o sebe postarat. Navíc mají ve stále větší a větší oblibě alkohol...

Ono se to blbě přiznává, ale na světě to fachčí tak, že v podstatě každý život je na úkor jiného života či životů...
23.12.2008 2:05:13
Katko, tak z tebe je mi holka na :-©:-©:-©

tywoe, tak to mám fakt "štěstí", že mám postiženou dceru díky nedonošenosti, ne kvůli odmítnutí amniocentézy... chápu to správně, že díky tomu je občas nějaký ten náš nárok na dávečku, příspěveček poněkud "oprávněnější"??? uff, tak to je na mě moc! ~Rv~Rv~Rv:-©
23.12.2008 1:49:04
Nebo snad jsi schopna vydělat patnáct, utratit dvacet a o svém dluhu říct, že je zanedbatelný a v podstatě nic neznamená??? ~a~~a~~a~

PB s náma a špatný pryč... fakt že jo... ~q~~q~~q~
23.12.2008 1:47:15
Moniko, je ti aspoň pět, abys byla schopna pochopit, že 1+1=2? Pokud ano (můj předpoklad), pak přece nemůžeš napsat, že státní dluh je zanedbatelný a "v podstatě nic neznamená"!!! ~q~~q~~q~

Lidi, jako fakt nemusíte tomu Jirkovi Paroubkovi baštit úplně všechno, co vyblije... ~q~~q~~q~~a~~a~~a~:-©:-©:-©
[<<Předchozích 130] Příspěvky 131140 z 731 [Dalších 591 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.