| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O Downově syndromu a neumytých oknech

[<<Předchozích 170] Příspěvky 171180 z 731 [Dalších 551 >>]
Katla
21.12.2008 21:17:13
je poslala na týden do ústavu - což je zkreslený dojem. Ti lidé mají 3/4 chování a problémů ovlivněných ústavní péčí a 1/4 syndromem.
cizinka1
21.12.2008 21:16:35
Madelaine,

A ty jsi precitlivela. Kdyz uz odmitla jsi vysvetlovat, jaky to ma vztah k tematu (a myslim, ze jsi udelala dobre, ze jsi chytla si za nos), pak berme to jako ulet, ne?
Katla
21.12.2008 21:14:10
Agresivní a více zaostalé děti s DS bývají ty, které stráví celý život v ústavu - podobně jako u zdravých dětí z ústavní péče. Ty, co vyrostou v rodinném prostředí to dotáhnou obvykle dát a také bývají dobře socializované většinou.
madelaine
21.12.2008 21:11:53
Cizinko, když tady tak všechny peskuješ, aby četli pořádně, tak se to taky nauč.
Já nepsala, že to s tématem nesouvisí, já psala, že to s tématem vzdáleně souvisí. Takže mluvení z cesty si vyprošuji. Ty jsi fakt umanutá ~a~
Lusika, Lucinka+34tt
(IP adresa 88.146.1.148)
  • 
21.12.2008 20:53:01
Ahoj, tak to je děsivý. Na těhu cvičení nám říkali, že je amnio nespolehlivé, že už existují studie v zahraničí.
Nám tvrdili v Genet, že je to na 99% spolehlivé. 1% si nechávají jako rezervu na selhání lidského faktoru - popletení výsledků. Moc dojem to na mě neudělalo.
Riziko potratu ze zákroku je podle nich méně než 1%, ovšem jejich gynekolog nám řekl, že to vlastně nejde vysledovat. Protože k potratu může dojít i za 14 dní a nepoznají z jakého vlastně důvodu. Popravdě já osobně už podobná procenta ve zdravotnictví neuznávám jako reálná. Nikdy přece nemůžou zahrnout všechny faktory a dělá se to většinou na vybrané skupině osob, nikoliv průběžně.
Amnio jsme odmítli. Lusika
Katla
21.12.2008 20:37:17
~R^~R^~R^
21.12.2008 20:23:57
také jsem stála před tímto rozhodováním, ale argument co bude, až tu nebudu je nesmyslný, mám 4 děti, co když některé onemocní, ochrne, zmrzačí se, někdo ho zmrzačí, .....to by s tímhle uvažováním lidstvo dávno vymřelo, nebo schováváme vlastní pohodlnost a sen o dokonalosti pod roušku zodpovědnosti a uvědomění..............?
21.12.2008 20:09:38
No, nemyslím, že by to kulturu diskuze nějak poškodilo, ale dobrá...
Já bych tam související věci další našla, ale to by bylo na strašně dlouhé povídání a do toho se mi v tenhle krásný adventní večer ani nechce.

Takže raději šťastné a veselé....všem
~:-D
Lusika, Lucinka+34tt
(IP adresa 88.146.1.148)
  • 
21.12.2008 19:49:07
A když třeba spletly triple testy a vyšly správně a přesto je dítě nemocné? Pak by pro ně ty ústavy byly?

Chápu, že by jsi chtěla, aby rodiče nesly zodpovědnost za rozhodnutí nejít na potrat. Hodně tě to dráždí, proč?

Třeba feťákům taky platíme léčbu a přitom by si za sebe měli nést zodpovědnost sami, oni se rozhodli začít brát drogy... Když si zlomíš nohu na lyžích, taky tě nenechají schválně chvíli trpět bez pomoci, aby sis nesla následky..

Lusika
cizinka1
21.12.2008 19:39:54
Lorino, autorka teto digrese tvrdila, ze byl to pouze povzdech, nesouvisici s tematem. Proc mluvi zcesty jiz neupresnila, ale je to jedno. ~t~

Pokud chces rict neco k tematu, tak to rekni, pokud ne, jen chces se podelit svymi zkusenostmi, zaloz novou diskusi. Ohledne autorce clanku a ohledne kultury diskuse, bylo by to jaksi prijatelnejsi.
[<<Předchozích 170] Příspěvky 171180 z 731 [Dalších 551 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.