| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O Downově syndromu a neumytých oknech

[<<Předchozích 190] Příspěvky 191200 z 731 [Dalších 531 >>]
čičinka, 24tt
(IP adresa 213.210.174.113)
  • 
21.12.2008 19:08:45
Anco, opravdu nevíš o čem mluvíš. Mylíš, že DS je postižení, při kterém dítě jen leží a slintá? Srávila jsem mezi postiženými lidmi ten tebou avizovaný měsíc, jako dobrovolnice. A právě kvůli tomu, co jsem tam zažila bych na potrat nešla. Nebyli dokonalí, neuměli věci, které umí i starší děti, ale byli to lidé, kteří uměli milovat, smát se, nekomplikovaní, jiní. A spoiusta z nich tam byla jen na prázdninách, aby si rodiče odpočinuli. Viděla jsem pak příjezd rodičů, kteří se s nimi vítali a byli šťastní, že je zase vidí.

A potrat ve dvacátém, dvacátém druhém týdnu vražda je. Víš čím se popravuje? Injekcí do miminka. Jakov USA. Ale bez soudu a bez možnosti se odvolat.
Jsem 24tt, miminko cítím od 16tt. Je to moje dítě, milui ho takové jaké bude (zatm dle soudu lékařů zdravé).

Jaký bys asi měla vztah ke svým rodičům, kdyby byli po mozkové příhodě a stali se těmi slintajícími ležáky, znovu dětmi bez rozumu a bez naděje na zlepšení? Taky bys je "zbavila trápení"?
Lenelka
21.12.2008 19:05:18
Kreditko, nevim jak ostatni, ale ja si teda jako pacientka v zahranici stezuju. Uz jsem se tak zbavila dvou pracovniku ve zdravotnictvi, respektive oni byli zbaveni pracovniho mista. Slo o to, ze me (v jednom pripade manzelovi) podali nespravne, zastarale informace, o kterych jsem ja vedela, ze jsou zastarale a oni to na mou primou otazku popreli~d~ Takovi lide nemaji ve zdravotnictvi co delat, tam je treba neustale studium novych informaci a poznatku.
Simiček
21.12.2008 19:00:07
Já bych asi také volila potrat!
cizinka1
21.12.2008 18:57:32
Lorino, souvisi to nejak s tematem? Kdyz ne, tak zaloz diskusi, ne?~d~
cizinka1
21.12.2008 18:56:30
Kreditko, no jasny ze je to tak, a je to jedna z cest kam lze jit pro zmenu. Ale zdravotnictvi neni tak uplne trzni, proto verejne debaty, vse mozne natlaky na pojistovny a ministerstvi a na verejne mineni maji take smysl.


21.12.2008 18:54:06
Tak já naprosto konkrétně...

Pracuji jako personální manažerka.Fluktuace zaměstnanců ve firmě je naprosto standardní, nicméně velké procento zaměstnanců především z řad mladší generace (a hlavně z těch nových)se velmi rádo ohání svými právy. Mají velké požadavky na mzdu, ale bohužel, pokud jde o jejich povinnosti, které vyplývají z jejich pracovní smlouvy, tam je to katastrofa. Jejich "předností" je lenost, neschopnost kreativně pracovat a především nezodpovědnost. Odpovědnost (nemluvím o loajalitě k zaměstnavateli o tom raději nemluvím) to je pro mě naprosto nejdůležitější chybějící vlastnost. Zákoník práce si rádi upravují podle svých potřeb. A opravdu velmi rádi se jím ohání.....
Tento postřeh není jen můj subjektivní dojem, měla jsem možnost ověřit si tuto skutečnost i s dalšími kolegy.
cizinka1
21.12.2008 18:51:07
Jo tak, Madelaine, jasny, manipulace ve smyslu ovladani jako v sekte, nebo nasilne manipulaci v nejakych mocenskych strukturach.

kreditka
21.12.2008 18:50:59
Naprostý souhlas ~R^~R^~R^
kreditka
21.12.2008 18:49:39
Cizinko a co udělá pacientka tedy v zahraničí, když není spokojená s informovaností od lékaře? Nejspíš má možnosti stejné nebo podobné jako v ČR prostě odejít. Jsem pro informovanost, ale záleží na osobnosti doktora, jak bude ke své práci přistupovat. To je jako v supermarketu najdeš prodavačku, která je komunikativní a ráda ti poradí a zrovna tak najdeš protivnou prodavačku, která není schopná nějaké komunikace.
21.12.2008 18:45:56
Magráto, ty se nám tu nějak klonuješ, ne:-)?
[<<Předchozích 190] Příspěvky 191200 z 731 [Dalších 531 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.