| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O Downově syndromu a neumytých oknech

[<<Předchozích 220] Příspěvky 221230 z 731 [Dalších 501 >>]
kreditka
21.12.2008 17:19:52
V tom máš pravdu rozhodovala se co malým dál, ono kdyby věděla diagnózu v těhu tak šla na potrat

Informovat předem se má o tom se s tebou nepřu jen mi vadí to tvoje házení jak dobrých tak špatných lékařů na jednu hromadu.
madelaine
21.12.2008 17:19:02
clovek muze svobodne rozhodnout, zda se necha "zmanipulovat"

opravdu??
kreditka
21.12.2008 17:15:48
Navíc argumentovat článkem na rodině, kde jsou sepsané individuální zážitky. V rpopagaci na škole jsme se učily toto:

"S dobrým zážitkem z nákupu se člověk podělí s cca 5 lidma, špatným zážitkem z obchodu obohatí průměrně 20 lidí" Něco na tom bude i ohledně lékařů...
cizinka1
21.12.2008 17:14:52
Kreditko,

Ne, nedrzi, ale musi vyslechnout ruzne dost neprijemne kecy vcetne tech, ze zatezuje spolecnost. Nikdo lekarum nedal mandat spravovat spolecnost v tomhle ohledu. Osud plodu je veci matky i podle zakonu CR.

A navic, ani neinformovana zena nezaslouzi se stresu, ktery ji muze zadelat gen. testy, udelane bez jeji souhlasu a informovanosti. Civilizovane je ptat se a informovat predem.
cizinka1
21.12.2008 17:10:55
Kreditka, ta kamaradka uz to detatko s DS mela, a rozhodovala se pouze o tom, zda ho si necha doma, nebo da do ustavu, ne? To abychom vedely presne ten kontext.

Do kostela nikdo nikoho chodit nenuti, a clovek muze svobodne rozhodnout, zda se necha "zmanipulovat" a zda mu tento svetonazor je blizky. Zdravotnicky system je velice jednotny, a pokud v nim existuji svetonazorove proudy, je v nem se zorientovat docela tezky. V SRN, bych se normalne zeptala PA, ta mi zcela jiste doporuci lekare, ktery bude memu svetonazoru blizky.

Presto vsechno, ze knihovny byly mi druhem domovem, neochranily mne od toho, ze moje krev behem prvniho tehotenstvi byla bez meho souhlasu odeslana na tripple test. Byla jsem s tim tehotenstvim u te dr. poprve, byla jsem hloupa, nezeptala jsem proc mi ji nabira. Ale civilizovane je se zeptat.

Samozrejme, ze informace jsou pristupne, ale ten zaklad musi byt poskytnout ve zdravotnickem zarizeni, a to vsechstranne a ne tendencne. Melo by to byt normalni, ne?
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
21.12.2008 17:09:32
přesně
kreditka
21.12.2008 17:08:34
Cizinko já to skončím to nemá cenu stejně se neshodnem. Jen posledním dodatkem kdo si dítě chce nechat tak si ho nechá nikdo mu nedrží flintu u hlavy aby šel na potrat....
kreditka
21.12.2008 17:03:46
Vražda by to byla v případě, kdy by bylo dítě schopné žít samostatně v době potratu mimo tělo matky. Podle tvého názoru, je tedy největší vražedný názor kondom - kolik ten zabije spermií že...
cizinka1
21.12.2008 17:03:28
Kili,

Tak se omlouvam, jestli nepochopila jsem. Tvuj text byl dost zahadny: "Správnost obhajoby dobré věci není ponížena skutečností, že se k ní někdo vyjadřuje hloupě."

Co je prosim, "dobra vec", a kdo se vyjadroval "hloupe"?
cizinka1
21.12.2008 17:00:46
O te zmanipulovatelnosti a katolikach je tady: http://www.rodina.cz/clanek4922.htm Ten clanek je o tom, jak moc muze ublizit katolicke rodine ZNAMY (sic!) lekar a to tim, ze nema ve zvyku ptat se pred provedenim gen. testu.

O tom natlaku je tady: http://www.rodina.cz/clanek6367.htm

Predpokladam, ze dr. kili tyhle clanky zcela jiste nepovazuje za seriozni zdroje, zatim co svedectvi o neexistenci natlaku od zen, ktere o amniocentezu a potrat zadaly dobrovolne a predem srozumene, ano.
[<<Předchozích 220] Příspěvky 221230 z 731 [Dalších 501 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.