| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O Downově syndromu a neumytých oknech

[<<Předchozích 230] Příspěvky 231240 z 731 [Dalších 491 >>]
kreditka
21.12.2008 16:59:05
Hm jenže v katolických zemích jsou zase lidi zmanipulováni náboženstvím takže fakticky závisí poze na prostředí a atmosféře ve kterém lidi žijí. Navíc v době internetu, veřejných knihoven a všeobecně dostupných informacích není problém si cokoliv o nějakém druhu postižení zjistit. Kamarádce na genetice dokonce nabídly i několik kontaktů na lidi vychovávající dítě s DS aby si s nimi mohla popovídat a svobodně se rozhodnout, doporučily ji navštívit i ústav sociální péče aby viděla jak se dá žít s takovým dítětem jak doma tak v ústavu.
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
21.12.2008 16:57:35
osobo cizinko, nikde jsem nepsal, že eugenika je hloupost. Když vnímáte z neschopnosti číst text jinak než je napsaný, neznamená to ještě, že je tak, jak ho vnímáte, napsaný. Vaše fanaticky nenávistné exhibice nemám za vhodné pro rámec tohoto thematu o postižení dítěte.


kytka 3
21.12.2008 16:53:12
AMC jsem odmítla vždy - tj. -3x v r. 2003 2005 a v r. 2008. Vždy jsem ale byla na podrobnémném ultrazvuku (2 a 3. těhotenství v Genetu, předtím ještě v Klimenské). Druhé dítě se mi narodilo s genetickoui vadou. Přitom v Genetu nepojali tehdy žádné podezření při ultrazvuku. Navíc mi v tomto roce při třetím těhotenství sami potvrzovali, že mnoho genetických vad AMC neodhalí. Když viděli, jaké mám informace, AMC mi tam už vůbec nikdo nevnucoval, dr. se mnou souhlasil. Sama znám další lidi, co AMC odmítli. Je jich dost ale v Genetu se chovají velice tržně- mají spokojené klienty. Věřím, že když někoho k AMC přesvědčí, nabulíkují mu i že zákrok téměř nikdo neodmítá, i když by ho ten den již třeba čtyři odmítli.

Jitka
21.12.2008 16:52:33
Asi jsi nebyla sama konfrontována s touto situací.Žijeme ve svobodné zemi a každý má právo se rozhodnout, zda si nechá postižené dítě, či půjde na potrat.Každý k tomu má své důvody a veřím, že ti kteří se rozhodnou těhotenství ukončit potratem z toho neskáčou radostí. A přirovnání potratu k brutální vraždě jim asi moc nepomůže.Nemůžeme odsuzovat rozhodnutí někoho o kom nevíme, co jej k němu motivovalo.
MarkétaP + 4 dcerky
21.12.2008 16:51:30
No a? Přijde mi legrační vyžadovat omluvu pro kohokoli odvoláváním se na jeho zaměstnání a místo bydlení. Napsala bys to samé, kdyby šlo u uklízeče Josefa z Poříčan?
cizinka1
21.12.2008 16:46:00
To procento potratu je o zmanipulovanosti a neinformovanosti lidi. Spousta ateistu take by zvazili, jestli by sly na potrat, nebo nechali dite dozit, kdyz by jim to bylo nabidnuto, jako normalni alternativa. Jestli by bylo dano jasne najevo, ze je pochopitelne oba dve rozhodnuti boli a jsou tezke, a v obou pripadech nabidnuta spolecenska a psychologicka pomoc. Jako treba v informacnich materialech nemeckych pojistovnach.
kytka 3
21.12.2008 16:43:05
AMC jsem odmítla vždy - tj. -3x v r. 2003 2005 a v r. 2008. Vždy jsem alee byla na podrobnémném ultrazvuku ( 2 a 3. těhotenství v Genetu, předtím ještě v Klimenské). Druhé dítě se mi narodilo s genetickoui vadou. Přitom v Genetu nepojali tehdy žádné podezření při ultrazvuku. Navíc mi v tomto roce při třetím těhotenství sami potvrzovali že mnoho genetických vad AMC neodhalí. Když viděli, jaké mám informace, AMC mi tam už vůbec nikdo nevnucoval, dr. se mnou souhlasil. Sama znám dalšího lidi co AMC odmítli. Je jich dost ale v Genetu se chovají velice tržně- mají spokojené klienty. Věřím, že když někoho k AMC přesvědčí, nabulíkují mu i že zákrok téměř nikdo neodmítá, i když by ho ten den již třebas čtyři odmítli.

Jitka
cizinka1
21.12.2008 16:42:12
Kreditko, pises kraviny. Nekolik krat ti napsala jsem ze neposuzuji individua, ale dominantni kulturu z pramenu, ktere prostudovat jde.

Kdyz si neco vymyslis, ze oponent mysli, jeste to neznamena, ze to doopravdy mysli.
kreditka
21.12.2008 16:41:21
No možná nemám vystudovaných x vysokých škol a jsem primitiv jen s obyčejným selským rozumem.

Ono procento potratů není jen o informovanosti lidí, připustit se musí i ta možnost, že ne každý chce obětovat svůj život postiženému dítěti. Navíc ČR není nijak katolická či jinak nábožensky zaměřená země což má také velký vliv na procento potratů. Těžko budeš např. porovnávat procento potratů v ČR se silně katolickou zemí....
kreditka
21.12.2008 16:34:47
Lízo jen mi vadí to, že cizinka cpe všechny české lékaře do jednoho pytle. Z mém okolí vidím, že jsou lékaři především staršího věku (studující za komunismu), kteří nejsou na komunikaci zvyklí a zrovna tak mladé lékaře po škole dalo by se říct "nezkažené" praxí, kteří komunikují s pacienty jako s partnery. Je pravda, že znám jen pár českých lékařů, kteří se v celkové statistice ztratí, ale rozhodně bych si netroufala říct, že čeští lékaři nejsou nakloněni komunikaci...
[<<Předchozích 230] Příspěvky 231240 z 731 [Dalších 491 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.