Odborný článek?
To jsou zase informace ;-)
Už jen výčet podlahových krytin je poněkud neúplný.
Mám pár poznámek:
a) Plovoucí podlaha nemusí být laminátová, ale může být také dřevěná - ta nestudí a nijak dramaticky neklouže.
b) Koberec je naopak svhodný světlý, mnohem špinavěji vypadá koberevc tmavý - ten také mnohem více ovlivňují barevné nerovnosti způsobené sklonem a osvětlením vláken. Koberce nejsou jen celplošné, ale i solitérní a úplně jinka se budeme starat o koberec vlněný a jinka o akryl. Existují také moderní "zátěžové" koberece (nemyslím to šedé cosi, co máme s oblibou v kanceláři), ale krásné barevné "mozaiky".
c) Dlažba na podlaze s vytápěním je vhodna i do obývajích pokojů.
d) Linoleum lze pořídit v různých cenových relacích (rozhodně nepatří mezi nejlevnější krytiny), z různých materiálů, pod různými obchodními zančkami (např. známé marmoleum). Zajímavá je barevnost a možnost vytváření vzorů. Není nijak tvrdé ani studené.
e) A co korek nebo podlahy exotické - bambus, týk, gumovník apod.? Co stěrka? Co přírodní kámen? Co cihly?
P.S.: Moje zkušenost "podlahy a děti": dětem je poměrně jedno, jakou podlahu mají k dispozici ve svém pokoji. Hrají si stejně nejraději, kde je zrovna napadne: v předsíni vedle špinavých bot, v kuchyni pod nohama mámy, na WC nebo v koupelně, pod stolem, na chalupě u uhláku... Autíčka "nejlépe" jezdí (podle dětí) třeba na staré křivé prkenné podlaze nebo na nové sedačce ;-)
Odpovědět