Vzhledem k tomu, že fungování diskuzí bylo příliš živelné a ubíralo se jiným směrem, než autoři před několika lety zamýšleli, přinášíme změny a úpravy, které by měly vše vrátit do rozumného stavu.
Diskuzi nemůže běžný uživatel okamžitě založit, pouze jejich založení doporučit prostřednictvím určené diskuze.
Diskuze by měla svým názvem charakterizovat širší okruh problematiky - například Příkrmy je diskuze, ale Přikrmování pribináčkem v 7. měsíci na Českobudějovicku není právě šťastný název pro diskuzi a bude administrátorem bez udání důvodu zamítnut.
Vlastní založení nové doporučené diskuze provede po uvážení administrátor serveru.
Náměty na nové diskuze vítáme. Zároveň však upozorňujeme, že náměty na již existující diskuze nebudou brány v úvahu.
Do každé diskuze je možné vkládat příspěvky (neboli názory), ale zároveň je možné zakládat tzv. Témata. Pokud potřebujete vyřešit nějaký problém, najdete si nejprve příslušnou tématickou diskuzi a zde založíte nové téma pomocí volby Nové téma pod záložkou Témata (např. budete-li mít zájem vyřešit výše zmíněný problém Přikrmování pribiňáčkem, najdete si diskuzi „Přikrmování“ a založíte tam téma „Přikrmování pribiňáčkem v 7. měsíci“).
Toto nové téma bude okamžitě na očích nejen všem v dané diskuzi (v záložce Témata i v pravém sloupci), ale i všem ostatním diskutujícím na hlavní straně diskuzí, občas i na hlavní straně serveru a výběr i v týdenním mailu. Rychle se tak o vašem problému dozví co nejvíce uživatelů, kteří určitě s problémem poradí.
To, že témata budou neustále na očích u příslušných diskuzí, umožňuje i budoucím návštěvníkům diskuze jednoduše zobrazit nejčastěji řešené problémy.
30 nejnovějších témat je vypsáno na hlavní straně diskuzí. Témata staršího data jsou vypsána v přehledné tabulce, která se skrývá pod tlačítkem Starší nad nejnovějšími tématy.
Témata mohou zakládat pouze registrovaní uživatelé a je u nich zveřejněna jejich přezdívka i ikonka.
Pro vysvětlení uvádíme příklady nevhodných témat:
Témata, u kterých se neobjeví žádný příspěvek, budou administrátorem zpětně smazána. Zakladatel má tak možnost založit téma znovu.
Mazání diskuzních příspěvků nebo témat po jejich vložení do diskuze není možné. Hlavním důvodem především je, že na diskuzní příspěvek jsou mezitím navázány příspěvky dalších uživatelů a po smazání by se narušila kontinuita diskuzí.
Pouze ve výjimečných případech je možné hromadné mazání všech příspěvků konkrétního uživatele na vlastní žádost, a to pouze z vážných důvodů, ohrožujících bezpečnost uživatele jako je například pronásledování určitou osobou/osobami či nekalý konkurenční boj apod.
Konkrétní diskuzi nelze smazat na žádost uživatelů. Pokud ale bude konkrétní diskuze cca 6 měsíců neaktivní tj. nebude v ní ani jeden nový příspěvek, bude na to administrátor automaticky upozorněn a diskuze bude následně odstraněna (týká se převážně drbáren).
Za nevhodné chování uživatelů je považováno vkládání příspěvků mj. s vulgárním, rasistickým nebo jinak urážlivým či obtěžujícím obsahem. Administrátor je oprávněn tyto příspěvky bez omluvy odstranit. V případě dalšího opakování je administrátor oprávněn odstranit jakémukoliv takto obtěžujícímu uživateli historii jeho příspěvků bez ohledu na obsah.
Spamování serveru (opakované vkládání stejného příspěvku do mnoha různých diskuzí) není dovoleno. Administrátor je oprávněn všechny takto vložené příspěvky bez omluvy odstranit. V případě dalšího opakování je administrátor oprávněn odstranit jakémukoliv takto obtěžujícímu uživateli historii jeho příspěvků bez ohledu na obsah.
Průběžně může docházet k dalším reorganizacím diskuzí a může se stát, že nenajdete svou diskuzi tam, kde jste byli zvyklí. Pro rychlé zorientování slouží výpis diskuzí podle abecedy (V horní liště záložka A-Z).
Do diskuzí je možné nyní vkládat i pár smajlíků.
Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám do Knihy přání a stížností.
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.