Má samozřejmě velký smysl dělat něco s dítětem, ale jestli to bude angličtina nebo radši cvičení, zpívání nebo plavání, na tom podle mně u dítěte ve věku miminka nesejde. U angličtiny nastává ale ten problém, že pokud nebudete dostatečně vytrvalí a nebudete jako buldoci pokračovat (a platit) pořád dál a dál, tak to budou vyhozené peníze. U mrňat je i dvakrát týdně strašně málo, ona potřebují ten jazyk slyšet denně. Myslím, že rodič, který jazyk dobře neovládá, by se do toho ani neměl pouštět, protože časem bude potřeba dítěti poskytovat další a další podněty, číst mu, pouštět mu hudbu, pohádky, filmy a v ideálním případě si s ním anglicky i povídat nebo mu umožnit styk s rodilými mluvčími. Odměnou potom bude sice dítě mluvící anglicky (téměř) jak rodilý mluvčí, ale vynaložené úsilí bude pro čistě českou rodinu obrovské. A navíc ve škole bude vaše dítě se svou znalostí na obtíž a povinnou školní angličtinu protrpí. Chce to opravdu velké odhodlání a dokonce i sebezapření, aby se ta investice vyplatila, ale pokud tohle odhodlání máte, směle do toho. Začala bych ale spíš až tak od tří let. Můžu poradit ještě jednu osobně vyzkoušenou alternativu. Strávit nějaký čas v anglicky mluvící zemi, děti v anglické škole, stýkat se tam co nejvíc s rodilými mluvčími. I půl roku je dost na to, aby se šestileté dítě naučilo mluvit a rozumět lépe než za několik předchozích let v kurzu.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.