Kdyby měl tepelnou vodivost jako železo, tak se tady upečem, jak by nás zemský jádro zahřívalo Má samozřejmě mnohem lepší tepelnou vodivost než dřevo nebo jakýkoliv tepelně-izolační materiál, k železu mu ale hoooodně chybí. Ono nejde o tepelnou vodivost ale o měrnou tepelnou kapacitu – kolik tepla je potřeba k ohřátí jednoho kila dané látky o jeden stupeň (a naopak – kolik tepla musí kilogram látky vydat, aby se zchladil o jeden stupeň). Obecně pak platí, že dobré izolanty nemívají velkou tepelnou kapacitu, neb je v nich spousta vzduchu, který v tomto ohledu moc nevyniká (cca 1 kJ/kg/K). Naopak "klasické" zdící materiály ji mají velkou – proto se do nohou postele dávala horká láhev s vodou (4 kJ/kg/K) nebo cihla nebo kus kamene. Ty posledně zmiňované mají menší tepelnou kapacitu než vzduch (kolem 0.8-1.0), jenže jich je na daný objem kapku víc kilo, tak asi 1800 krát
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.