20.6.2011 16:32:33 Tabitha+2
Re: Očkování proti rakovině děložního čípku - Silgard nebo Cervarix?
Na trhu jsou dostupné dvě vakcíny. Ale je třeba si uvědomit, že obě působí jen proti základním typům papilomavirů a to konkrétně HPV 6, 11, 16, 18. Ty se sice podílejí na rozvoji nádoru nejčastěji, ale rozhodně nejsou jedinými činiteli, které jej způsobují...
........
Doporucuji precist si http://nemoci.vitalion.cz/rakovina-delozniho-cipku/
Spise nez "moderni" ockovani, je mnohem dulezitejsi naucit sve deti skutecnemu vnitrnimu hodnotovemu kreditu a schopnosti eliminace "rizikovych" faktoru vniku teto nemoci, ktereou si clovek svym "svobodnym" chovanim privodi SAM...Temito "pseudoprospesnymi" ockovanimi, si clovek prestava uvedomovat rizika sveho chovani, na ktere tim mene dba, protoze ma dojem, ze je chranen a tim ztraci schopnost prebirat a prijimat za sve jednani i ODPOVEDNOST..
Podporovat promiskuitu u svych deti a byt v klidu, ze je ockovane, je fakt super prevence pro spolecnost..
.......
Rizikových faktorů je u toho typu onemocnění hned několik. Všechny si ale člověk většinou způsobí SÁM .
Protože se v podstatě jedná o sexuálně přenosnou chorobu, je nutné do popředí všech rizik zařadit velké množství sexuálních partnerů (promiskuita) – a to už je stran ženy, tak i muže! Pokud žena má jen jednoho partnera, ale s rizikovým sexuálním chováním (a to jak v současnosti, tak i v minulosti), je riziko stejně velké, jako by se tak chovala ona sama.
Dalším rizikovým faktorem je nízký věk při prvním pohlavním styku.
Jak je již popsáno výše, karcinom děložního čípku způsobují lidské papilomaviry. Pokud přetrvává jimi způsobená infekce (to znamená, že infekce není léčena, léčba je zanedbána (např. pacientka nedbá pokynů lékaře)), je opět zvýšené riziko vzniku malignity.
Celkové stavy imunodeficiencí (nedostatečné schopnosti organismu se bránit proti vnějším nepříznivým vlivům – virům, bakteriím, houbám, atd. Je oslabená vnitřní obranná bariéra organismu, která se nazývá imunitní systém) jsou dalšími v pořadí v riziku vzniku malignity.
Typicky se stav imunodeficitu vyskytuje u osob, které jsou HIV pozitivní, případně podstupují imunosupresivní léčbu, například různá jiná nádorová onemocnění).
Existuje i řada vrozených chorob, při kterých je narušena imunitní bariéra organismu. Zdravý organismus má stále určité procento tak zvaně si pomoci sám a infekci zlikvidovat. A jak již bylo napsáno, přetrvávající infekce papilomaviry vede ke vzniku karcinomu v lokalizaci cervixu.
Do poslední skupiny rizik je možné zařadit kouření – tak, jako ostatně u velkého množství jiných malignit.
Odpovědět