Jojo, tak to dopadá, když se tlačí se zadrženým dechem. Jenže to oni právě chtějí. Pokud by to někoho, kdo se chystá rodit zajímalo, ačkoliv to není z úst českého doktora, dítě nejlépe vytlačíte ve svislé poloze nebo v leže na boku nebo na všech čtyřech. Když přijde kontrakce, nadechnete se a s výdechem několikrát krátce zatlačíte. Ani na to moc nemusíte myslet, tělo to dělá v podstatě samo. Pak odpočinek a pak zase znovu, dokavad není hotovo . Počítejte ale s tím, že personál porodního sálu se vám s tom pokusí zabránit. Za hranicemi naší republičky to už pochopili i lékaři mužského pohlaví, jak se lze dočíst v knize Enkin&spol., Efektivní péče v perinatologii. Poloha "v polosedě", ač se vám to nejspíš budou snažit v porodně namluvit, není svislá a totéž, co polohy popsané výše. Je to proto, že si pololežíte přesně na těch částech pánve, které se musí při průchodu hlavičky rozestoupit. Pokud na nich ležíte, jdou hůř od sebe, víc to bolí, déle o trvá, spíše si poraníte hráz, dříve vám dojdou síly, což se pravděpodobně bude řešit skokem na břicho a následným komentovánm, že české ženy ani pořádně neumí rodit.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.