Zrovna jsem přečetla tento článek. Tak co, odpůrci očkování, je opravdu benevolence v očkování to pravé ořechové? Ani jsem nečekala, že se dopad očkování v rukou rodičů projeví tak brzy...
V Evropě nebezpečně přibývá případů spalniček, varuje WHO
Světová zdravotnická organizace (WHO) ve své poslední zprávě nabádá evropské země, aby zakročily proti šířící se nákaze spalniček. Podle WHO bylo ve 36 zemích Evropy od ledna do října zaznamenáno 26 tisíc nových případů spalniček, z toho drtivá většina v západoevropských státech. Nemoc mívá sice většinou klidný průběh, jsou však případy, které mohou skončit fatálně. V České republice se spalničky téměř nevyskytují díky povinnému očkování. Nemoc se proto objevuje jen u dospělých nebo dospívajících dětí, které nebyly očkovány vůbec nebo jen jednou dávkou. Ohroženy jsou také těhotné ženy. Spalničky patří celosvětově mezi nejčastější příčiny úmrtí dětí do 5 let. Většina případů úmrtí na spalničky byla zaznamenána v rozvojových zemích. V uvedeném období se spalničkám připisuje devět úmrtí, z toho šest ve Francii. Hospitalizováno muselo být 7288 pacientů. Nejvíce nakažených má Francie, plných 14 tisíc. Počty přitom výrazně stoupají. Jen v Anglii a Walesu bylo za deset měsíců tisíc nemocných, za celý loňský rok přitom bylo evidováno pouze 374 nakažených. Proti spalničkám se přitom celosvětově očkuje už několik desetiletí, přesto ještě nebyla nemoc eliminována. V České republice je hlášeno do dvaceti případů ročně, a to u lidí, kteří v dětství nebyli očkováni, nebo dostali jen jednu dávku. bolestné a nákladné hospitalizace nebo jen absence v práci a ve škole kvůli nemoci, které lze bez problémů předejít vakcinací,“ prohlásil šéf francouzského zdravotnictví Jean-Yves Grall. Devadesát procent všech nových případů v Evropě tvoří dospívající a dospělí, kteří nebyli očkováni. Existuje souvislost s výskytem nákazy v dalších zemích, například v Brazílii, Kanadě či Austrálii.
„Vzestup spalniček v evropských zemích je znepokojující, protože by mohl stát v cestě naprostému vymýcení této nemoci do roku 2015, jak se plánuje,“ řekla BBC Zsuzsana Jakabová, ředitelka WHO pro Evropu.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.