Žluťásku, jen pro upřesnění. Dvojčata JEDNOVAJEČNÁ s přepážkou (mo-bi) se vyndavají cca ve 36tt, protože pak extrémně roste riziko selhání placenty. Pokud je přítomen TTTS, tak samozřejmě kdykoli je to nutné, to je zabiják a je lepší mít v určitém případě třeba dítě v těžším stavu nedonošené ve 28tt než ve 30tt uvnitř, ale mrtvé. Jinak u těch gestačních týdnů u dvojčat - jasně, třeba by 3/4 vydržely OK i o 3 týdny déle, ale co by říkala ta 1/4, že děti se nezachránily ~d. Je to tedy minimalizace rizika na základě toho, jak roste riziko nitroděložního úmrtí (u dvojčat rozhodně výrazně vyšší než u mono). U mo-mo se uvádá běžně max. 35tt, kvůli velkému riziku zamotání pupečníků (opět hrozí úmrtí obou dětí). U bi-bi je to samozřejmě volnější, ale i tak placenta degenerací odpovídá +2 týdny co u mono dítěte. Takže 40tt u bi-bi odpovídá 42tt u mono. Jasně, část mono to vydrží, ale je to přesně to, co je ideální? Tyto děti mají zase další komplikaci oproti těm narozeným gestačně trošku dříve (pozor, opět statisticky, tzn. ne že 3 děti co znáte problém neměly - statisticky jsou ve větším riziku a mají více poporodních komplikací). Jinak představa, že čím déle tam dítě ke konci bude, tím bude větší, není zrovna u těch dvojčat, kde opravdu výrazně stárne placenta. Tam se musí přesně vytipovat doba, když jsou max. OK a když už je setrvání uvnitř ohrozí víc než vyndání ven. Mmch. mám maličko vhled a někdy přání maminky bohužel nedopadne dobře. Před časem se narodilo miminko KP na výslovné přání matky (dři ji rostě nepřesvědčili pro sekci). A byly tam velké problémy a vlastně se neví, co s tím, domů jít mimčo nemohlo (bez přístrojů jaksi nepřežije). Tak nevím no...vždycky by měl člověk zvážit co unese a jak se mu s tou zodpovědností bude žít. Protože cesta do pekel je dlážděná jen těmi nejlepšími úmysly (na straně rodiček, někdy i lékařů). Takže je ptřeba odhodit emoce a podívat se na to čistě pragmaticky a bez emocí zvážit plusy a mínusy a volit jaksi nejmenší zlo .
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.