Já v tomhle souhlasím s maargitt, cestování v noci má opravdu dost výhod. Mně se třeba v noci jede z určitého pohledu mnohem líp - protože silnice jsou prázdné, nejsou kolny, zácpy, odsýpá to. Taky není vedro, osádka obvykle spí (a neotravuje, např. dotazy mami kdy už tam budeme, potřebuji čurat napít apod.) Je to obecně mnohem rychlejší.
Mně třba mnohem více uspává nekonečné pomalé popojíždění v zácpách, než to valit po prázdné dálnici v tichu noci. Samozřejmě chce to soudnost řidiče a prostě když cítím únavu tak si zastavit. Ono stačí se protáhnout na chladném vzduchu, dát si kafe a jsem zas v pohodě. A když to nejde tak je mnohem lepší si na hoďku dvě schrupnout na sedadle. Mně stačí na oživení i takováto "hybernace".
Ale je to o nastavení člověka, někdo to prostě nedává a tam nemá smysl aby to rval přes koleno a radši ať si jede ve dne. Ale obecně tvrdit jak nebezpečné je cestovat přes noc mi přijde nesmysl. Já třeba úplně normálně v běžném týdnu chodím spát kolem 2 v noci. Takže bych klidně mohla řídit. Jsem "noční pták", někdy jsem unavená o půlnoci a někdy si můžu číst do 4 do rána a ni to nevnímám.
Někdo se probdělé noci vzpamatovává pár hodin a někdo týden. To přece nemá žádnou univerzální platnost.
To co je na tom všem podstatné, že se člověk musí řídit zdravým rozumem. A když pozoruje známky únavy tak zastavit a ne si něco dokazovat "že to jako dám". Bezpečnost na prvním místě a je jedno jestli ve dne nebo v noci. Brutální nehody se stávají i ve dne.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.