11.1.2016 18:00:18 X__X
Re: Paragraf pro tatínka
já to tedy taky využila a byla jsem s dítětem na OČR ač bylo dítko (osmileté) zároveň v nemocnici a já tam na něj dohlížela, neboť tam bylo i dítko, před kterým bylo nutné se chránit a sestry by děti neuhlídaly (oddělení neurologie). Jenže jsem přitom jezdila každý den i na pár hodin do práce, a to zcela zdarma. Ta práce se udělat prostě musela.. :-( (státní sektor, žádné využívání soukromníkem)
tak ale tohle je zrovna podvod.
1) pokud je dítě v nemocnici, nenáleží na něj OČR. ze zákona.
2) pokud je souběh OČR a zaměstání, tak se na OČR vyplňují dny, kdy zaměstnanec pracoval a za ty dny náleží mzda od zaměstnavatele a nikoli dávka z nemocenského pojištění (čili přesně opačně)
jinak v případě zakladatelky OČR náleží na dítě do deseti let, o které je třeba pečovat, pokud je matka (= pečující osoba) v nemocnici. ošetřovačku vystaví nemocnice, protože ta v evidenci vede hospitalizovanou matku, čili je schopná prokázat oprávnění vystavení ošetřovačky. jestli dítě chodí nebo nechodí do školy je vedlejší, zákon o nemocenském pojištění jaksi předpokládá, že se rodiče o své děti starají. jestli někdo nechává sedmileté děti samotné doma nebo na ulici, je to jeho volba, ale zákon ho k tomu nenutí a dává mu šanci postarat se o něj.
Odpovědět