11.3.2016 9:37:39 Blanka+Adámek
Re: Povinnost notáře při dědickém řízení
Notář oslovuje jen ty banky, které mu ucastnici nahlasi, ze by tam mohli byt ucty. Jenom v CR je vic nez 30 bank a fakt zadny centralni registr uctu není, kde by ti tohle rekli. Navíc muze mit taky ucty v zahranici a tam uz se to vůbec nedohleda. Musí pozustali presne rict, v jake bance a číslo uctu, jinak se s notářem nikdo nebavi. Teda on se s nim nebavi nikdo stejne, dela se to přes mezinarodni pravni pomoc a trva to tak rok. V CR staci, když ma pozustaly aspoň tucha, v jakých bankach by ucty mohly byt, pak uz se notar dopta.
To samy jsou pojisteni, stavebka, penzijka a pod., zadny centralni registr. Ani auta ne, když hledam auto, tak se musim pidit po tom, kde zrovna ten zesnuly bydlel a kde svoje auto nahlasil, nic jako centralni registr aut není.
Jedine funguje katastr nemovitosti, tam je to podle rodneho cisla. Ovšem, když je to v katastru blbe, tak taky zjistim prd.
To vas proste pohrebni služba blbe informovala. Zrovna tak notar nezastastavuje platby. Když je trvaly prikaz, tak platby odchazi i po smrti, pokud uz za zivota neprohlasil, ze to ma s jeho smrti skoncit. Ale o nic neprijdete. Pokud to jsou platby, které odchazeli na to sporeni, tak se vam to cely vrati.
Ono je to dvojsecny, predstav si, ze by se smrti zastavily třeba platby z uctu, ze kterého odchazi najemny bytu. To by pak vdova ještě ke vsemu musela resit, ze je neplatička.
Odmena notare se plati jen z toho nove objeveneho majetku.
Jinak si fakt myslim, ze je zbytecne na Kambalu takhle vyjizdet. Vzdyt se jen slusne zeptala, jestli mysli tazatelka notare nebo advokáta. Jejich povinnosti v dedickem rizeni jsou prece u každého jiny, takze by jina byla i odpoved
Odpovědět