| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku V jedné porodnici…

[<<Předchozích 170] Příspěvky 171180 z 694 [Dalších 514 >>]
13.2.2009 20:50:16
V tom případě ti dávám možnost, uvést celý příspěvek na pravou míru. Pokud tak učiníš, může to být považováno za lapsus, který se může stát, ač by neměl.
:-)

A ta maminka ti určitě promine ~x~
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 20:49:54
Je mi vcelku lhostejné, co si vezmete.
zdravotnice porodnicodomorodka
13.2.2009 20:43:49
Ano, kili, s tímto souhlasím a nezbývá, než si vzít dovolenou!
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 20:40:39


ssjc Slovník spisovného jazyka českého

označení-í s.
1. značka: vůz bez o.; hud. předznamenání
2. název, pojmenování: souhrnné o. pro různé druhy; --- v. též označiti
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 20:39:09
Vydávat vlastní fabulace za myšlenky někoho jiného je ubohost sama.
13.2.2009 20:32:30
" Nech toho, označil jsi tu maminku za lhářku, dokonce ten příspěvek měl podtext výhrůžky. "

Kde je označení lhářka a kde vyhrůžka, věru nevím.


Už jsem ti odpověděla, ale klidně ještě jednou:

označení není to samé jako pojmenování, čili tenhle výraz je naprosto v pořádku.
Pokud někomu dáš "laskavě" možnost, aby uvedla na pravou míru svůj příspěvek, tebou označený za polopravdu, s tím, že pokud tak učiní, bude to OK, tak co se potom stane, když si bude trvat na svém a nic na nějakou míru uvádět nehodlá a nebude?
13.2.2009 20:32:21
Budilko, mně spíš přijde, že má Kili dojem, že je něco lepšího než ostatní, a podle toho se chová. Například předpokládá, že všechno, co napíše, budou všichni brát jako nezpochybnitelnou pravdu, aniž by se musel obtěžovat dokládáním nebo dokazováním. Víš, znám docela dost starších, velmi vzdělaných, ba i vážených pánů, kteří se takhle nechovají ani omylem. A s řadou z nich si i tykám, i když jsou někteří třebas o 20 let starší než já. Jen to nejsou samolibí troubové.
13.2.2009 20:28:58
Ne, to je omyl, já se vyjádřila k tomu, že jsi popřel, že bys komu psal o tom, že píše polopravdy. Tak jsem si to dohledala.

a) napsal jsi té mamince,že píše polopravdy a že jí dáváš možnost, uvést věc na pravou míru.

b) popřel jsi to, byť i se slovem lhářka, neudělal jsi pro polopravdy vyjímku (jako tohle jsem napsal, ale ne tak doslova - třeba)

c) vytáhla jsem z toho ty polopravdy, našla tvoje popření, a označila tě díky tomu za lháře.

d) napsala jsem, že jsi jí označil za lhářku, což není to samé, jako jí lhářkou nazvat

A ano, taky zvládám slovíčkařit ~;)

A ne, nejsem sprostá k někomu, kdo vylíčí svůj pocit, svoje poranění, svoje trauma, a já bych ho znevážila tím, že jsou to polopravdy a že to má teda uvést na pravou míru, nebo??? Na to tady jsou jiní ~:(

zdravotnice porodnicodomorodka
13.2.2009 20:28:42
a) nikdy lékaři netykejte, raději tedy všem vykejte, neb nikdy nevíte, kdo je lékař
b) nikdy si nestěžujte, neb lékař vaši stížnost označí za polopravdu, která není pololež, není to tedy ani pravda, ani lež, takže je to vlastně jedno, hlavně si teda nestěžujte
c) nikdy se nezajímejte o to, proč je lékař v pracovní době na internetu, neb
1. bude vyhrožovat trestním oznámením
2. zveřejní email, který nebyl určen jemu a to i s plnou emailovou adresou, čímž poruší listovní tajemství, ale on může, neb je lékař
d) ptejte se opakovaně na dotazy, které vás zajímají, ale nebude vám odpovězeno
e) budete si moct počíst v latinských citátech lékaře
f) bude vás odkazovat na slovník


kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 20:23:04
Amazonka Áča&Jůla&Tom&10/09
Re: Ještě k návtěvě
13.2.2009 20:12:39 - ke článku V jedné porodnici…

" Nech toho, označil jsi tu maminku za lhářku, dokonce ten příspěvek měl podtext výhrůžky. "

Kde je označení lhářka a kde vyhrůžka, věru nevím.

[<<Předchozích 170] Příspěvky 171180 z 694 [Dalších 514 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.