| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku V jedné porodnici…

[<<Předchozích 190] Příspěvky 191200 z 694 [Dalších 494 >>]
MarkétaP + 4 dcerky
13.2.2009 20:05:22
Jak se liší polopravda od lži? Případně jak se liší od pravdy?
13.2.2009 20:04:21
JJ,slovíčka,ty by ti šly...ale už to neokecáš ~l~
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 20:03:06
nejde přeci o titul
13.2.2009 20:02:43
Z nedostatku jiné činnosti při chřipce jsem dočetla celou diskusi - je to poutavé čtení!

Já teda absolutně nechápu, proč autorka do porodnice jela- když jí bylo jasně řečeno, že ne! Pak to ještě zkusila u doktora a ten souhlasil , no tak dobrý.
Když to převedu do analogie své profese - poskytujeme poradenství, tak pokud by někdo, komu řeknu, že dnes bohužel nemohu, domluvíme se na jindy to zkusil přes mého šéfa (nebo aby byla analogie přesná ) přes mého kolegu z jiného projektu - tak to bych se teda nadchla už na začátku (páč můj šéf by taky určo netušil, co jde a nejde v současné chvíli :-) ). A přijít k nám do kanceláře a vykřikovat- je tu někdo, kdo se nebojí šéfa- no nevím :-)

Moje máma pracuje na operačních sálech - a tam prostě nikdo taky nesmí - a není to jen proto, že by se chtěla válet v klidu. Ale i na porodním pokoji či sále může existovat pravidlo, kdo tam může s nepovolanou osobou (tj. návštěvníkem). Zjevně mají nějaký akreditační proces - tím teď prochází nemocnice dost často. A doktor o tom nic neví, to je OK- tou zodpovědnou osobou je přece vrchní sestra a ta řekla ne.

Jsem ráda, že autorka porodila tak, jak chtěla a v pořádku. Jen se bojím, že s tímhle dost razantním prosazováním svého - to není asertivita, bohužel, to je prosazení si toho co chci za každou cenu - jí čeká krušná cesta. Až bude takhle chodit ve školce ptát ředitelky na cokoliv, na co jí učitelka odpoví ne - no hodně štěstí.

Jinak trošku mi to připomíná mého syna- když mu na něco řeknu ne, jde se zeptat tatínka, když ten ne, jde za babičkou a tak dále. Ale dobrý, jsou mu tři, on z toho ještě vyroste :-)

Tvoje horší já
13.2.2009 20:00:58
Vendy, to je diskuze k úplně jinému článku. Ono se to v těch komentářích míchá. Za to určitě Kili nemůže, že tam debata umlkla.
kopidlno
13.2.2009 19:57:26
jsem dnes večer poněkud rozčílená, připouštím, byla tu poměrně vážná debata, podle mého názoru se těmto věcem dostává málo prostoru, o hospicovém hnutí, o péči o nemohoucí členy rodiny a možnostech a limitech péče v LDN a o tom kam se obrátit, a je pryč, rozmělněná blbýma kecama někoho kdo má nick kili, já ti taky klidně mohu říct, že jsem primářka tam a tam a jakou to bude mít vypovídací hodnotu? žádnou, když se pan primář chce vybavovat na rodince, tak at laskavě respektuje, že je na rodince, pokud se bude chtít bavit o odborných věcech s odborníky, kde má jeho vzdělání a povolání místo - ano klidně, pokud sestoupí milostivě mezi lid obecný a bude nás tady častovat svýmy perlamy a ještě vyžadovat zvláštní zacházení, tak pro Boha kde to jsme?~a~
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 19:55:09
a co jste kde dokázala ? Našla jste někde to slovo lhářka ? Text ani v nejmenším takové označení neobsahuje ani nenaznačuje - spíše naopak je v něm zdlrazněno, že důvod uvedení polopravd nechci předjímat.
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 19:52:35
- Asi ano, když jste ho právě napsala, ale žádný slovník spisovné češtiny ho neuvádí.

- Já jsem napsal, že uvedla polopravdy a to tak bezesporu a prokazalně je. Napsal jsem také, že nechci předjímat proč je napsala. To jednoznačně vylučuje záměr označit pisatelku za lhářku - pokud tedy chápete správně význam toho pojmu.
13.2.2009 19:49:16
Jani,jenže tady se pod nickama skrývá kde kdo,i lidé starší a váženější,jen si na tom holt nezakládají, přišli pokecat a ne šířit moudrosti, aniž by se o to kdo prosil.
Jsou to nicky, stejně jako kili a u nich by tě ni nenapadlo, aby jsi pátrala po tom, jestli jim tykat, či vykat a kolik mají titulů.

A navíc, kili chodí poslední dobou pouze vykřikovat, jak se s nikým nekamarádí a jak to či ono nikdy nenapsal. A jak vidíš, jde mu s trochou trpělivosti dokázat, že prostě kecá.
Tvoje horší já
13.2.2009 19:46:55
Já mu vykám, protože si to přeje. A můžu ti teda vykat taky, i když otitulovaná jsem taktéž.
[<<Předchozích 190] Příspěvky 191200 z 694 [Dalších 494 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.