| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku V jedné porodnici…

[<<Předchozích 210] Příspěvky 211220 z 694 [Dalších 474 >>]
Belatrix+A(10/09)+J(09/11)
13.2.2009 19:33:53
Kili, já jsem žena, ty jsi muž, tím pádem jsem já společensky významnější osoba. Toť ode mě taky vše. Přeji TI hezký večer. ~t~
Tvoje horší já
13.2.2009 19:33:09
Ženské, nevím, co si tady hojíte na dr. Kiliánovi. Tykaly byste mu, kdybyste ho potkaly v reálu? Já teda rozhodně ne a nebudu mu tykat ani tady. My jsme všecky baby, více méně stejně staré a v podobné životní situaci, tady mi tykat přijde přirozené.
Ale pořád vnucovat tykání pánovi, který je asi tak ve věku mého tatínka? A ještě k tomu si to výslovně nepřeje? To bych si nikdy nedovolila, bylo by mi to hloupé.
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 19:32:01
mezi popsaným vztahem a vztahem mezi mnou a Vámi je docela zássdní, byť zřejmě Vámi nepochopený rozdíl a nelze v těchto dvou vztazích najít jakoukolivěk analogii. Toť skutečně pro Vás ode mne vše.
kopidlno
13.2.2009 19:31:27
ach kili, než jsi sem dorazil tak jsme si tu tak hezky povídaly o posledních věcech člověka a mělo to smysl. Teď je i díky tvé vybrané mluvě opět roztříštěná diskuze.~q~
Belatrix+A(10/09)+J(09/11)
13.2.2009 19:28:06
To nejsou móresy ulice, to je společenské chování.

Poradna Ladislava Špačka - pozor na první větu odpovědi:
* Píše posluchač: Už třetím rokem učím na základní škole, kterou jsem kdysi navštěvoval jako žák. A tak se z učitelů, které znám z dětství, rázem stali kolegové. Mnozí z nich mi postupně nabídli tykání, až na jednu kolegyni, která je starší než moji rodiče. Když jsem s ní nedávno něco řešil, mezi řečí mi řekla, že si snad už tykáme. Já si rozhodně nepamatuji, že by mi kdy nabídla tykání. Přijmout takovou nabídku by nebyl za jiných okolností problém, ovšem já bych si raději od této kolegyně držel odstup. Poradil byste mi, jak si v takové situaci udržet vykání?



"Ne ne, v tom vám nepomohu, protože nabídka tykání od společensky významnější osoby se neodmítá. Je to žena, navíc starší, nota bene starší kolegyně, bývalá vaše učitelka. Její větu si lze vyložit jako nabídku tykání, kterou nelze odmítnout. Proto kolegyně jedná s takovou samozřejmostí. Z tykání často děláme strašáka, ale nebojte se ho. S kvalitou vztahu nemá obvykle tykání či vykání co do činění. Je-li vztah v pořádku, tykání ho neohrozí. Není-li v pořádku, pak ani vykání ho nezachrání. Odstup si můžete udržovat rezervovaným postojem i při tykání."
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 19:27:26
Vámi citované jsou zcela věcné reakce na obsah příspěvků, které mi byly adresovány. K věci můžete co chcete.
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 19:23:55
- Automatické je to možná někde kolem Vás, kolem mne nikoli, nemíním si zvykat na moresy ulice a komunikaci s Vámi končím

- kdybyste to věděla, tak byste to uvedla, alebrž víte pendrek, fabulujete. Ale mně je vcelku jedno, co Vy zrovna soudíte o mých znalostech mateřštiny

Cha-Cha
13.2.2009 19:23:48
Já tedy nesouhlasím a nechápu, proč by měly sestry mimo určenou dobu, bez jasné předchozí dohody a bez souhlasu své nadřízené kohokoli, kdo zrovna nerodí, pouštět na exkurzi na porodní box. Připadá mi to podobné, jako kdybych si stěžovala, že jsem byla včera na pracáku pro potvrzení o výši RP, ale i když jsem tam dopředu volala, tak jsem přijela 10 minut po jejich pracovní době a nikdo mi nic nedal a ani pan vrátný mě nepustil dovnitř... Holt tam budu muset v dobu k tomu určenou, i když nebudu mít hlídání a manžel dřív nemůže...
13.2.2009 19:17:35
Vaše impertinentní reakce na mé příspěvky mají ještě jednu vadu : jsou inkoherentní. Je možné, že je to zavdáno Vaší neschopností chápat napsané asi na stejném principu, v němž nejste s to pochopit, že co pro Vás je obsoletní, to pro jiné je v rámci běžných společenských vztahů a tak tykáte na potkání.

Apropos - které nové vydání máte zrovna na mysli ?

- ten přísdpěvek si najděte Vy, než tu uvedete něco o prohlašování někoho někým za lháře. Komu je určen příspěvek, to poznáte z vlákna diskuse.

- nic takového jsem nenapsal, buď špatně čtete, nebo záměrně překrucujete

- nikdo Vás nenutí je číst

- Velmi se mýlíte, já jsem tykání nepřijal a nevidím důvod, proč bych ho nemohl odmítnout.

- nepoučoval jsem o gramatice, Vy jste napsala, že mám studovat gramatiku. O posledním vydání jste psala Vy, měla byste uvést, které máte na mysli. Nejspíše to ale ani netušíte - jak konečně vidno i ve Vaší druhé větě.

- odkazů jsem tu dal přehršle


Kili, co takhle kromě výroků na úrovni mateřské školky (jen rádoby kultivovaně) něco k věci?
Belatrix+A(10/09)+J(09/11)
13.2.2009 19:15:09
Ty ho příjmout nemusíš, prostě je to automatické.

Já moc dobře vím, které je aktuální, ale očividně to nevíš ty, že vyšlo i nějaké po tom, co jsi dokončil školu.

Ale jasně, já se mýlím, já nevím, ale pan doktor má vždy pravdu. To už tu známe ~t~ No nic, vraťme se k debětě o porodnicích. Jak se dělají návštěvy porodní sálů u vás?
[<<Předchozích 210] Příspěvky 211220 z 694 [Dalších 474 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.