| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku V jedné porodnici…

[<<Předchozích 250] Příspěvky 251260 z 694 [Dalších 434 >>]
Grainne
13.2.2009 18:30:53
To, že zmeníme slovíčko nařizuje, na tom vztahu a kompetencích nic nemění. Pokud to slovíčko nahradíš vhodnějším, klidně ho použiju, jiné mě nenapadá.
Maximálně žádá, ale to je totéž. Neprosí, ale žádá, nebo nařizuje, tím je právě dán systém podřazenosti a nadřazenosti.
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 18:28:58
no, ono asi jak kde, ale nebral bych moc v potaz zkušenosti toho, kdo slovo hierarchie ani neumí napsat (ač zkouší "vysokoškolsky studující" z komunikace).
Grainne
13.2.2009 18:27:50
KlausieS, ještě jsem neviděla lékaře někde pobíhat a podávat léky, přičemž předpokládám, že léky předepsal on a ne sestra, lékař nedělá převazy, ale rozhoduje o nich...
Lékař tedy nařídil, sestra koná. Jak podá léky, nebo jak převazuje, no nevím, jak by vypadalo, kdyby jí do toho lékař zasahoval.
Jistěže spolupracují, ale pořád je tady jasně daný vztah kompetencí a je jasně určeno, kdo nařizuje a kdo koná.
zdravotnice porodnicodomorodka
13.2.2009 18:24:46
Klaudie, ano, je tam něco špatně. Mám srovnání velkého množství zdravotnických zařízení, díky spektru studentů, a tu komunikaci, kteoru bych mohla označit za demokratickou, jsem opravdu viděla jen ve velmi, velmi malé míře.

Odraz toho vidíš i zde v diskuzi. Pan doktor může štěknout jakýkoliv blud a bud zástupem poklonkovačů chráněn, bohužel. Pan doktor označí stěžující si klientku za lhářku a publikum pochybuje o jejím příspěvku, nikoliv o štěknutí pana doktora.

Myslím, že by mělo jít všem především o partnerskou komunikaci. Pokud vstoupím do diskuze s argumentem, který si neustojím, tak nemohu diskutovat, neb působím nevěrohodně.
13.2.2009 18:24:39
"Obecně je to tak, že ten, kdo nařizuje, do provedení už nezasahuje. Může samozřejmě spolupracovat. Zároveň je tu vždycky ta ochranná formule, kdy výkon nesmí, nebo nemusí být proveden. Chyba, porušení zákona atd."
To přece není pravda~d~ Když lékař něco nařídí (podle tebe) - tak do provedení samozřejmě zasahuje - o tom je ta spolupráce~d~
Grainne
13.2.2009 18:22:15
frido, mně jde o to, že předpokládám v nemocnici klasickou hierarchickou strukturu, kdy je VŽDY stanoveno, kdo má vůči komu nadřazený, nebo podřazený vliv. Nemusí to být statut oficiální nadřízenosti a podřízenosti.
Klasicky je to tak, že ten, kdo je nadřazen, požaduje, kdo je podřazen, koná. Je tedy nařízen úkon, přičemž za jeho splnění je zodpovědný ten, kdo koná.
Obecně je to tak, že ten, kdo nařizuje, do provedení už nezasahuje. Může samozřejmě spolupracovat. Zároveň je tu vždycky ta ochranná formule, kdy výkon nesmí, nebo nemusí být proveden. Chyba, porušení zákona atd.
13.2.2009 18:20:39
Vendy, asi to záleží na úhlu pohledu - teď po diskuzi s fridou vidím, že někde to pořád funguje "postaru" - takže to záleží i na konkrétním zdr. zařízení~d~
kopidlno
13.2.2009 18:18:26
klaudie já nemohu uvést žádný příklad, to byla otázka, jen se mi to zdálo nepravděpodobné
primář je podle mého názoru ten, kdo za oddělení zodpovídá, tudíž je jistě v jeho pravomoci nejvíce ovlivnit chod oddělení
13.2.2009 18:17:58
Aha, tak tam je něco špatně~d~
Já mám právě také zkušenosti (opačné), ale jen s jedním zdravotnickým zařízením...
Takže jsem si naivně myslela, že takhle už to chodí všude~d~
vlad.
(IP adresa 90.177.143.165)
  • 
13.2.2009 18:15:41
:o)))
[<<Předchozích 250] Příspěvky 251260 z 694 [Dalších 434 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.