| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku V jedné porodnici…

[<<Předchozích 260] Příspěvky 261270 z 694 [Dalších 424 >>]
zdravotnice porodnicodomorodka
13.2.2009 18:13:56
Klaudie, bohužel Ti musím oponovat, neb mám osobní zkušenost s vysokoškolsky studujícími zdravotními sestrami. Dozvídala jsem se u zkoušky z komunikace s klientem a z různých dalších psychologických předmětů teda dosti "zásadní" poznatky z praxe. O tom jak to chodí v komunikaci na odděleních. A také jsem hodně dlouho pracovala ve státním zdravotnickém zařízení, řízeném klasicky hyerarchickou strukturou.
13.2.2009 18:10:15
frido:
"A hlavně v tom, že sestry jsou od stední školy učeny poslouchat lékaře, bohužel, je to tak."
Já si právě myslím, že takhle už to nefunguje, že to takhle bylo dřív, ale teď už ne...~d~
Lassie66
13.2.2009 18:07:51
Mystiku, vidíš, "úplně jiná povaha, inteligentní, dobrosrdečná, přátelská....nikdy neměla potřebu někde dělat scény, vyhrožovat, vztekat se, vydírat pláčem", ale jestli si vzala tebe, pak je to neskutečný smolař.~t~
zdravotnice porodnicodomorodka
13.2.2009 18:07:10
Vendy, formálně jistě ano, ale neformálně, všichni, kdo ve zdravotnictví pracujeme, víme, jak t ochodí. Nicméně jsou oddělení, která řídí vrchní sestry - manipulují primářem, jistě, ale to je neformální struktura. Primář je ten, kdo má na organizaci oddělení největší vliv. A nejen.
13.2.2009 18:06:53
Myslíš, že ne? Kdo má tedy větší vliv a můžeš to uvést na nějakém konkrétním příkladu?
kopidlno
13.2.2009 18:06:18
aha vrchní sestra
zdravotnice porodnicodomorodka
13.2.2009 18:05:51
No, tak tedy nevím, sestry na odděleních pracují pod vedením staniční sestry, ty pak pod vedením vrchní sestry, vrchní sestry pod vedením hlavní sesstry nemocnice. Primáře organizačně řídí ředitel zařízení. Na primářské porady však chodí i hlavní sestra.

Porodní asistentky bohužel organizačně vede staniční a pak vrchní sestra, následně hlavní sestra. vrchní porodní asistentka, myslím, neexistuje nikde a je to škoda, protože cechovně tak porodní asistentky přicházejí o mnoho výhod a jsou vedeny vlastně jako více vzdělané sestry. A to je problém porodnic.

A nejen toto je problém. Zásadní problém vnímám v autoritářské hyerarchické struktuře. A hlavně v tom, že sestry jsou od stední školy učeny poslouchat lékaře, bohužel, je to tak.
kopidlno
13.2.2009 18:04:46
Klaudie primář a sestra mají stejný vliv na organisaci oddělení? skutečně je tomu tak?
Grainne
13.2.2009 18:04:31
Á, Mystik s psychologickým okénkem~t~
Člověče, já tedy problém nemám,ale jenom proto, že se umím ozvat. To víš, ty ukřičený hysterky si vydupou svoje~:-D
Jen je mi líto, že ty druhé, které to neumí tak dobře, někdo využívá, aby si ulevil. Třeba ve své blbosti, nebo ve své aroganci.
Belatrix+A(10/09)+J(09/11)
13.2.2009 18:02:40
Kde jsi našla zmínku o ječení? Už někde dřív jsi psala "umím si představit, jakým tónem se ptala". A co když neumíš? Těch tónů je celá řada, tak podle čeho víš, který použila?
[<<Předchozích 260] Příspěvky 261270 z 694 [Dalších 424 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.