| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku V jedné porodnici…

[<<Předchozích 290] Příspěvky 291300 z 694 [Dalších 394 >>]
kopidlno
13.2.2009 17:14:54
klaudie nač ten sarkasmus?
MarkétaP + 4 dcerky
13.2.2009 17:11:15
Klaudie, jak je to pak tedy s vedením celého oddělení? Vrchní sestra je na stejné úrovni jako primář? Nechci rejpat, zajímá mě to, v zásadě si myslím, že by měla být, má, jak píšeš, jiné kompetence než lékař a na starosti jinou oblast péče.

Také by mě zajímalo, jak to konkkrátně je třeba na porodnickém oddělení, kde se míchají porodní asistentky a "ženské sestry" (pokud to teda nepletu a není to jen dáno dobou, kdy studovaly).
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 17:11:04
no, nevím. Prvně jsou věci, při kterých není přirozený úsměv možný, podruhé jde o to, co se zrovna čeká.
Grainne
13.2.2009 17:09:45
KlaudieS, v každé zachraňující profesi je stanoven ochranný systém, kdy lze odmítnout nařízený úkon. V tom případě je jasno, podřízený odmítne a vyrozumí nadřízeného.
Taky jsem neměla na mysli stav, kdy si lékař jde se sestrou "po krku", jistěže se jedná o spolupráci, ale je snad jasné, kdo řídí a kdo koná. To je prostě vztah podřízenosti a nadřízenosti. Jinak by to totiž nefungovalo.
Tulka
13.2.2009 17:08:51
Grainne~R^,tak nějak jsem to myslela i já
13.2.2009 17:06:30
kili, to nevíš, že když zdravotník okamžitě a s úsměvem neudělá to, co se od něj čeká, je to špatně? ~t~~t~~t~
kili
(IP adresa 90.183.74.174)
  • 
13.2.2009 17:04:31
Já jsem to pochopil tak, že autorka si domluvila nějakou věc s někým, přijela po jeho pracovní době a ten člověk už tam nebyl a tak hledala někoho jiného.

Příspěvky kolem toho, že někdo seděl a mohl se zvednout a vyhovět, jsou irelevantní. Nemusí jít jen o neochotu.
13.2.2009 17:03:18
A navíc - vztah sestra x doktor by měl být o spolupráci a ne o tom, že někdo někomu něco nařizuje a ten druhý ho poslouchá nebo neposlouchá....
13.2.2009 17:00:59
Grainne, špatně si mě pochopila. Když lékař bude chtít po sestře, aby udělala něco, co dělat nemá, nemůže, nesmí např. zavedení CŽK (blbý příklad, ale nic jiného mě nenapadlo), tak co má ta sestra dělat?
Grainne
13.2.2009 16:58:12
KlaudieS, takže když lékař něco požaduje po sestře, ona po něm pořípadně plivne, protože nemá nárok a pak si jde stěžovat k vrchní sestře, nebo se případně lékař dovolí sestry, zda může....
Naštěstí většinou vidím něco jiného, kupodivu se většinou domluvím s lékaři a sestry následně poslechnou, poté co mě předtím zahrnuly tirádou sáhodlouhého výkladu, proč to nejde.
Trochu mi to začíná připomínat stav, kdy lékaři patrně nejsou schopni sami udržet status kvalitních služeb, protože protivnou a neprofesionálně se chovající sestru nelze vyhodit.
Přitom je pravdou, že komunikace a spolupráce s pacientem a klientem stojí mnohem více na sestrách, protože sestry poskytují přímou péči.
Co je mi pak platný profesionální výkon lékaře, když ho vzápětí zhatí neprofesionální a hrubý přístup ostatního personálu?
Je fakt, že toto zkušenost jsem udělala několikrát a mimo porodnictví, ale asi to souvisí.
[<<Předchozích 290] Příspěvky 291300 z 694 [Dalších 394 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.