| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Má třetina nejmenších dětí vyrůstat v jeslích, jak navrhuje EU?

[<<Předchozích 130] Příspěvky 131140 z 937 [Dalších 797 >>]
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
19.4.2009 14:52:11
Lizo - ja nejsem rozhorlena - fakt v mych prispevcich ctes emoce, ktere tam nejsou - to, ze bych neco nedoporucovala prece neznamena, ze nad tim horekuju...

proto jsem zadala Lidu, aby mi to spocitala - uznavam, ze v tomto smeru nemam prilis informaci...
Líza
19.4.2009 14:49:11
Ach jo.
Kimmy, dvacetiletí maturanti jsou od znovuzavedení deváté třídy fakt normálním jevem, tvoje rozhorlení nad tím, že bys nikomu nedoporučovala takový příklad následovat, je trochu legrační.
19.4.2009 14:46:02
Kimmy, ono ti asi uniklo, že do devítky už řadu let chodí všichni. Tedy - pět let první stupeň ZŠ, potom osmileté gymnázium. Dohromady 13 let školní docházky. Syn je narozen v květnu a do školy tedy šel, když mu bylo 7 a čtvrt, tudíž na konci první třídy mu bylo osm let. No a máš to hned. Jeho spolužákům je 19, některým taky 20.
Já jsem narozená na podzim, takže i s tím, že na gympl jsem šla z osmičky, jsem maturovala skoro v 19.
No a pokud se pamatuju, tak v té době měl syn nějaké večerní akce (zkoušky sboru, šermířské tréninky) asi třikrát do týdne, někdy k tomu přibylo nějaké vystoupení.
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
19.4.2009 14:37:01
Lido - muzes mi to - pro mou informaci rozpocitat? Ja maturovala v 18 - i kdybych sla do skoly o rok pozdeji, bylo by mi 19... Tvuj syn sel do prvni v 7 letech a pak jeste do devitky???

Prosim te - a spoluzaci jsou 18 leti? A on to bere v pohode?

Jinak zpivani ve sboru urcite neprobiha pet veceru v tydnu, ze... Co dela ty ostatni odpoledne a vecery?

doufam, ze to nezni kriticky - opravdu me to zajima..
19.4.2009 14:26:08
Kimmy, na tom není nic divnýho: do školy šel s odkladem, žádnou třídu neopakoval... No a to, že zpívá ve sboru, znamená i to, že zkoušky a vystoupení mívají večer.
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
19.4.2009 14:22:47
Lido - nechci te nejak urazet - prosim, ber to jen jako vyjadreni osobniho nazory - ale pro mne 20 lety kluk, ktery zatim neodmaturoval, neni vzorem, ktery bych chtela nasledovat. Pokud tedy v 15 nebyl vetsinu dne nebo i veceru doma, mne to naznacuje, ze tam neco nebylo v poradku. Ja si myslim, ze 15-lete stale jeste deti by mely mit prisnejsi hranice a rozhodne vedeny k tomu, aby odmaturovaly s ostatnimi, pokud jim v tom nebrani duvody jako je zdravi nebo nejake necekane osobni zalezitosti. Nevim, proc tvuj syn ve 20 neni samostatny a neodmaturoval - a nechapu, jestli ti to nevadi, nebo to beres jako normalni - je to pro me cizi svet... ale urcite tedy nebudu brat priklad tveho syna jako neco, co by meli vsichni nasledovat nebo jako neco, co dokazuje, ze 15-leti nepotrebuji pozornost rodicu.

Omlouvam se, jestli to zni prikre, nechci urazet, jen napsat, jak to citim...
Borny
17.4.2009 22:23:55
Plně s tebou souhlasím - je to přece jen možnost a ta by dle mého názoru určitě měla existovat.
Mám syna 2roky a 3 měsíce a navštěvuje jesličky (bohužel soukromé, protože státní zde nejsou a tak nás to finančně zatěžuje).Důvodů je několik :
1) miluju ho ale (nemám žádné "hlídací" příbuzné) potřebuju se alespoň na jeden den v týdnu věnovat jen sama sobě;
2) je to strašná "konzerva" a tak ho potřebuju postupně zvykat, že bude nějakou dobu beze mě a já se potom vrátím. Jednak kvůli nástupu do školky a jednak kvůli tomu, že musím nastoupit do nemocnice k druhé operaci. Musím říci, že jsem ho zvykala postupně - přidávala jsem vždy půl hodinu a nebyl jakýko-li problém - žádný pláč, žádné noční buzení, žádný odpor při příštím nástupu do jeslí - nic.
3) potřebuje děti, začal se na ty dny v jesličkách těšit a je na něm vidět jak se tam otrkává a učí se od dětí víc než od dospělých.
4) nejsme na tom finančně zrovna nejlépe a tak se mi hodí trochu si přividělat (v práci mi vycházejí vstříc a vlastně tam mohu přijít kdy se mi to hodí).

Myslím si, že každý rodič zná své dítě a dokáže odhadnout jestli jesle potřebuje, nebo jen zvládne když je to nutné, a nebo jesle nezvládne.
Miluju svého synka a jsem ráda za čas který s ním mohu strávit. Nicméně ze zkušenosti je mi jasné, že životní situace každého je jiná a tak by měla existovat síť kvalitních jeslí pro ty nejmenší - protože člověk nikdy neví, kdy bude nucen je využít.
17.4.2009 18:58:51
Kimmy, já taky mluvím o tom, jak to vypadalo, když mu bylo 15 ~z~ No a těžko může bejt samostatnej, když bude teprve maturovat. ~j~
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
17.4.2009 17:53:39
Hanko - zeny, jako je tvoje kamaradka, jsou podle meho nazoru, svym zpusobem hrdinky. Zvlast tim, ze dokazou vyjit s malem a presto vytvorit detem domov. O techto zenach bych ja psala clanky, tyto zeny bych davala za vzor...

Nikdy jsem nerekla, ze takovy zivot je trivialni. Rekla jsem, ze v CR lide nebojuji o preziti. Nemyslim si, ze je nutne mit v byte novy nabytek - dulezite je, ze kazde dite ma kde spat - a ze to neni nova postel, z toho se svet nezbori...

Je videt, ze to jde - i s tim castecnym uvazkem...

Dik

Kimmy

P.S. timto se opet loucim a predpokladam, ze se sem do nedelniho vecera nedostanu... to jen pro lidi, kteri ocekavaji nejake reakce...
jana38
17.4.2009 17:44:38
Lízo, měla jsem v Německu kamarádku zubařku. Hned po narození mimina se vrátila do práce (těžko si mohla dovolit zavřít ordinaci) a o mimino se jí starala aupairka. Měla jsem tam kamarádku programátorku, pracovala na 80% úvazek, o roční dítě a dceru druhačku se jí starala aupairka. Měla jsem tam kamarádku ekonomku, chodila tam do jazykovky a dítě dávala k Tagesmutter. Ani jedna z nich si na německý systém nestěžovala.~d~
[<<Předchozích 130] Příspěvky 131140 z 937 [Dalších 797 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.