| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Má třetina nejmenších dětí vyrůstat v jeslích, jak navrhuje EU?

[<<Předchozích 140] Příspěvky 141150 z 937 [Dalších 787 >>]
Hanka
(IP adresa 62.168.2.226)
  • 
17.4.2009 17:37:22
Kimmi,

11 tisíc není k přežití málo. Ale je to setsakra složité.
Kaarádka se třemi dětmi má životní minimum cca 11 tisíc. Dělá 5 hodin denně za zhruba 5200 čistého. 2000 jsou alimenty od otce tří dětí (směšné :-( ), pokud přijdou. S přídavky na děti, sociálním příplatkem a přídavkem na bydlení mívá dokonce o fous víc než je životní minimum. Přežijí, ale věř, že to není tak triviální, zaplatit z těch peněz nájem, eletřinu, plyn a vodu, jídlo dětem, ošacení, boty, různá školní divadla, školní pomůcky, splátku za pračku (vlastně tu už splatila, teď splácí ledničku)...

Třeba nemá v bytě jediný nový (v tom smyslu že by si ho pořídila sama jako nepoužitý) kousek nábytku. Všechno je staré, použité, od kamarádek. Neexistuje, že by s dětmi jedli mimo domov - nejen ne v restauracích, ale kamkoliv jdou, mají z domu svačinu i pití.

Mohla by mít o něco málo víc, kdyby dala bývalého k soudu o výživné na rozvedenou manželku (ačkoliv by jí soud nejspíš nic nepřiznal) - městská sociálka by jí pak právě platila mimořádky jako jsou tábory dětí, kroužky, brýle dceři - jenže ona to výživné k soudu nedá, protože její bývalý manžel ji už tak děsí neustálým žádáním a stahováním žalob o získání dětí do péče.

Já ji dost obdivuji, asi bych na jejím místě skončila v dluzích a na ulici. Ona dokonce zaplatí každému dítěti jeden školní kroužek (300 - 500 Kč na půl roku), sem tam zajdou do ZOO, kterou děti milují. V létě na dětský tábor jí přispěje zaměstnavatel. Toť vše.
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
17.4.2009 17:36:56
Kocajdo - v Singapuru nejsou socialni davky skoro zadne, ale taky skoro zadna kriminalita (zato pekne prisne tresty a drsne veznice) - ale je fakt, ze demokracie taky ne, takze tady si nikdo volice kupovat nepotrebuje... Nizka kriminalita je napriklad take v Japonsku a Jizni Korei - a taky to tam se socialnima davkama neni nijak slavne - v tomhle bych urcite paralelu nehledala.

navic trilety RP neni ani ve Skandinavii - no a kdo by hlasoval pro danove zatizeni srovnatelne se Skandinavii - at se prihlasi!!!

Ty mas pocit, ze socialni davky v CR jsou nizke?
Líza
17.4.2009 17:31:44
Ujasněte, co chcete? Buď tak hodná, nestrkej mě do žádného "vy", Kimmy má svůj boj.
Já říkám, že německý systém, který automaticky předpokládá, že žena zůstává s dětmi v domácnosti, mi nepřijde nic moc, a pro mě by fungoval protirodinně. To je reakce na tvoje tvrzení, že jejich systém je ideální. Ne, není. Jen by vyhovoval tobě.
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
17.4.2009 17:31:28
Lido - nerozumim, proc tady hovorime o dospelem plnoletem klukovi, kteremu bude 20!!!

Ja mluvila o 10letych detech a filozofovala o tom, co se teda ceka od 15letych, pokud 10-leti jsou cele odpoledne sami doma...

Ve 20 doufam, ze uz deti budou samostatne a davno z hnizda - pak at se potuluji, mne z toho hlava bolet nebude - doufam, ze do tech 20 jim dam dostatecny zaklad...
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
17.4.2009 17:27:47
tak ja nevim, jestli lide 100% na socialnich davkach ziji v komercnim najmu... pro me "chudi" lide tak nebydli...

no ale

Pronájem bytu 2+1 se balkóny o výměře podlahové plochy 48 m2 ve čtvrtém patře panelového domu - 2 tisice za mesic v Bruntale... - (http://www.sreality.cz/byty/pronajem/2+1-bruntal-1977142598) - mi neprijde tak tragicke...

navic - ja nevim, kolik vsechny davky dohromady davaji - zivotni minumum pro ctyri lidi plus prispevek na bydleni plus kdovi co jeste - mozna je to vic nez 11 tisic...

fakt neverim, ze kdokoli v CR je na hranici preziti... to jen svedci o tom, ze lide skutecnou chudobu uz davno neznaji

Mmch - kolik lidi v CR v soucasnosti bydli ve stanech bez jakekoli infrastruktury jako jsou toalety nebo tekouci voda?
17.4.2009 17:21:47
Kimmy, tak nějak... záleží samozřejmě na jedinci, ale třeba nejstarší kluk takhle courá s kamarády docela dost - dělal historický šerm, zpívá v několika sborech, hraje na varhany, diriguje, takže těch aktivit mimo domov má hodně. Ostatně teď už je to taky trošku jinak, bude mu 20 a maturuje.
jana38
17.4.2009 17:14:13
Kimmy, snažím se představit, jak se uživí čtyřčlená rodina za 11 tisíc, pokud jenom nájem s energiemi dělá minimálně 6 tisíc, a opravdu se mi to nedaří.

A že s vzrůstající chudobou roste kriminalita, tedy že si v dávkách platíme výkupné za bezpečný život, to by ti potvrdili i v tom Novým Boru, kde jim po propouštění stoupla drobná kriminalita a krádeže.
Nejmenší kriminalita je na severu Evropy, kde jsou státní dávky nejvyšší.

Ad školka: raději než dotace bych byla, kdyby mi stát dal peníze na ruku ve formě dětských přídavků a já se rozhodla, zda si zaplatím státní školku, soukromou školku, najmu si chůvu nebo dítěti obsatarám předškolní výchovu jinak.
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
17.4.2009 17:13:59
to ti blahopreju - moje bilance jsou zatim tri penezenky...
Grainne
17.4.2009 17:13:04
Kimmi, zkus se podívat na ceny pronájmů bytů - míním běžnou lokalitu a v ČR běžný "panelákový standart", jestli máš školní děti, připočti něco "na sešit, na čvrtky, na výlet", nějaké to oblečení, ceny energií......pak si vem těch 11 000,- a zkus to.
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
17.4.2009 17:12:55
Lido - neber si to osobne, mozna je to zas nejaky kulturni fenomen - ale mne nepripada normalni, aby patak byl cele odpoledne sam doma kazdy den, cely rok... Nevim, jak je to dneska s ukoly - ale mne teda ukoly 4 hodiny denne v pate tride nezabraly... a dneska na deti ciha mnohem vic pokuseni, nez driv... predstava, ze treba moje dite travi denne dve hodiny nebo dyl na pocitaci nebo u nejakeho nintenda nebo tak - to pro mne neni prijatelne (zas si to, prosim, nevykladej tak, ze ja rikam, ze tvoje deti tento cas u pocitace travi - to v zadnem pripade nerikam - mluvim ciste teoreticky).

takze kdyz to vezmu ciste na vseobecne teoreticke bazi - mne nepripada v poradku, ze 10-lete deti jsou kazde odpoledne samy nebo v druzine. Mozna vsem na tomto foru ano - s tim nic nenadelam. Ja si mozna staromodne myslim, ze tohle je uroven deti spise patnactiletych... (nebo ty uz jsou doma ocekavany tak okolo 9 vecer? kdyz maji tu tretinu zivota navic)
[<<Předchozích 140] Příspěvky 141150 z 937 [Dalších 787 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.