| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodiče chtějí jesle. A co na to děti?

[<<Předchozích 90] Příspěvky 91100 z 841 [Dalších 741 >>]
maja
(IP adresa 78.80.16.222)
  • 
15.5.2009 14:28:20
Je veliký rozdíl, jestli " musíš uvažovat kolik koupíš jogurtů" nebo jestli "nepojedeme k moři". Pokud jsme ve stavu , že se třemi a více dětmi nepojedu k moři , ale na Mácháč, nejsem žádný chuďas , tudíž klidně 3 a více dětí mám. Pokud jsem , ale ve stavu, že se dvěma dětmi nemohu zakoupit jogurtů kolik potřebuji a budu děti ládovat rohlíkama, abychom přežili, potom ano, třetí a další dítě je nezodpovědnost.
maja
(IP adresa 78.80.16.222)
  • 
15.5.2009 14:16:49
to máš 100% pravdu.
Kamarádka měla plný úvazek, kvůli děcku si ho zkrátila...práce jí zůstala , ale peníze šly dolů.
15.5.2009 9:32:07
Nitěnko, na tvůj dotaz neodpovím, jen mne potěšilo, jak jsi hezky použila název od dítěte ,,Odpočinout do práce" a myslím, že o tomto ta diskuse vlastně byla a každý nechť si to přebere sám!~b~
15.5.2009 9:29:11
Já jsem měla i období, že jsem si od roční dcery chodila do práce odpočinout (sice jen na 1 den v týdnu), ale v té době byla tak aktivní a já z ní tak vyřízená, že to oběma prospělo.
Byla bych i pro to aby třeba školky či jesle braly víc 1,5-2 letých dětí na těch 5 dnů/měs, ale za rozumnou cenu. Nemohly by si školky třeba stanovit pevně, který den má dítě chodit a vzít těch menších dětí víc? Myslím místo 1dítěte vzít dětí 5 a dát jim pevný den, že ten bude chdit úterky, ta středy atd.? Já bych to rozhodně uvítala spíš, než když mi ho nevezmou vůbec.
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
15.5.2009 3:39:14
no vida - a mne nekdo psal (nevim kdo), ze rodice se vraceji domu ve ctyri nebo ze deti jsou ve skolce vetsinou jen do obeda...

ja si myslim, ze tvuj popis je mnohem realnejsi (ackoli smutnejsi) - a ze je to skoda, ze ty castecne uvazky by tohle pomohly vyresit. Ale kdyz ony se nevyplati.
maja
(IP adresa 78.80.16.222)
  • 
14.5.2009 19:33:02
Podle mého názoru , pokud je máma doma s dítětem nerada, jen proto že je to běžné, normální , standartní atd , dítěti se stejně moc nevěnuje , jen vedle něj prakticky vegetuje, nebaví jí to ( to ovšem nemusí nutně znamenat, že své dítě nemiluje)tak je lepší , aby si šla vyvenčit mozek do práce. Potom jí budou chvilky s děckem milejší, bude víc v klidu, nebude naštvaná, víc si to oba užijou. Oba tím získají. Než mít naštvanou frustrovanou mámu celý den, tak radši nějakou tetu na část dne a milou , usměvavou, chvilky si vážící maminku taky část dne. Nelze brát v potaz jen blaho dítěte, taky matka je člověk s určitýma potřebama. A pokud potřebuje ke štěstí být také mezi dospělými lidmi, ať jde. Dítě na tento model bude od mala zvyklé a nebude, alespoň podle mě, tím nijak trpět. ( pokud bude snášet odloučení dobře, nebude tam u hlídaček řvát a pod).
Tato maminka by měla být stejně vážena jako maminka , která se rozhodne hýčkat své dítě do 3, 4 let doma. Oběma maminkám by toto měl zákon umožňovat.
maja
(IP adresa 78.80.16.222)
  • 
14.5.2009 19:21:52
Pokud uvážíme , že normální rozuměj běžná pracovní doba je od 8.00 ( 8.30) 8, 5 hodiny tak je do 16,30 ( resp. 17 hod). Teď ještě doprava ze zaměstnání (resp z domova) do školky a máme to od 7.00 do 17.30(18 hod). Takže potom ano, školky a družiny jsou otevřeny směšně krátkou dobu. Bez půlúvazku nemyslitelné , resp. myslitelné , ale lítáš jak hadr na holi a musíš mít setsakra štěstí aby školka nezavírala v 16.30 a škola v 16.00. A takových moc není. A chodíšli pro dítě v těch 16.00 tak už na tebe koukají jak na harpiji, nedejbože že se zdržíš kdekoli...zácpa, zdrží se autobus nebo cokoli. A co teprve ty mraky prázdnin, co ti školku a školu zavřou.
Já mohla dělat s dětma na plný úvazek pouze proto, že jsem dělala v kanceláři ve fabrice od 6.00, tudíž do 14.30. Děti vodil do školy a školky manžel. Bez této "dokonalé" pracovní doby by to bylo naprosto nemyslitelné.
Cita
14.5.2009 14:02:46
Novaja, například já, když sem si pořizovala děti (cca 7 let zpátky)jsem netušila, že nedostatek jeslí a školek nastane (v té době jich bylo dost), takže zahrnovat zrovna tohle do mých plánů by mě nenapadlo ani ve snu...
MM, 2 kluci
(IP adresa 86.49.12.142)
  • 
14.5.2009 13:53:53
M.
MM, 2 kluci
(IP adresa 86.49.12.142)
  • 
14.5.2009 13:53:14
... i ty obavy trochu mám.

Jinak, ať jsou jesle, kde je po nich poptávka, ale teď přednostně by měla vznikat nová místa ve školkách, aby všechny děti od 4 let mohly být umístěny!

A hlavně, co se týče pracovních záležitostí: Částečné úvazky by se měly stát něčím normálním, s čím se tak nějak počítá! Třeba v Holandsku pracuje na část. úvazek tuším 45 lidí, je nan to i nárok (každý - aˇmuž či žena - má v životě fáze, kdy potřebuje mít víc času na rodinu či jiné věci), tady v ČR jen tuším snad 2 procenta nebo tak...
[<<Předchozích 90] Příspěvky 91100 z 841 [Dalších 741 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.