| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodiče chtějí jesle. A co na to děti?

[<<Předchozích 110] Příspěvky 111120 z 841 [Dalších 721 >>]
Milada.
14.5.2009 7:22:50
Kimmy,
tak znova a fakt naposledy: ze stat by mel vytvorit takove podminky, aby ti, kteri "chteji" mit castecny uvazek do 18 let veku ditete - mohli.

1. 18ti letý člověk není dítě - shodneme se? 17ti letý člověk je pro Tebe dítě? 15ti letý je dítě nebo je puboš? he???

2. Jak víš, že stát nemá podmínky pro to, aby lidé, kteří chtějí mít částečný úvazek v jakémkoliv věku dítěte nejsou splněny? Kde jsi to vzala, že ty podmínky splněny nejsou? Je to v nějakém zákoně? Ne, není. Takže když někdo chce, částečný úvazek mít může.

Z toho co jsi napsala Ty, mi vyplynulo, možná teda blbě, že chceš, aby stát, pokud někdo chce, tak aby měl úvazek zkrácený z důvodů toho, že má dítě do 18ti let (ponechávám mimo, že 18ti letý není dítě). Ano, to mi z toho vyplynulo.

Milada.
14.5.2009 7:11:25
Kimmy,

píšu to znova žádný příspěvek tu nikdo nemazal.

Na Rodině se objeví za den desítky jiných příspěvků, které by potřebovaly mazat a nikdo je nemaže. Znova doporučuji přečíst Knihu přání a stížností. Problém opravdu nebude v mazání!
rosali
14.5.2009 6:56:55
Milá Kimmy,
prečítanie toho článok v Lidovkách+ten graf by mal byť povinným vstupom k tomuto servru.Možno by odpadli z diskusie extremisticky ladené supermatky.~:-D
Kto napísal tu knihu Válka matek.Vážne by som si ju rada prečítala?
Líza
14.5.2009 6:56:25
"tady šlo o to, jestli matka, která pracuje, má práci na žebříčku hodnot výš než to dítě" - ne, o to nešlo, to jsi z toho vyrobila ty. Už jednou jsem ti psala, ať si tu část příspěvku znovu přečteš v celém kontextu, že to jsi schopná pochopit, to vím, takže mi zbývá jen, že to pochopit nechceš, protože by se ti to pak hůř hrotilo ad absurdum.
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
14.5.2009 4:39:40
Hanko - ja myslim, ze vyse RP je problematicka - prave proto, ze velke skupine matek vicemene plne nahrazuje normalni plat - prodavackam, zdravotnim sestram (?) a mnoha dalsim. Jak uz jsem psala - jestlize dostanu stejne penize za pobyt doma s detma, jako za celodenni stani v krame s obcas neprijemnymi zakazniky - tak je samozrejme, ze dam prednost pobytu doma - at jsem supermatka nebo ne... A kdyz si jeste pripocitam dojizdeni, obedy apod. - tak se prace proste nevyplati...

a to je presne zasadni problem celeho systemu - pracovat se nevyplati, vyplati se byt doma, dokud to jde - to proste neni dobry system (a kdyz uz se doma byt nevyplati, tak blaho deti jde stranou, protoze to se zas nevyplati castecne uvazky, takze o co jde..)

Naklady tohohle systemu (a celeho socialniho systemu) pak ridi vysi socialnich odvodu - takze muz, ktery vydelava 15 tisic mesicne, ve skutecnosti stoji zamestnavatele okolo 20 nebo tak nejak? Nebo i vic? Takze kdyby se okrouhaly socialni davky i socialni odvody - tak teoreticky by na tom meli byt lepe ti, co pracuji, nez ti, co nepracuji a pracovat by se melo vyplatit...

ale to neni nic, co by v CR v nejblizsi dobe hrozilo, protoze Paroubek da lidem to, co chteji a nestara se o to, kde na to bude brat (neboli ocekava, ze ti bohati to zatahnou) - a tak nam budou vyrustat dalsi generace tech, kteri se spolehnou, ze stat se o ne postara...
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
14.5.2009 3:52:43
Rachel - ja nerikam, ze "kazdy" da dite do skolky na 12 hodin (takove uz taky v CR jsou??) - nakonec taky "kazdy" neda dite do jesli v sesti mesicich a je tady z toho takove halo....

tvuj dedecek urcite myslel, ze rodice se maji detem venovat cele detstvi - ne jen prvni tri roky - takze si nemyslim, ze je to vhodny priklad k tomu, ze bys dite do jesli nedala - protoze o tom to neni...

Tvuj dedecek byl jiste moudry clovek, ale myslim si, ze mel na mysli i maminky starsich deti, ktere hodne pracuji a na deti maji malo casu....
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
14.5.2009 3:39:17
ja vas muzu ujistit, ze vseznale supermatky jsou uplne vsude. Existuji na to cele knizky (napriklad Mummy wars - Valka matek) - ktere o tomhle jevu pojednavaji. Je to zajimave cteni - ale fanaticky jsou opravdu vsude!

Nedavno v Lidovkach vysel clanek o "stastnych detech" - a ony ty ceske deti nejsou nejstastnejsi.... Nejstastnejsi jsou mali holandanci, kteri sice nemaji mamu doma tri roky - ale maji jeden z nejvyssich pomeru castecnych uvazku (tahle informace neni z clanku, pamatuju si to z jednoho grafu na nejakych EU strankach). Cesi jsou zlaty stred a vsechny zeme, ktere maji stastnejsi deti, maji kratsi RD....
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
14.5.2009 3:32:27
Milado - mne by hlavne zajimalo, jak si vubec prisla na to, ze nekdo navrhuje, aby se zeny ohanely tim, ze maji doma 16lete dite a potrebuji castecny uvazek...
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
14.5.2009 3:25:21
Olsche - dekuju!!

Tobe nekdo smazal prispevek o zruseni RP??? To by me zajimalo, jestli je to ten, na ktery jsem odpovidala...

Zneuzivani je skutecne problem, ale tady se vetsinou lidi tvari, jako ze se to nedeje, ze kazda matka je prece ta pecliva, starajici, detem zabavu vymyslejici (viz "kde by matka vzala cas na koureni" ;-)) - ale realita je uplne jina...

Ja si dokonce myslim, ze kdyby byl nejaky navrh, jak zneuzivajicim RP sebrat, ale tem dobrym, poctivym, detem se venujicim matkam ho nechat v plne vysi - ze by takovy navrh tady podporu nasel - cili ze by se nakonec uznalo, ze i to zneuzivani se deje - ale bohuzel takovy kontrolni system zavest nejde, takze je to jen hypoteza...
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
14.5.2009 3:20:24
Tulko - vsechno je o to tom, ze poradne nectes!

1) ja rusit RP nechci, ja bych ho jen zkratila. Zrusit RP tady navrhla jina uzivatelka - ja bych s tim souhlasila, ale neni to muj navrh

2)pulrocni mrne cely den v jeslich neni moje volba a neni to nic, co bych "zavadela" - je to ale volba jinych a ja to nebudu kritizovat, ackoli si nemyslim, ze je to idealni reseni. Nicmene ta situace neni tak uplne typicka a zamestnani matky ma naroky, kde tohle dokazu pochopit, aniz bych matku odsoudila.

3) nemam trauma z 8 hodin ve skolce. Myslim si, ze pro deti je lepsi byt v jeslich/skolce mene nez 8 hodin denne i za cenu, ze by deti zacaly chodit drive nez ve trech letech, ale ze by nemusely byt ve skolce cely den. Ty pises, ze deti ve skolce cely den stejne nejsou, ale ja ctu stiznosti na to, ze skolky nejsou otevrene dost dlouho - takze si myslim, ze nemas tak docela pravdu. Vadi mi to, ze lidi jsou celi bez sebe z toho, ze by dite melo jit do jesli, a pak ho bez problemu na zbytek detsvi te instituci sveri bez ohledu na to, jestli je to pro to dite dobre nebo ne. Pripada mi to, jako by se matky staraly jen o to, co je pro dite "nejlepsi" do tri let a pak uz je to fuk.

A jeste jednou podotykam, ze ja v zadnem pripade netvrdim, ze nekdo "musi" byt na castecnemu uvazku, protoze ma 16lete nebo 18lete deti!

A mmch - nemyslim si, ze jsi v pozici, kdy bys mohla mluvit za ty, co mi fandi...
[<<Předchozích 110] Příspěvky 111120 z 841 [Dalších 721 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.