| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodiče chtějí jesle. A co na to děti?

[<<Předchozích 120] Příspěvky 121130 z 841 [Dalších 711 >>]
Kimmy, 2 deti
(IP adresa 218.186.10.254)
  • 
14.5.2009 3:12:19
Tulko - uz jednou jsem te zadala, aby ses drzela toho, co ja skutecne rikam - ja nikde nerikam, ze bych zavedla castecne uvazky do 18 let!!! Prosim te, cti poradne - ja jsem psala, ze lide neberou do uvahy traumata, ktera se muzou detem stat ve veku 3-18 let.

Castecne uvazky by mely byt k dispozici matkam, ktere o ne stoji, ale ja urcite nechci zavadet zadna pravidla, jako ze nekdo musi na castecnem uvazku delat nebo dokonce zustat do 18 let. Tak si to prosim pamatuj a uz nepis nesmysly o tom, co ja bych zavadela...
Tulka
13.5.2009 23:30:57
Hani,já bych spíš řekla,že minimální mzda je příliš nízká~:-D
13.5.2009 23:24:00
Tím vším jsem chtěla říct především to, že by si některé matky mohly brát příklad z živočišné říše, kde se děti neodkládají na úkor matčiných potřeb a plánů

No, možná bylo tvé zbožné přání něco takového říct, ale vybrala jsi dost blbé příklady ~d~ Veverku, která nechává mláďata samotná, pokud potřebuje, opici, která nechává mláďata jiným dospělým, pokud potřebuje... ~d~ Nechápu, v čem vidíš ten úchvatný rozdíl oproti tomu, když rodič svěří dítě jinému dospělému, pokud potřebuje ~d~
Hanka
(IP adresa 62.168.2.226)
  • 
13.5.2009 23:04:57
Olsche,

rodičák je v současné době i cca 7.600,-. Aby pracující manžel využil úlevu na dani v takové výši, musel by mít plat přes 50.000,- (a to za předpokladu, že by neměl žádnou slevu na dani na sebe a na manželku, která nevydělává - a tyto slevy také existují). Rodina, kde má muž kolem 15.000,- (a takových není málo), by na tom byla děsně bita. V takovém systému by nízkopříjmové skupiny nedostaly prakticky nic, střední příjmy trochu a hodně pak ti, co mají vysoké příjmy, což mi taky nepřijde úplně geniální.

Mimochodem "úleva na dani" na děti existuje. Jmenuje se to sleva na dani, na jedno dítě dělá myslím 890 Kč měsíčně, přičemž pokud rodič, který ji uplatňuje, vydělá alespoň polovinu minimální mzdy, dostane tu část, kterou už třeba nemůže uplatnit (protože tak velké daně prostě nemá), vyplacenou NAVÍC jako takzvaný daňový bonus. Tento daňový bonus se přitom nezapočítává do příjmu, když žádáš o dávky státní sociální péče (přídavky na děti, příspěvek na bydlení, sociální příplatek). Takže ti, kdo chodí do práce, alespoň nějaké zvýhodnění mají.

(Osobně si myslím, že rodičák je příliš vysoký, hlavně ve srovnání s minimální mzdou)
Monika
(IP adresa 89.24.247.5)
  • 
13.5.2009 22:33:40
Je treba take uvest na pravou miru proc se citi jako chudas!!! Protoze ti co maji se vytahuji ,predhaneji kdo ma vic a za vice penez=vidi to doma jak rodice soutezi s jinymi rodici,bohuzel je to tak,a potom s ditetem ktere nema se nekamaradi a v krajnesich pripadech ponizuji.Je to hrozne ale je to tak :-((((
rosali
13.5.2009 22:21:22
Mám tam kopu preklepov.Som už unavená,a to ma ešte čaká žehlenie.~;((
rosali
13.5.2009 22:19:19
Presne tak.Tiež malú do jaslí dať nechcem.Máme na 8 hod. týždenne chůvu,maslím že to nikomu z nás,včetne dcéry neublíži.Ale tiež si myslím,že každý sa rozhoduje slobodne sám podla vlatných možností a schopností.Aj s prípadnými následkami.
Súhlasím s výrokom,že "sloboda je schopnosť niesť niesť následky vlastných rozhodnutí."
Tak nech si každý žije slobodne.

A máš pravdu,na SR je daná vec dosť ovplyvnená katolicizmom.Ako aj kopu ďalších vecí,čo som si uvedomila až tu,v Čechách.

rosali
13.5.2009 22:10:21
Si zlatá,že sa staráš o moju chúvu.Myslím,že na Goldu odkázaná nebudem.
Ale tiež si myslím,že chudákovi Artíkovi ublížila hlavne jeho hysterická mamička a momentálne ešte hysterickejší otčim.
Ale to je už asi úplne o inom,však?!
Ráchel, 3 děti
13.5.2009 21:33:12
to jistě nemyslel. ale ani tím nemyslel, že mám šoupnout dítě do jeslí. nechápu, proč tenhle argument vždycky vytáhneš, Kimmy. Ne každý, kdo nehodlá dítě dát do jeslí, se pak chystá šupnout ho na 12 hodin do školky, jen co robě sfoukne tři svíčky na dortu
madelaine
13.5.2009 21:31:47
Xenie, proboha, to sem vůbec nepiš, až přijde Libik, ta tě hned pošle do prdele ~t~
[<<Předchozích 120] Příspěvky 121130 z 841 [Dalších 711 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.