| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodiče chtějí jesle. A co na to děti?

[<<Předchozích 140] Příspěvky 141150 z 841 [Dalších 691 >>]
13.5.2009 20:15:25
Jsem cynik. Láska k dětem je krásná věc, ale život je hlavně o penězích dámy. Takže pokud během mateřské dovolené nebudete alespoň trochu na sobě pracovat, nenajdete dobrou práci. A v manželství není nikdy nic jistého. Hodně mužů opouští ženy, které jim kromě péče o děti a domácnost nemohou nic dalšího nabídnout. Nakonec tyto závislé ženy končí rozvodem pomalu v bídě, mají sice děti, ale vzhledem k tomu, že se nesnažily i po jiné stránce, nemají šanci najít dobrou práci, končí v azylových domech a makají za pár šupů. Každý se musí snažit. Jak si to uděláte, takové to máte. A věřte, že pokud pracujete na částečný úvazek s malým dítětem, o nic nepřicházíte
rosali
13.5.2009 20:15:21
Tanja sorry,ale ty absolutne netušíš,čo píšeš!!!!
Ja napríklad nerozumiem bankovníctvu a ekonomike,tak sa k tomu nevyjadrujem.Doporučovala by som aj tebe,aby si sa radšej nevyjadrovala k medicíne.Bolo by to prínosnejšie.
Ty si asi fakt mala zostať s deťmi doma.Až do doby ,keby si nemala výčitky svedomia,že ich "opúšťaš".
13.5.2009 20:14:12
Magggi, když se tak oháníš živočišnou říší, tak prosím pořádně. Když klokanici pronásleduje smečka psů, vytrhne mládě z vaku, pohodí ho a sama uteče, když se psi zabývají mládětem. ~j~
rosali
13.5.2009 20:11:30
Jasne,že ti to možem povedať.
Mám dcerku 3 mesačnú,som s ňou doma,do jasiel nechodí a ani chodiť nebude.
Písala som v čase keď malinká spala okolo obeda,popri tom som varila pre muža,ktorý dnes slúži a vráti sa domov až zajtra.Poobede po kojení o 16,00 hod. som s ňou bola na prechádzke až došiestej.Po poobedňajšom pobyte na čerstvom vzduchu pekne v noci spinká.Pol hoďku sme sa spolu hrali.O pol siedmej som ju okúpala,nakojila,zaspievala uspávanku slovenskú/v mojom jazyku/,českú/v jazyku mojho mažela/,maďarskú/v jazyku svojich predkov/ a anglickú/tá sa mi jednoducho páči/.
Dala som ju spinkať a zaspala hneď ,ako vždy.
Mám zlaé dieťa,ktoré už cca od mesiaca sa budí až ráno okolo piatej.

Takže možeš si overiť,že som na PC bola len okolo obeda,nie celé odpoledne-ako píšeš,a až teraz od cca pol osmej,keď malá spí.

Stačí ti moja odpoveď?Alebo si moj denný repertoár chceš overiť aj inak?

MMCH-do práce chodím 2x4hod týždenne,kedy mám skvelú chúvu-je u nás v rodine absencia babičiek,do jasiel malú dať zatiaľ nemienim,nič to však nemení na mojom názore,že každý si je strojcom svojho života.S jeho pozitívnymi aj negatívnymi následkami.A že len spokojná a šťastná matka je matka plnohodnotná.
Či pracuje len občas ako ja,či vobec ,či na celý úvazok.Či má dieťa u babičky,u chúvy ,alebo v jasliach.
13.5.2009 19:59:24
Já osobně jsem šla do práce od tří let a měla jsem z toho velké výčitky. Nechápu jaký má smysl pořídit si dítě a po šesti měsících jej odkopnout.V tom případě bych si pořídila psa...Dítě je veliká zodpovědnost. Jesle jsou poslední varianta v případě samoživitelky!!!A jak nezapomeneš jezdit na kole, či lyžovat ať my nikdo sakra netvrdí,že zapomene operovat!!!Ten žlučník je furt uložený stejně, je to jen chabá výmluva pro svoje svědomí.
Líza
13.5.2009 19:56:49
Já priority nikomu neurčuju. Kdes to sebrala?
13.5.2009 19:56:25
Rosali, akorát jsme přišli z venku,malá je okoupaná a napapaná a půjde na kutě...můžeš mi říct jak zvládáš jesle, práci, dítě a sedět celé odpoledne u PC?
Líza
13.5.2009 19:55:52
Madelaine, tady se bavíme o plném úvazku, to je 42,5 hodiny, kromě toho o lékařce, takže ještě přidej.
Líza
13.5.2009 19:55:09
No, abych psala o tom, že možnosti najde ten, kdo je hledá, a vypočítávala je tady, to celkem nemá smysl, ne?
rosali
13.5.2009 19:51:32
Myslela si na to,že možno nemala také šťastie,aby jej niekto ponúkol kompromis,t.j. napr. skrátený úvazok?Možno sa mohla rozhodnúť len nastúpiť na celý alebo 3 roky na rodičáku.
[<<Předchozích 140] Příspěvky 141150 z 841 [Dalších 691 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.