| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodiče chtějí jesle. A co na to děti?

[<<Předchozích 150] Příspěvky 151160 z 841 [Dalších 681 >>]
rosali
13.5.2009 19:48:55
Presne tak.Súhlasím.
rosali
13.5.2009 19:47:47
Madeline,ďakujem za podporu.
Práve som čítala tvoje názory v diskusii s Lizou,a tiež sa mi páčia.
Ja síce Slovenka som,ale žijem 5 rokov v čechách,aj manžela mám Čecha.Chválabohu zdielame na danú vec názor rovnaký.
Neviem presne ako sa na to pozerajú ženy na Slovensku,ale asi ťa sklamem,od kamarátok tam viem,že aj tam existujú "všeznalé supermatky" odsudzujúce matky pracujúce a lynčujúce matky,ktoré dávajú dieťa chůve,nedajbože do jaslí.
A mám pocit,že ich je dosť.
rosali
13.5.2009 19:38:10
~R^~R^~R^
madelaine
13.5.2009 19:38:04
Lízo, nezapomínám, vzala jsem českou průměrnou týdenní pracovní dobu, která byla nedávno na Novinkách. Ne každý dělá 8,5 hodiny denně, někdo víc, někdo míň, ony už ty zkrácené úvazky přeci jen přibývají. A počítala jsem týden včetně víkendů, kdy je většina rodičů se svýma dětma.
Myslela jsem pochopitelně na stejném stupni v žebříčku hodnot.
Kdo jsem já, abych druhým lidem určovala jejich priority?
rosali
13.5.2009 19:35:03
Súhlasím.Podpisujem sa pod všetko ,čo si napísala.
olsche
13.5.2009 19:30:33
Máš pravdu, teď jsem špatně koukala,ale ten předchozí,napsaný někdy mezi 15-16 hodinou je fakt fuč. Rasistický rozhodně nebyl, rasista nejsem, jenom jsem nešťastná z toho, že je to s dětmi ze sociálně slabých rodin neřešitelné.
Lassie66
13.5.2009 19:29:01
Olsche, zjistím to...
olsche
13.5.2009 19:25:47
Další můj příspěvek smazán, už se k tomu nevyjadřuju :-)
Lassie66
13.5.2009 19:21:26
Madelaine, myslím, že to není dobrý příměr. Chlapi jsou v práci a často tam tráví i více než 12h denně - to ano. Ale vědí, že se jim o potomky stará blízká osoba - matka(nebo v případě zaměstnané matky otec) a tak vlastně mohou být v klidu. Nemyslím, že je to to samé, jako když pracují oba rodiče a dítě je od mimina v jeslích.
Ještě jak jsi psala k té toleranci - netoleranci. Já bych řekla, že je zde celkem hodně příspěvků ve smyslu "já bych tam dítě nedala, ale proč ne pro někoho, komu to vyhovuje". To se mi zdá tolerantní.Také zde celkem dost přispěvatelek napsalo, že by o jesle stály, ale od pozdějšího věku dítěte. Ani to není netolerance. Pokud napíši "Nevěřím, že je pro půlroční mimino lepší být v jeslích, než doma", ani pak bych nepsala o netoleranci, je to pouze názor. Těch ostatních příspěvků zase tolik není. A nedivím se, že jsou na zahraničních portálech tolerantnější - tam je totiž vzhledem k sociální politice více matek zaměstnaných, takže lze sotva očekávat, že budou střílet do vlastních řad.
Líza
13.5.2009 19:21:26
Madelaine, na stejném žebříčku jistě, otázka je, jak vysoko. Nebudem si tu ale namlouvat, že pokud 8,5 hodin (pozor, pracovní doba není 40 - zapomínáš na 2,5 hodiny přestávek na oběd, které jsou povinné) trávím prací a 8 spánkem, pak mi zbývá 7,5 hodny na dítě. To je naprostá blbost a víme to obě.
[<<Předchozích 150] Příspěvky 151160 z 841 [Dalších 681 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.