| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nejlepší plena? Věčně suchá.

Tady kopíruji jeden příspěvek z Modrého koníka. Jedna mamina vysvětluje, v čem jim BKM pomohla a odpovídá i na pár argumentů některých přítomných.

Výsledek? BKM je super!

Proč?
1.) Rozpoznám u dítka další potřebu a mohu mu ulevit. To je nepopsatelné. Vyřešili jsme, proč je dítko neklidné při kojení, proč se pouští a tak. Před dvěma dny jsem tu psala, že nočníkem reaguju na každý jeho projev, ale to byla pochopitelně nadsázka, ve skutečnosti celkem přesně poznám, kdy se mu chce čůrat a kdy chce jenom pochovat.
2.) Skoro vůbec mi nekaká do plínky, to se přihodí tak 1x za týden. Nemusím prát pokakané plíny, oblečení a tak, to je super!
3.) Zatím jsme absolutně bez opruzenin, dokonce jsem si ty masti na zadek zapomněla zabalit na dovolenou. (Pak mi tam chyběly, když jsem se oprudila já
4.) Když je Jura v šátku, nečůrá vůbec, a to klidně i 4 hodiny, takže zlvášť teď v horkém létě jsem ho nosila "naostro" bez PUL kalhotek a on si krásně větral.
4.) Těžko lze popsat ten pocit jiného naladění na dítko, který mám. Zpětně je mi líto, že jsem se do BKM nepustila už s tou starší (přitom jsem o tom věděla, ale byla jsem líná, zdálo se mi to komplikované, bála jsem se tím křehkým miminkem manipulovat). Díky BKM mnohem víc šátkujeme a celkově jsem s Jurou mnohem víc v kontaktu. Líbí se mi to.

Další argumenty z diskuse?
1.) Čas? Mňo, zhruba stejný jako normální látkovky. Mnohem častěji sice "manipuluji" s dítětem kvůli nočníku, ale zase nemusím prát pokaděné plíny, to zabralo víc času.
2.) "Věnování se dítěti" - vždyť já se mu věnuju. Poznám co chce a splním to. Přitom se pomazlíme, pochováme, pochválíme. Naopak, tím, že se víc soustředím na to, kdy a jaké signály vysílá, věnuju se mu podle mne mnohem víc.
3.) "Nestihnu nic jiného" - a co jiného se jako s dětmi má stíhat, než se o ně postarat? Domácnost nám nehnije, denně vařím, občas peču, stíhám. Mezi dětmi jsem pracovala, ale to jsem měla hlídací tetu pro tu starší, nyní se mi ji nechce platit, takže jsme načas "normálně" na mateřské. A něco doma dělat musíme, tak nočníkujeme a skládáme plíny

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.