| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Názor: Trocha nepohodlí nikoho nezabije

Já se v takovýchto situacích snažím rozhodovat racionálně. Zvážit všechna pro a proti, když čísla tak pokud možno objektivní. Jenže, jak započítat rizika, která podstupujeme v porodnici. Také tu jsou. Naprosto neoddiskutovatelná, že si z porodnice můžeme přinést tzv. nemocniční bacily - prostě v každém zdrav. zařízení jsou.

No a pak to co zmiňuje baba, chyby personálu, chaos, zmatek, nezkušenost lékaře, jeho neochota změnit postup, přiznat chybu, zkazit si kariéru... co si budeme povídat, jsou to jen lidi ne, takže je třeba i s tímto počítat. Navíc chyby lékařů a zdrav. personálu - všichni víme, jak to s nimi chodí. Aby byla chyba odhalena, to už musí být, např. zapomenuté nůžky po operaci v těle pacienta. Jinak to známe všichni, známá praxe "ruka ruku myje, přece všichni občas chybujeme"... Takže je nesmysl, že v porodnici žádné riziko není.

Jen v ČR je dost obtížné obě rizika srovnat, nebo data jaksi chybí. Porody doma, jak tuším, jsou na hranici zákona atd. údaje z porodnic podléhají výše nastíněné problematice a i jiná data jsou špatně dostupná nebo nedostupná.

Já osobně pro jistotu chci rodit v porodnici, ale nemám iluzi, že tam musíme být v tom nejlepším bezpečí. Shodou okolností by mohl porod doma proběhnout třeba i bezpečněji. A jsem si jistá, že s mnohem hezčími vzpomínkami, že takové pohodlí, psych. pohodu atd, v žádné porodnici nevytvoří, jako doma vybraná porodní asistentka. Když už jsou maminky spokojené s odborným vedením porodu v porodnici, tak jsou v dnešní době často nespokojené s poporodní péčí a už se všechny těší domů. Ostatně proč by se porodnice "měli přetrhnout", když ty kvalitnější jsou naprosto plné.
Takže mě autorka přijde trošku naivní, a zbytečně se pobužující nad rodičkami, které dávají přednost tomu, rodit doma.





Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.