| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Názor: Trocha nepohodlí nikoho nezabije

Tak jsem si poslechla jeden ten srdceryvnej projev na Youtube...

Jednak nutno říct, že na Youtube může dát kdokoli cokoli...

Pokud jsem porozuměla dobře, tak zásadní obvinění dotyčná paní vztyčila ke codexu Alimentarius ve dvou věcech (a nezapomněla hezky na začátku dodat, že nepřehání a že je vše podloženo v dokumentech - ovšem ve kterých, to neřekla :-) )
1. Každé zvíře na planetě určené k jídlu musí být "dopováno" růstovými hormony.
2. Každé zvíře na planetě určené k jídlu musí být preventivně léčeno ATB.

Mám už tady lehké výhrady ke slovu "must", protože silně pochybuju, že by WHO mohla každé zemi na světě diktovat, jaké krávě má co píchnout :-)

Další výhrada - paní vytyčila tyto dva body, ovšem je někde záruka, že jsou skutečně v Codexu Alimentarius uvedeny? Že nejsou překrouceny, chybně interpretovány nebo jednoduše nejsou dány do potřebných souvislostí, takže právě proto působí tak strašně demagogicky?
A pokud v Codexu Alimentarius opravdu jsou, jak se dá ověřit, zda zrovna tento růstový hormon nebo tamto antibiotikum je opravdu tak smrtelně nebezpečné pro člověka, jak paní v klipu s velkým hereckým nadáním prohlašuje??? Člověk bez chemického či lékařského vzdělání to posoudí asi dost těžko.

Dále - neznám přesně poměry v ČR, ale je obecně známo, že i u nás jsou třeba kuřata jaksi dokrmována růstovými hormony a preventivní léčba ATB ve velkochovech mi taky nepřipadá jako něco hororového. Naopak radši zbaštím roštěnku přeléčenou ATB než neléčenou roštěnku ze šílené krávy :-)

Další věc, která mě kapičku zarazila. Paní mluvila o tom, že v roce 2009 poklesne světová populace o 3 miliardy lidí, z toho 1 miliarda lidí zemře na hlad. To je skoro půlka lidstva :-) Za dva roky :-))!

Zachrání se prej jen ti, co budou jíst zdravé potraviny. Ovšem kde ty zdravé potraviny vezmeme, když každé zvíře na světě MUSÍ mít v sobě ty hormony a MUSÍ být léčeno těmi antibiotickými jedy, to už paní neřekla. Jako možná bychom měli začít kupovat maso vod ilegálních překupníků :-))

Hroudičko... kašli na to. Redukce světové populace na polovinu díky růstovým hormonům a antibiotikům v jídle je hovadina. Jestli máš furt tendence tomu věřit, tak si spíš zajdi do knihovny a zkus si prostudovat nějakou odbornou literaturu z oboru potravinářské chemie a medicíny ;-)


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.