| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Životní úroveň rodin v ČR

Ivusko,
vidis(te), a ja neknouram.Jsem myslim ve 37mi letech mlada maminka, nakupuji znackovou kosmetiku pro sve deti a celou rodinu, znackove hygienicke pripravky, ale i ty od Amway.
Detem , tem dvema malym jsem kupovala po ukonceni kojeni instatni kase, mleka, presnidavky a vyzivy.Jezdili jsme uz od jejich cca 6ti mesicu na dovolene k mori a do Alp lyzovat.
17lety syn taky nestradal, i kdyz je porevolucni dite.Chodi na stredni skolu a jen jeho tanecni nas pred 14dny staly cca 10tisic.
Nase deti dostavaji k narozeninam a Vanocum znackove hracky, knihy.A predstav si, ze si toho vazi, neberou to jako samozrejmost.Maji asi vseho ,,plne prdelky", ale i presto si myslim, ze z nich vychovavam slusne lidi.
Nemam rada tyto diskuze, ktere se zvrtnou v napadani tech, kteri jsou na tom financne lepe.Prace je a moznosti take.Jsme strujci sveho stesti.Penize se daji vydelavat i slusne a poctive, ne treba miliony, ale aby trochu zprijemnily rodinny rozpocet.
Ja budu vdana za JEDNOHO chlapa na Vanoce uz 18let.Blizi se nam 40citka.Mame 3kluky, kteri nas pry brzy snedi, jak rika tchynka a ma mamka:-)Musime se ohanet, ale jde to.
Manzel zacinal po VS s cervenym diplomem v r.1993 s nastupnim platem 7000,-Kc hrubeho.
Nyni je to nekolikanasobne vice.Ale neni to zadarmo a nikdy nebylo.
Ja pracovala po maturite v bance, pozdeji u soukromnika jako asistentka, pred MD v r.2002 jsem delala jako vedouci jedne velke prodejny v centru Brna.Od nevidim do nevidim.Nervy, stres, zaludecni vredy, krecaky..zhorsene astma......nic neni zadarmo, ale plat byl vice nez dobry.
Presto vsechno si i nyni myslim, ze penize jsou prijemne, fajn, oteviraji nam svet a jine , lepsi moznosti.Ale nejsou v zivote u me a me rodiny na prvnim miste.

Honza se ptal, jak kdo bydli....V r.1990 jsme po svatbe bydleli u mych rodicu v RD v centru Brna.Pak jsme bydleli v podnajmech, asi 3.Pak u babicky, o kterou jsem se starala.Od r.1995 ve statnim 1+1, po vymene ve statnim 3,5+1...mezi tim jsme cca 6 let zili v Nemecku, manzel tam pracoval a stale pracuje pro tu stejnou firmu, jen ted uz ma kancelar v Brne.Po zalozeni DRUZSTVA v dome a odkoupeni bytu a prevodu do osobniho vlastnictvi v r.2002 jsme byt prodali(3+1 v centru Brna, po celkve rekonstrukci...cena vice nez vyhodna) a postavili dum cca 20km za Brnem.Do toho prisly jeste 2deti.
Ja i manzel mame sve auto, je nezbytne.Z mnoha duvodu.

Takze na prahu 40citky jsme 5ti clenna rodina, z toho 17lety syn, dojizdejici na SS do Brna, majici konicky, sport, jazyky, ted tanecni.Podotykam, ze nas syn od mala zna a znal cenu penez a veci, ktere dostaval.Toto leto cele 2mesice mel brigadu a krom toho doucuje jazyky.Vydelal si neuveritelnych 30tisic Kc.Sam nam rekl, ze ty penize jsou krasne, ale ze se pekne v ,,Hokně namakal"!Zhubl 11kg:-)..Kazdorocne jezdime na hory lyzovat a k mori, letecky.Proc ne??Mam se stydet nebo schovavat proto, ze po 18ti letem manzelstvi se nam dari dobre????
Ne.V mem okruhu znamych jsou jen takovi.Kazdy pracuje, podnika, vydelava, investuje do rodiny, deti, bydleni.
Vse ma sva pro a proti.Kazdy strujcem sveho stesti.
Ja nikdy nekastovala lidi podle socialnich vrstev.Hnusi se mi to a je to trapne.Kazdy je nejaky, nekdo vlastni vinou socka, nekdo bohuzel ma smulu.Ja se snazim pomahat, kdyz to jde, klidne udelam sbirku, pomohu.Nedela mi to problem.
Z toho, co mame, pravidelne kazdorocne prispivame, protoze penize budou a my nebudem.Detem a na vyzkum rakoviny.I kdyz bych si za castku mohla koupit treba svetrik, boty, jet na vikend na relaxacni pobyt nebo si koupit baleni Wobewnzymu, ktere mi pomaha a ktere potrebuju, radeji penize dam tam, kde je jich potreba.Nejsem matka Tereza, ale pomahat je lidske.A melo by byt nezistne.

Rozepsala jsem se, ale precetla jsem celou diskuzi.Mnoho prispevku me pekne nadzvedlo ze zidle, ale clovek se s vekem meni a proto nebudu reagovat.Kazdy ma pravo na svuj nazor.Diskuze je od toho, aby se diskutovalo.

I presto, ze se mame myslim velmi dobre, nemame to zadarmo. A byly doby, kdy do vyplaty tyden na ucte 100Kc.Rodice pomohly, finance, nakupem.Dnes jim to vracime.Vraci jim to vnoucata, vracime jim to my.Laskou, pomoci, nejen tou materialni.Vazime si jich.A nezapominame na to, ze ONI pomohli, kdyz my jsme potrebovali.Milujeme je.
Penize jsou krasne, mam je rada, ale nejsou pro me v mem zivote to prvni.
Na prahu 40 jsem byla mockrat u more, mam auto a vysneny dum, mam skvelou rodinu.Mam 3 krasne, zdrave deti.Ale nemam zdravi.2 roky se lecim na onkologii a prosla jsem si peklem.
Zmenily se mi hodnoty.A mezi vse patri i to: Nezavidet druhemu jeho stesti, jeho penize, majetek.To, ze se ma lip, nez ja, nez ti druzi!!!Nic neni zadarmo.
Jaky si to udelate, takovi to mate.
Zavist je na
~:-©.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.