| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Životní úroveň rodin v ČR

Lucie, rozhodně jsem neměla v úmyslu tě urážet a myslím, že jsem to ani neudělala. Jen jsem napsala, jak na mě článek působil, jak mi vyzněl. Možná jsem nepochopila, co bylo jeho smyslem.
Žijeme (bohužel)v materialistické době, reklamní masáž je nekonečná, neodbytná a svým způsobem všudypřítomná. Taky to nenávidím (zvláště při reklamách zaměřených na děti mi stoupá tlak)a snažím se s tím , někdy více někdy méně úspěšně, bojovat. Taky jsem měla období, kdy jsem panikařila, že když svým dětem nedávám BIO potraviny, tak je pomalu, ale jistě zabíjím. Podlehla jsem a nechala je naočkovat proti klíšť.encef., do teď si nejsem jistá, jestli to bylo nutné a správné atd., atd. Na vlivu reklamy a její síle vnutit lidem pocit, že bez toho či onoho výrobku nebo produktu nebude jejich život šťastný a hodnotný se ,myslím, asi shodneme (to je taky jeden z mnoha důvodů, proč nechodím do obchodních center a už vůbec je nepokládám za místo k relaxaci. Pro SEBE a SVOJI rodinu!, když to někoho baví, je to jeho životní postoj... Nebudu ale pokrytecky tvrdit, že mě obtěžuje si koupit nové boty nebo sukni :-) ).
Udivil mě spíš ten stesk nad vaší situací, která mi tak smutná nepřipadla a kterému právě nerozumím. Jaký je vlastně závěr článku? Vyznělo mi to jako nespokojenost nad tím, že si tvoje rodina nemůže dovolit "zbytečný luxus" a žije "docela průměrně". A je to špatně nebo dobře? To není myšleno ironicky, kladu tuto otázku i sama sobě. Moje finanční situace je velice podobná,jsem také na MD, akorát mám děti tři a nemám žádného "rodinného přispěvovatele" :-). Líbila by se mi anglická soukromá školka pro dceru, ale vybrali jsem skvělou státní, budeme muset pořešit bydlení,líbil by se mi 4+kk někde na Vinohradech :-), ale jsem ráda i za to, které máme teď (dovedu si představit daleko horší), nelítám na dovču soukromým letadlem, jsem ráda, že si můžu koupit roční kupon na MHD. Nechci být patetická o moralizovat. Nejen že jsou (jak píšeš), ale vždycky budou nějaké věci, které si nebudeme ( já s mužem) moci dovolit. Ale je přece dobře, že existují školky za 11tis.měsíčně pro ty, kteří je svým dětem zaplatit mohou. Mnohem víc mě dráždí to, že nejsou místa pro děti ve školkách státních a obecních.Ale to už je zase na jinou diskuzi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.